"Korepetycje z miłości"- prapremiera w Teatrze Powszechnym w Łodzi
- 2 grudnia 2023, sobota» 19:15

W kameralnej komedii o poszukiwaniu miłości i akceptacji padają fundamentalne pytania o istotę związków. Czy redaktor rubryki z poradami dotyczącymi „spraw sercowych” w kolorowym piśmie dla pań okaże się specem od miłości?
Sławomir Narloch podkreśla: – Będzie to spektakl o miłości. O naturze uczucia, które rozpięte jest między młodzieńczą fantazją a ciężką pracą, polegającą na cierpliwości i trosce o drugą osobę. O miłości, która przez to, że chce być w centrum uwagi, doprowadza nasze życie do absurdu – mówi. - Cechą dobrej komedii jest, że potrafi opowiadać o najpoważniejszych sprawach z dystansem. Nie może się chyba nazywać komedią, jeśli podstępem i złośliwie nie wdziera się w nasze słabości i problemy – dodaje reżyser.
- Kontynuujemy współpracę z Wydziałem Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie, w ramach której studenci i absolwenci realizują na naszej Małej Scenie premiery współczesnych komedii. W moim odczuciu bardzo ważne jest, aby młodzi twórcy zainteresowani komedią mieli przestrzeń do poszukiwań nowej, autorskiej estetyki gatunku. Stwarzanie przestrzeni do tych poszukiwań to także misja Polskiego Centrum Komedii. W minionym sezonie sztukę „Replay” wyreżyserowała Magdalena Małecka-Wippich, w tym sezonie zapraszamy na „Korepetycje z miłości” Flavii Coste w reżyserii Sławomira Narlocha – zapowiada dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska.
Flavia Coste "Korepetycje z miłości" Przekład: Witek Stefaniak Reżyseria: Sławomir Narloch Scenografia i kostiumy: Maks Mac Muzyka: Jakub Gawlik Reżyseria światła: Karolina Gębska Obsada: Magda Zając Zawadzka, Artur Zawadzki, Jakub Kryształ/Kamil Suszczyk Z udziałem Zuzanny Brzezińskiej (taniec) oraz Pawła Majchrowskiego (akordeon)
Bilety można zakupić na stronie www.powszechny.pl oraz w kasie teatru. Kontakt z kasą biletową bilety@powszechny.pl oraz pod nr telefonu 42 633 50 36
Monodram Wojciecha Tremiszewskiego: "Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej"
7 grudnia 2025 - 19:00 | KUP-BILET
Teatr Komedii Impro w Łodzi - Scena OFF Piotrkowska
Piotrkowska 138/140 Łódź
1 038teatr
Wymyślanka - bajka improwizowana
7 grudnia 2025 - 16:00 | KUP-BILETjest więcej terminów
Teatr Komedii Impro w Łodzi - Scena OFF Piotrkowska
Piotrkowska 138/140 Łódź
1 755teatr
CZAS NA WIELKI NUMER
7 grudnia 2025 - 17:00 | KUP-BILETjest więcej terminów
Teatr Jaracza w Łodzi - Mała Scena
Stefana Jaracza 27 Łódź
3 040teatr
Ballady morderców | Nick Cave po polsku
7 grudnia 2025 - 19:15 | KUP-BILET
Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi - Mała Scena
Zachodnia 93 Łódź
1 811teatr
Boeing, Boeing
7 grudnia 2025 - 19:00 | KUP-BILETjest więcej terminów
Hala Expo w Łodzi
al. Politechniki 4 Łódź
2 648teatr
Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej
7 grudnia 2025 - 19:00 | KUP-BILET | 70zł
Teatr Komedii Impro w Łodzi scena OFF Piotrkowska
ul. Piotrkowska 138/140 Łódź
1 855teatr
Boeing, Boeing
7 grudnia 2025 - 19:00 | KUP-BILETjest więcej terminów
Hala Expo w Łodzi
al. Politechniki 4 Łódź
8 490teatr
PROWADŹ SWÓJ PŁUG PRZEZ KOŚCI UMARŁYCH
7 grudnia 2025 - 19:00 | KUP-BILET
Teatr im. Stefana Jaracza
ul. Jaracza 27 Łódź
3 824teatr
Śmieszy cię to?
7 grudnia 2025 - 18:00 | KUP-BILETjest więcej terminów
Teatr Nowy im. K. Dejmka - Duża Sala
Więckowskiego 15 Łódź
5 565teatr


















