53. Tydzień Kultury Beskidzkiej
53. TKB
- od: 5 sierpnia 2016, piątekdo: 14 sierpnia 2016, niedziela
W dniach od 6 do 14 sierpnia 2016 roku na pięciu głównych estradach - w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu - odbywać się będą koncerty w ramach 53. Tygodnia Kultury Beskidzkiej objętego honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego i Marszałka Województwa Śląskiego.
- Tydzień Kultury Beskidzkiej zostanie zainaugurowany w Oświęcimiu 5 sierpnia o godzinie 20:00 plenerowym koncertem na estradzie obok Oświęcimskiego Centrum Kultury - w folkowych klimatach - zespołu Maja Sikorowska & Sokół Orkestar. 13 sierpnia o godzinie 17:00 na estradzie obok Oświęcimskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert gościa TKB - zespołu Lup Orkiestra.
Tydzień Kultury Beskidzkiej to nie tylko święto folkloru i sztuki ludowej, ale przede wszystkim tańca, śpiewu, muzyki, zabawy i radości. Impreza jest doskonałą okazją do kontaktu z rodzimą kulturą ludową, jak również do zapoznania się z różnorodną i niejednokrotnie orientalną kulturą innych państw i narodów. To najstarsza, największa i najdłużej trwająca w Europie impreza folklorystyczna wpisana w kalendarz światowych spotkań folklorystycznych odbywających się pod patronatem C.I.O.F.F. - Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej.
W ramach 53. TKB, oprócz prezentacji na pięciu głównych estradach, odbywają się liczne koncerty i cykliczne imprezy w innych miejscowościach: 22. Festyn Istebniański w Istebnej, 47. Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu, 27. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w Żywcu, 69. Gorolski Święto w Jabłonkowie, 38. Wawrzyńcowe Hudy w Ujsołach. Do imprez towarzyszących należą również korowody zespołów oraz kiermasze i wystawy.
Koncerty w Oświęcimiu będą się odbywały tradycyjnie na estradzie obok Oświęcimskiego Centrum Kultury.
Program koncertów* estrada w Oświęcimiu
5 sierpnia - piątek - g. 20:00 folkowe klimaty - koncert zespołu MAJA SIKOROWSKA & SOKÓŁ ORKESTAR
6 sierpnia - sobota - godz. 18:00 OLZA z Czeskiego Cieszyna RYBARZOWICE z Rybarzowic GRUPO FRANCISCO DE GOYA z Madrytu – Hiszpania KĘTY z Kęt ORO z Niszu – Serbia
7 sierpnia - niedziela - godz. 18:00 OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy ZIEMIA CIESZYŃSKA z Cieszyna WROCŁAW z Wrocławia SALONA z Solina – Chorwacja
8 sierpnia - poniedziałek - godz. 18:00 LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej LE POINT D’ALENÇON z Damigny – Francja PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej DREVÁR z Krásna nad Kisucą – Słowacja
9 sierpnia - wtorek - godz. 18:00 ĆWIKLICE z Ćwiklic GÓRALE ŁĄCCY z Łącka MESK z Kyparissi – Grecja SUSZANIE z Suchej Górnej
10 sierpnia - środa - godz. 17:30 DĄBROWIANKI z Jaworzna ROZMARIJA z Preszowa - Słowacja JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej ZORNICA z Zakopanego GORGANY ze Lwowa – Ukraina
11 sierpnia - czwartek - godz. 18:00 WESELE KRZEMIENICKIE z Krzemienicy KAROLINKA z Londynu – Wielka Brytania MŁODE JUHASY z Ujsół GRUPO FRANCISCO DE GOYA z Madrytu – Hiszpania
12 sierpnia - piątek - godz. 18:00 PILSKO z Żywca MAŁE HAJDUKI z Oświęcimia MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa PROLETER z Sarajewa – Bośnia i Hercegowina
13 sierpnia - sobota - godz. 17:00 gość TKB: LUP ORKIESTRA MÓRAHALOM z Mórahalom – Węgry RÓWNICA z Ustronia BYSTRY z Augustowa BESTWINA z Bestwiny JODEŁKI z Radziechów
14 sierpnia - niedziela - godz. 18:00 ODESSOS z Warny – Bułgaria CHODOWIACY z Siedlec CRVENA STIJENA z Podgoricy – Czarnogóra BRENNA z Brennej CORAZÓN DE JALISCO z Guadalajary – Meksyk
*program może ulec zmianie (program aktualny na dzień 4.08) - za zmiany przepraszamy
wstęp wolny
Maja Sikorowska & Sokół Orkestar
Koncert Teresy Werner
4 lutego 2018 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
8 098muzyka
"Poławiacze pereł" - retransmisja z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku - Nasze Kino
28 stycznia 2018 - 17:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
15 735teatr
"Grohman Orchestra" - "Klasyka polskiej rozrywki"
25 stycznia 2018 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
19 373muzyka
"Gwiazdo świeć, kolędo leć" - koncert kolęd w wykonaniu A. Majewskiej, O. Bończyk, Ł. Zagrobelnego, W. Korcza, W. Opera Quartet
20 stycznia 2018 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
9 456muzyka
26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Oświęcimiu
14 stycznia 2018 - 10:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
7 937muzyka
"Koncert Wiedeński - Gala Johanna Straussa"- koncert w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Lwowskiej INSO, solistów oraz baletu
6 stycznia 2018 - 19:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
8 439muzyka
"Kolęda Razem" - wspólne kolędowanie
5 stycznia 2018 - 17:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
10 228muzyka
Sylwestrowy pokaz sztucznych ogni
31 grudnia 2017 -
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
8 541muzyka
"Korsarz" - retransmisja baletu z Teatru Bolszoj w Moskwie - Nasze Kino
30 grudnia 2017 - 17:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
35 634teatr
"Jasełkowisko" przedstawienie w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu
14 grudnia 2017 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
6 666muzyka
Irena Santor w Oświęcimiu
11 grudnia 2017 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
Śniadeckiego 24 Oświęcim
7 052muzyka
"Punkt widzenia" - recital Ireny Santor
11 grudnia 2017 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
7 232muzyka
Irena Santor
11 grudnia 2017 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
1 731 927teatr
Spotkanie z Mikołajem dla młodszych dzieci
6 grudnia 2017 - 17:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
8 127muzyka
"Jeszcze Polska Muzyka" - koncert finałowy VIII edycji cyklu w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej
3 grudnia 2017 - 19:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
8 625muzyka
Koncert Piotra Bukartyka
17 listopada 2017 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
11 358muzyka
"Perły muzyki polskiej" - koncert w wykonaniu Acoustic Quartet i Wojciecha Waleczka
10 listopada 2017 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
11 624muzyka