koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
zmodyfikowano  6 lat temu  »  

MUZYKA NASZYCH CZASÓW

CO było GRANE - ARCHIWALNE TERMINY » » 1 110 wyświetleń od 12 kwietnia 2012
  • od: 5 lipca 2012, czwartek
    do: 15 lipca 2012, niedziela

międzynarodowe warsztaty orkiestrowe i kameralne

Informacje

Warsztaty orkiestrowe i kameralne dla uczniow szkoł muzycznych II stopnia i studentow uczelni muzycznych.

http://www.cultura.org.pl/

PROWADZĄCY ZAJĘCIA

Orkiestra

Marek Moś dyrygent * kameralistyka, Dyrygent, Dyrektor artystyczny, Manager Orkiestry Kameralnej Aukso; Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach

Kameralistyka, proby sekcyjne i studia orkiestrowe

Lech Bałaban altowka * sekcja smyczkowa * kameralistyka, Orkiestra Kameralna Amadeus Polskiego Radia, koncertmistrz; Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu

Maciej Grzybowski fortepian * kameralistyka

Jakub Jakowicz skrzypce * sekcja smyczkowa * kameralistyka; Zehetmair Quartett, Lutosławski Quartet Wrocław; Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Leszek Lorent perkusja * sekcja perkusji * kameralistyka; Polska Orkiestra Radiowa, perkusista; Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Karol Marianowski wiolonczela * sekcja smyczkowa * kameralistyka; Meccorre String Quartet; Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Zdzisław Stolarczyk puzon * sekcja dęta blaszana * kameralistyka; Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach, puzonista basowy; Akademia Muzyczna w Krakowie

Igor Szeligowski waltornia * sekcja dęta blaszana * kameralistyka; Orkiestra Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, I waltornista

Piotr Tarcholik skrzypce * sekcja smyczkowa * kameralistyka; Narodowa Orkiestra Polskiego Radia w Katowicach, I koncertmistrz; Akademia Muzyczna w Krakowie

Grażyna Zbijowska flet * sekcja dęta drewniana * kameralistyka; Orkiestra Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, I flecistka, Orkiestra Sinfonietta Cracovia, I flecistka; Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Krzysztof Zbijowski klarnet * sekcja dęta drewniana * kameralistyka; Orkiestra Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, I klarnecista, Polska Filharmonia Kameralna, I klarnecista; Ogolnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Zenona Brzewskiego w Warszawie

Percepcja Nowej Muzyki

_Grażyna Draus _Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Psychointegracja

_Anna Czechowska _Conscious Group

Świadomość ciała metodą Feldenkraisa

Jacek Paszkowski Akademia Świadomego Ruchu

PROGRAM ORKIESTROWY

WOJCIECH KILAR (*1932), Mała uwertura na orkiestrę symfoniczną (1955)

ANDRZEJ PANUFNIK (1914-1991), Symfonia nr 2 Sinfonia Elegiaca (1957/1966)

ROMAN MACIEJEWSKI (1910-1998), Kołysanka i Allegro concertante (1944), solista Maciej Grzybowski

PAWEŁ SZYMAŃSKI (*1954), Quasi una sinfonietta [wersja II] na orkiestrę (2000)

WOJCIECH KILAR (*1932), Krzesany (1974)

WITOLD LUTOSŁAWSKI (1913-1994), Subito na skrzypce i fortepian (1992), solista Jakub Jakowicz

opracowanie Jerzego Kornowicza na skrzypce, harfę i orkiestrę

PROGRAM KAMERALNY (lista może ulec zmianie)

WOJCIECH KILAR (*1932), Orawa na orkiestrę kameralną

PAWEŁ MYKIETYN (*1971) 3 for 13

PAUL HINDEMITH (1895-1963), Kleine Kammermusik op.24 nr 2

WOJCIECH KILAR (*1932), Quintett

KRZYSZTOF PENDERECKI (*1933), Kwartet smyczkowy nr 3

IGOR STRAWIŃSKI (1882-1971), Historia Żołnierza

WITOLD LUTOSŁAWSKI (1913 - 1994), Kwartet smyczkowy

KAROL SZYMANOWSKI (1982-1937), Kwartet smyczkowy nr 2

DYMITR SZOSTAKOWICZ (1906-1975), Preludium i Scherzo na oktet smyczkowy

PAWEŁ SZYMAŃSKI (*1954) Bagatelle fur A. W.

FRANCIS POULENC (1889-1963) Sextet na fortepian i kwintet dęty

WITOLD SZALONEK (1927-2001) 1+1+1+1 na 1-4 instrumenty smyczkowe

BENJAMIN BRITTEN (1913-1976) Phantasy Quartet op.2

ERNST TOCH (1887-1964) Geographics fuge

EMANUEL SEJOURNE (*1961) Vous avec de fuo?

Utwor opracowany na Zespoł Dęty Blaszany

Warsztaty przeznaczone są dla uczniow szkoł muzycznych II st., studentow uczelni muzycznych i pedagogow grających na: flecie, flecie piccolo, oboju, rożku angielskim, klarnecie (B, Es, Basowym), fagocie, kontrafagocie, waltorni, trąbce, puzonie, tubie, perkusji, czeleście, harfie, fortepianie, skrzypcach, altowce, wiolonczeli, kontrabasie.

Szczegolnie zapraszamy całe zespoły kameralne (także kilkunastoosobowe). W trakcie Warsztatow, w ramach zajęć z kameralistyki, gotowe składy będą mogły szlifować swoj repertuar pod okiem profesorow. W takim wypadku prosimy o przesłanie w zgłoszeniu propozycji repertuarowych (XX i XXI wiek) oraz wpisanie nazwy zespołu.Uczestnicy w wieku do 18 lat, mogą brać udział w Warsztatach samodzielnie, jeżeli dostarczą zgodę rodzicow poświadczoną notarialnie lub pod opieką osoby dorosłej. Opiekunowie we własnym zakresie rezerwują noclegi i wyżywienie.

Uczestnicy otrzymają dyplom uczestnictwa w Warsztatach Orkiestrowych i Kameralnych Muzyka Nas zych Czas ow, będą mogli także uzyskać opinie od profesorow Warsztatow. Wyrożniającym się uczestnikom mogą być przyznane stypendia Fundacji Cultura Animi pokrywające koszt uczestnictwa (w całości

lub części) na podstawie opinii prowadzących Warsztaty.

autor:
zmodyfikowano  6 lat temu  »  
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ