Tańce i zabawy Żywiecczyzny dla dzieci i młodzieży
- 1 sierpnia 2006, wtorek» 08:00
- 30 lipca 2006, niedziela» 07:30
- 29 lipca 2006, sobota» 07:30
- 28 lipca 2006, piątek» 07:30
- 27 lipca 2006, czwartek» 07:30
- 26 lipca 2006, środa» 07:30
- 25 lipca 2006, wtorek» 07:30
- 24 lipca 2006, poniedziałek» 08:00
- 23 lipca 2006, niedziela» 11:00
VIII OGÓLNPOLSKIE
WARSZTATY INSTRUKTORSKIE
Prowadzący zajęcia:
mgr Aleksandra Szurmiak-Bogucka – etnomuzykolog
Jadwiga Jurasz – instruktor Zespołu Regionalnego Grojcowianie
z Wieprza
Bogdan Matusik – akompaniament.
23 lipca
- od 11.00 zakwaterowanie ( Hotel PTTK, ul. Jamnicka 2, obok Hali Sportowej)
- 13.30 - 15.00 o b i a d (stołówka hotelowa)
- 17.30 - 18.30 k o l a c j a
- 19.00 korowód zespołów ulicami miasta (Hala Sportowa, ul. Nadbrzeżna 34 – Rynek).
- 20.00 - 22.00 otwarcie festiwalu i KONCERT INAUGURACYJNY (Rynek)
24 lipca
- 8.00 - 9.00 ś n i a d a n i e 10.00 spotkanie organizacyjne (sala Sichrawy MCK
Sokół
, ul. Długosza 3– wejście od ul. Kościuszki) - 10.15 – 11.00 Charakterystyka regionu Żywiecczyzny– wprowadzenie – mgr Aleksandra Szurmiak – Bogucka (Sala Sichrawy MCK
Sokół
) - 11.15 – 12.00 Strój Górali od Żywca i ubiór dziecięcy - wykład i ilustrowany przykładami – Jadwiga Jurasz (Sala Sichrawy MCK
Sokół
) - 12.15 – 13.00 Zabawka ludowa i jej wykorzystanie w programie scenicznym – wykład ilustrowany przykładami – Jadwiga Jurasz (Sala Sichrawy MCK
Sokół
) - 14.00 – 15.00 obiad
- 15.30 – 17.00 Tańce i zabawy żywieckie – zajęcia ruchowe – prow. Jadwiga Jurasz, akomp. Bogdan Matusik (sala taneczna MCK
Sokół
) - 17.30 - 18.30 kolacja
- 19.00 - 20.30 koncert festiwalowy (Hala Sportowa)
25 lipca
- 7.30 – 8.30 ś n i a d a n i e
- 9.00 – 10.30 omówienia programów zaprezentowanych przez zespoły w poniedziałkowym koncercie - sala Sichrawy MCK 'Sokół''
- 11.00 – 13.00 Tańce i zabawy żywieckie (zajęcia ruchowe) – sala taneczna MCK
Sokół
- 13.30 - 14.30 o b i a d
- 14.30 – czas wolny
dla chętnych - możliwość wyjazdu na Korowód Przebierańców do Podegrodzia autobusami PKS lub Busem, na koszt własny (rozpoczęcie korowodu godz. 15.00) odległość ok. 12 km
- 17.30 - 18.30 k o l a c j a
- 19.00 – 20.30 koncert festiwalowy (Hala Sportowa) – występ m.in. Dziecięcego Zespołu Regionalnego
Małe Pilsko
z Żywca
26 lipca
- 7.30 – 8.30 śniadanie
- 9.00 – 10.30 omówienia programów zaprezentowanych przez zespoły we wtorkowym koncercie - (sala Sichrawy MCK
Sokół
) - 11.00 – 13.00 Tańce i zabawy żywieckie – c.d. (zajęcia ruchowe) – sala taneczna MCK
Sokół
- 13.30 - 15.00 o b i a d
- 15.30 - 17.00 Tańce i zabawy żywieckie c.d. (zajęcia ruchowe) – sala taneczna MCK
Sokół
- 17.30 - 18.30 k o l a c j a
- 19.00 – 20.30 koncert festiwalowy (Hala Sportowa)
27 lipca
- 7.30 – 8.30 ś n i a d a n i e
- 8.45 – 18.00 wyjazd autokarem – Szlakami architektury cerkiewnej – przewodnik Antoni Kroh – etnograf (zwiedzanie zabytkowych cerkwi połemkowskich, Muzeum Pszczelarstwa w Kamiannej, Gospodarstwa Pasiecznego BARTNIK SĄDECKI Anny i Janusza Kasztelewiczów w Stróżach)
(obiad na wyjeździe – Wysowa, Karczma regionalna Gościnna chata
z daniami kuchni łemkowskiej)
- Ok. 17.30 - 18.30 k o l a c j a (ognisko w Gospodarstwie Pasiecznym w Stróżach)
Powrót w późnych godzinach wieczornych
28 lipca
- 7.30 – 8.30 ś n i a d a n i e
- 11.00 zajęcia warsztatowe z Pedro Alonso Palacios Vargasem – członkiem Rady Artystycznej festiwalu, pedagogiem kultury ludowej z Meksyku, z udziałem dziecięcej grupy regionalnej z Zasadnego pow. limanowski) – sala L. Lipińskiego MCK
Sokół
- 13.30 --15.00 o b i a d
- 16.00 – 17.30 omówienia programów – sala Sichrawy MCK
Sokół
- 17.30 – 18.30 k o l a c j a
- 19.00 – 20.30 koncert festiwalowy- (Hala Sportowa)
29 lipca
- 7.30 – 8.30 ś n i a d a n i e
- 10.00 – 11.30 zajęcia warsztatowe – niespodzianka (sala taneczna MCK
Sokół
) - 13.30 - 15.00 o b i a d
- 16.00 – 17.30 omówienia programów – sala Sichrawy MCK
Sokół
- 17.30 – 18.30 k o l a c j a
- 19.00 – 20.30 koncert festiwalowy (Hala Sportowa)
30 lipca
- 7.30 – 8.30 ś n i a d a n i e
- 9.30 msza św. w Bazylice św. Małgorzaty (Rynek)
- 11.00 pożegnanie miasta (Rynek)
- 12.00 konferencja prasowa (Restauracja Panorama – obok Rynku)
- 13.00 omówienia programów (Restauracja Panorama)
- 13.30 – 15.00 o b i a d
- 16.30 – 17.30 kolacja
- 18.00 KONCERT FINAŁOWY (Hala Sportowa)
- ok. 21.00 ognisko pożegnalne dla wszystkich (Ośrodek PTTK – obok Hali Sportowej)
01 sierpnia
- 8.00 – 9.00 ś n i a d a n i e, wyjazd uczestników warsztatów
LA BOMBE - gorący spektakl w gwiazdorskiej obsadzie
21 kwietnia 2024 - 16:00
Miejski Ośrodek Kultury
Al. Wolności 23 Nowy Sącz
1 499 009teatr
Nowy Sącz | Łukasz Kowalski - Święty Łukasz | 19.04.24, g. 19:00
19 kwietnia 2024 - 19:00
Miejski Ośrodek Kultury
Al. Wolności 23 Nowy Sącz
10 392teatr
Takiego Koncertu Jeszcze nie Było!
14 kwietnia 2024 - 18:00
Aula Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
Al.Wolności 40 Nowy Sącz
12 299teatr
Magiczny Koncert - Bajki Świata
14 kwietnia 2024 - 15:00jest więcej terminów
Aula Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
Al.Wolności 40 Nowy Sącz
511 412teatr
Cyrk szczęśliwych zwierząt
13 kwietnia 2024 - 13:00jest więcej terminów
Miejski Ośrodek Kultury
Al. Wolności 23 Nowy Sącz
303 942teatr
Jak Zabłocki na mydle - spektakl komediowy
24 marca 2024 - 15:00/18
Miejski Ośrodek Kultury
Al. Wolności 23 Nowy Sącz
89 278teatr
Wiedeńskiej operetki czar Gala operetkowo-musicalowa, świat koncertów wiedeńskich, operetek, musicali
21 marca 2024 - 17:00
Aula Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej
Al.Wolności 40 Nowy Sącz
30 844teatr
Zbyszek Zamachowski - recital z okazji 40 lecia pracy artystycznej
17 marca 2024 - 16:00
Miejski Ośrodek Kultury
Al. Wolności 23 Nowy Sącz
16 093teatr
Gorący spektakl w gwiazdorskiej obsadzie
16 marca 2024 - 16:00/19
Miejski Ośrodek Kultury
Al. Wolności 23 Nowy Sącz
49 318teatr