55. Jazz nad Odrą
- 30 kwietnia 2019, wtorek» 19:00/22
- 29 kwietnia 2019, poniedziałek» 19:00/22
- 28 kwietnia 2019, niedziela» 19:00/22
- 27 kwietnia 2019, sobota» 19:00/22
- 26 kwietnia 2019, piątek» 19:00/22
W kwietniu we Wrocławiu wystąpią mocne, kobiece osobowości muzyczne, m.in. nazywana jazzowym głosem swojego pokolenia Jazzmeia Horn oraz Kandace Springs, przebojowa wokalistka i znakomita pianistka z Nashville. Polscy jazzmani – Adam Bałdych i Kuba Więcek zaprezentują premierowo materiał z nowych wydawnictw, a dyrektor artystyczny wystąpi w aż dwóch specjalnie przygotowanych projektach: z amerykańską saksofonistką – Tią Fuller oraz ze zwycięzcami Grand Prix 2018 – Weezdob Collectiv w towarzystwie orkiestry.
Dla uczczenia, ustanowionego przez UNESCO, roku Krzysztofa Komedy w programie znalazły się także dwa koncerty z nowymi aranżacjami utworów tego wybitnego muzyka i kompozytora. Tribute to Komeda to projekt Andrzeja Jagodzińskiego, który do współpracy zaprosił dwie znakomite wokalistki jazzowe: Grażynę Auguścik i Agnieszkę Wilczyńską. Natomiast Sławek Jaskułke Sextet zaprezentuje płytę „Komeda Recomposed”, która jest interpretacją i odniesieniem do twórczości Krzysztofa Komedy.
Po raz kolejny festiwalowi towarzyszyć będzie strefa plenerowa, tym razem w 5-dniowej odsłonie, a wśród wydarzeń towarzyszących znalazła się pierwsza edycja konkursu fotograficznego im. Marka Karewicza organizowana przez Międzynarodową Fundację Jazz nad Odrą przy współpracy Jazz Forum oraz Strefy Kultury Wrocław.
*Program: * **
*26 KWIETNIA*
Impart, sala teatralna, godz. 19:00
Jazzmeia Horn
Tribute to Komeda (arr. Andrzej Jagodziński)
Impart, sala kameralna, godz. 22:30
Tubis Trio
Plener przed Impartem – wstęp wolny
Sun Ra Arkestra
*27 KWIETNIA*
Impart, sala teatralna, 19:00
Poznań Jazz Philharmonic Orchestra (PJPO) plays Weezdob Collective & Leszek Możdżer
Keyon Harrold
Impart, sala kameralna, godz. 22:30
Jaskułke Sextet – Komeda Recomposed
Plener przed Impartem – wstęp wolny
Dj & uczestnicy Konkursu na Indywidualność Jazzową 2019
*28 KWIETNIA*
Impart, sala teatralna, godz. 19:00
Laureat Grand Prix 2019
Kandace Springs
Darek “Oles” Oleszkiewicz *& Los Angeles Jazz Quartet *
Impart, sala kameralna, godz. 22:30
Andrei Kondakov Trio
Plener przed Impartem- wstęp wolny
Dj & uczestnicy Konkursu na Indywidualność Jazzową 2019
Marcin Pater Trio (laureat Jazz Juniors)
*29 KWIETNIA*
Impart, sala teatralna, godz. 19:00
Leszek Możdzer special project with Tia Fuller
Rymden
Impart, sala kameralna, godz. 22:30
Kuba Więcek Trio
Plener przed Impartem – wstęp wolny
Jose Torres & Havana Dreams
*Algorhythm *
*30 KWIETNIA*
Impart, sala teatralna, godz. 19:00
Adam Bałdych Quartet
Tia Fuller Quartet
Impart, sala kameralna, godz. 22:30
Kuba Stankiewicz: The Music of Roman Statkowski
Piotr Wojtasik: To Whom It May Concern
Plener przed Impartem- wstęp wolny
SKICKI-SKIUK
IAMX
12 listopada 2016 - 20:00
ZAKLETE REWIRY
Krakowska 100 Wrocław
28 676muzyka
Sylwia Grzeszczak
12 listopada 2016 - 19:00
Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1 Wrocław
251 657muzyka
Rebeka
12 listopada 2016 - 20:00
Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1 Wrocław
57 477muzyka
Impericon Never Say Die! Tour 2016
12 listopada 2016 - 17:00
Alibi
Grunwaldzka 67 Wrocław
16 265muzyka
Rompey
11 listopada 2016 - 20:00
Green House Club
ul. Ruska 51, Pasaż Niepolda Wrocław
13 759muzyka
President Bongo (ex Gus Gus)
11 listopada 2016 - 20:00
Alibi
Grunwaldzka 67 Wrocław
39 688muzyka
High Contrast
11 listopada 2016 - 22:00
Pralnia
Krakowska 100 Wrocław
40 288muzyka
Kabaret Marcina Dańca
11 listopada 2016 - 17:00
Sala Koncertowa Radia Wrocław im. J. Kaczmarka
ul. Karkonoska 10 Wrocław
424 869teatr
TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON: Kukulska, Badach, Dąbrowska, Riffertone i inni
11 listopada 2016 - 19:00
Hala Orbita
ul. Wejherowska 34 Wrocław
75 444muzyka
TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON: Kukulska, Badach, Dąbrowska, Riffertone i inni
11 listopada 2016 - 19:00
Hala Orbita
ul. Wejherowska 34 Wrocław
83 511muzyka
Historia Polski w Piosenkach Jacka Kaczmarskiego
10 listopada 2016 - 20:00
Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1 Wrocław
10 266muzyka
Premiera płyty "Album Rodzinny"
10 listopada 2016 - 12:00
Luna Music
ul. Partynicka 47 Wrocław
11 510muzyka
X lat Wrocławskiego Salonu Jacka Kaczmarskiego
10 listopada 2016 - 20:00
Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1 Wrocław
11 258muzyka
Pieśni z Duszą
10 listopada 2016 - 22:30
Klub PROZA. Wrocławski Dom Literatury.
Przejście Garncarskie 2 Wrocław
12 586muzyka
XXANAXX W PRALNI
10 listopada 2016 - 19:00
Pralnia
Krakowska 100 Wrocław
12 769muzyka
Habakuk
10 listopada 2016 - 20:00
Stara Piwnica
Krupnicza 15 Wrocław
19 881muzyka
Ale Musicale! - największe przeboje Teatru Roma
10 listopada 2016 - 19:00
Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1 Wrocław
75 766teatr