INFORMACJA:
The Libyans - Święta Muzyka Żydowska z Libii
- 3 czerwca 2018, niedziela» 20:00

Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA
Gwiazda izraelskiej sceny muzycznej zagra po raz pierwszy w Polsce z okazji 20-lecia Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA! Święta muzyka żydowska z Libii zabrzmi w czerwcu w Synagodze Pod Białym Bocianem, dzięki niezwykle utalentowanym muzykom z zepsołu The Libyans, którzy przybędą do Wrocławia prosto z Izraela.
3.06.2018 | niedziela| godz. 20:00
KONCERT: THE LIBYANS /Izrael/
Synagoga Pod Białym Bocianem, bilety: 55 zł (normalne), 45 zł (ulgowe: uczniowie, studenci, seniorzy).
THE LIBYANS - ŚWIĘTA MUZYKA ŻYDOWSKA Z LIBII po raz pierwszy w Polsce!
YANIV RABA - oud
YANKALE SEGAL - bass
YONATHAN SHARON - perkusja
YOGEV LEVY - ney
ELAD GABBAY - wokal
SAREL HACOHEN – kanun
Koncert The Libyans to urzekające widowisko muzyczne, które przywołuje tradycję Libijskich Żydów i muzykę sakralną stworzoną przez Afrykański Wschód.
Projekt ma swoje początki w roku 2010, jego fundamenty sięgają do prawdziwych korzeni kultury. Yaniv Raba tropi i kolekcjonuje niezwykle rzadkie wiersze religijne zwane "piyutim", które wraz z unikalnymi melodiami libijskich hymnów z upływem czasu zostały niemal unicestwione. To właśnie pod kierunkiem Yaniva Raby dokonano wyboru, przeglądu i aranżacji wierszy, które weszły do albumu Wandering wydanego w 2013 roku.
Program koncertowy The Libyans łączy w sobie niezliczony materiał muzyczny i tekstowy. Zespół prezentuje bogatą muzyczną tradycję Libijskich Żydów, unikalny w fascynującym połączeniu stylów muzycznych – arabskiego, tureckiego, afrykańskiego i zachodniego. Yaniv Raba i Yankale Segal, dyrektorzy muzyczni projektu zaprosili do współpracy jednych z najwybitniejszych izraelskich muzyków gatunku world music, poetów oraz czołowych artystów, takich jak: Berry Sakharov, Erez Lev Ari, Shai Gabso i Ravid Kahalani. Projekt został zainicjowany i jest wspierany przez Organizację Or Shalom, która ratuje przed zapomnieniem pieśni i melodie. Album Wandering sprawia, że niektóre po raz pierwszy zostają udostępnione szerszej publiczności. Teraz okazję do ich wysłuchania będą mieli także Ci, którzy odwiedzą wrocławski Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA. Naprawdę warto!
Tę niezwykłą moc koncertów The Libyans potwierdzają recenzje w prasie:
„Studia nagraniowe w Izraelu są pełne artystów, którzy próbują flirtować z tradycyjnymi piyutim (starożytne wiersze), ale niewielu wie, jak połączyć stare i nowe, nie tracąc swojej autentyczności. The Libyans są zdecydowanie dobrym przykładem tej mieszanki”. /Yaki Hapistein – First Source - 4.6.2013/
„Ekscytujący i emocjonujący album, pięknie i mistrzowsko wyprodukowany przez niezwykle utalentowanych artystów. Album oferuje szeroki wachlarz starożytnych, a czasem rzadkich piyutim (starożytne wiersze tradycyjne). Ta kompilacja wierszy jest rezultatem zdolnego reżysera muzycznych produkcji i znakomitego aktora Yaniva Raby, który sam wywodzi się z rodziny libijskich kantorów żydowskich”. /Amos Oren – Habama - 5.6.2013/
Bilety do nabycia: w serwisie Ticketmaster.pl, w punktach sprzedaży: Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej (ul. św. Antoniego 8), Centrum Informacji Żydowskiej w Synagodze pod Białym Bocianem II piętro (ul. P. Włodkowica 7), w Empiku oraz na 2 godziny przed koncertem w Synagodze Pod Białym Bocianem.
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Wrocław www.wroclaw.pl, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Taube Philantropies, Ambasady Izraela w Warszawie.
Pełen program Festiwalu: www.simcha.art.pl
Vertigo presents: Pamięci Młynarskiego
29 maja 2019 - 20:30
Vertigo Jazz Club & Restaurant
ul. Oławska 13 Wrocław
13 768muzyka
TRIBUTE TO THE JACKSON 5 - "An American Dream"
29 maja 2019 - 20:00jest więcej terminów
Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1 Wrocławjest więcej miejsc
16 954muzyka
Tribute to The Jackson 5 - An American Dream
29 maja 2019 - 20:00jest więcej terminów
Stara Piwnica
Krupnicza 15 Wrocław
18 327muzyka
Tylko Mozart
28 maja 2019 - 19:00
Sala Koncertowa Radia Wrocław im. J. Kaczmarka
ul. Karkonoska 10 Wrocław
13 820muzyka
Najpiękniejsza klasyka w najlepszym wykonaniu: "Tylko Mozart"
28 maja 2019 - 19:00
Sala Koncertowa Radia Wrocław im. J. Kaczmarka
ul. Karkonoska 10 Wrocław
14 099muzyka
Dogrywki: Król – spotkanie wokół muzyki
28 maja 2019 - 18:00
Barbara
Świdnicka 8b Wrocław
14 213muzyka
Koncert Tbilisi Symphony Orchestra
28 maja 2019 - 19:00
Narodowe Forum Muzyki
plac Wolności 1 Wrocław
14 741muzyka
WLB 2 - Etap III
27 maja 2019 - 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant
ul. Oławska 13 Wrocław
13 843muzyka
Koncert "nie tylko dla mam" - wystąpi Chór Kameralny Ostinato pod dyrekcją Liliany Jędrzejczak.
27 maja 2019 - 18:00
Miejska Biblioteka Publiczna Filia 57
Szewska 78 Wrocław
14 744muzyka
Gala z okazji Dnia Matki
26 maja 2019 - 18:30
Katedra Polskokatolicka - pw św. Marii Magdaleny
ul. Szewska 10 Wrocław
13 404muzyka
Dzieciaki w Vertigo: Alicja Janosz Dzieciom vol. 4 - "Mama dla Mam"
26 maja 2019 - 14:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant
ul. Oławska 13 Wrocław
13 822muzyka
Koncert Przy Świecach: "Pamięci Zbigniewa" w Vertigo
26 maja 2019 - 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant
ul. Oławska 13 Wrocław
13 805muzyka
GALA Z OKAZJI DNIA MATKI
26 maja 2019 - 18:30
Kościół św. Marii Magdaleny
Szewska 10 Wrocław
14 180muzyka
Koncert zespołu Rycerzyki
26 maja 2019 - 19:00
Czuła jest noc
ul. Kolejowa 8 Wrocław
14 766muzyka
Koncert Hawdalowy: NINA STILLER - JIDYSZE PERŁ
26 maja 2019 - 18:00
Synagoga pod Białym Bocianem
Włodkowica 7 Wrocław
14 743muzyka
Mirosław Czyżykiewicz - 20 lat Ave
26 maja 2019 - 20:00
Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1 Wrocław
14 651muzyka
Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz
26 maja 2019 - 19:00
Sala Koncertowa Radia Wrocław im. J. Kaczmarka
ul. Karkonoska 10 Wrocław
16 043muzyka



























