INFORMACJA:
"KWIATY UKRAINY" | KINO UKRAЇNA W KINIE DCF
- 23 sierpnia 2024, piątek» 19:00

"Kwiaty wolności" w kinie DCF
O FILMIE
Na kwiecistej działce w samym centrum blokowiska w Kijowie mieszka 67-letnia Natalia. Hoduje kozy i kury, uprawia ogródek i od lat walczy z inwestorami, którzy chcieliby w miejscu jej domu postawić kolejną nieruchomość. Do codzienności należy widok koparek, które Natalia za każdym razem z tą samą werwą przegania ze swojej posiadłości. Żadne pieniądze nie są w stanie przekonać jej do zmiany decyzji, bo przecież chodzi o jej dom, a nie tylko o kawałek ziemi. I kiedy wydaje się, że walka z deweloperami to najgorsze, co ją spotyka, rozpoczyna się atak Rosji na Ukrainę. KWIATY UKRAINY to przewrotny polsko-ukraiński dokument z wyczuwalną nutą komedii wojennej.
GOŚĆ Adelina Borets – scenarzystka i reżyserka urodzona w Mariupolu w Ukrainie. Absolwentka reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej i kursu Script w Szkole Wajdy. Obecnie broni tytułu magistra reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jej debiutancki film dokumentalny pt. „Gwiazda Piołun” zdobył Grand Prix oraz nagrodę publiczności na XV Międzynarodowym Ekologicznym Festiwalu „EKOFILM”, Grand Prix na festiwalu Golden Frames - Międzynarodowym Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych, a fabularny średniometrażowy film pt. "Rajski dom" został uznany najlepszym filmem fabularnym podczas Festiwalu Filmowego Węgiel w Katowicach oraz został wyróżniony nagrodą specjalną krytyków na Festiwalu Krytyków w Kijowie.
PROWADZĄCA Anna Ursulenko – kuratorka cyklu KinoUkraїna, adiunkt w Zakładzie Ukrainistyki Uniwersytetu Wrocławskiego.
CYKL Celem cyklu KinoUkraina jest prezentacja i promocja współczesnego kina ukraińskiego i szeroko pojętej kultury ukraińskiej. Pokazujemy i wspólnie z widzami omawiamy dzieła, które odważnie mierzą się z rodzimą rzeczywistością, a jednocześnie zapewniają Ukrainie własne miejsce na światowej mapie kina uniwersalnego.
Cykl jest dofinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a także został objęty patronatem honorowym Generalnego Konsulatu Ukrainy we Wrocławiu.
bilety: 13 zł
ŚWIĘTY MIKOŁAJ WYRUSZA NA PODBÓJ MARSA | NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH
18 grudnia 2025 - 20:00 | KUP-BILET
Sala Warszawa
Piłsudskiego 64a Wrocław
5 420kino
Uwierz w Mikołaja 2 – FKS
16 grudnia 2025 - 12:00 | KUP-BILET
Sala Warszawa
Piłsudskiego 64a Wrocław
4 238kino
Ojciec i syn w podróży – DKF
16 grudnia 2025 - 18:30 | KUP-BILET
Sala Lwów
Piłsudskiego 64a Wrocław
4 180kino
ŁOZIŃSKI - ARTYSTA DOKUMENTU. DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY W KINIE DCF
od: 2 grudnia 2025 do: 16 grudnia 2025
Dolnośląskie Centrum Filmowe
ul. Piłsudskiego 64a Wrocław
7 789kino
Droga przez czas. Retrospektywa Akiry Kurosawy
od: 14 grudnia 2025 do: 18 grudnia 2025
kino Nowe Horyzonty
ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21 Wrocław
4 243kino
KINOZMYSŁY | DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE | Paolo Genovese | 2016 + degustacja inspirowana seansem w kinie DCF
14 grudnia 2025 - 19:00
Dolnośląskie Centrum Filmowe
ul. Piłsudskiego 64a Wrocław
4 036kino
Być kochaną – Kongres Kobiet
14 grudnia 2025 - 16:30 | KUP-BILET
Sala Warszawa
Piłsudskiego 64a Wrocław
9 508kino
Komu wieje wiatr? Retrospektywa Terrence'a Malicka
od: 2 grudnia 2025 do: 14 grudnia 2025
Kino Nowe Horyzonty
Kazimierza Wielkiego 19A/21 Wrocław
5 345kino
Polish Cinema for Beginners: Chłopi / The Peasants - pokaz filmu z angielskimi napisami
11 grudnia 2025 - 19:00
CUKR / Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju
Ruska 46A Wrocław
4 635kino



















