koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

INFORMACJA:

dla zakresu jest nie ma danych
dlatego przekierowano do zakresu BYŁO
dla zakresu jest nie ma danych
dlatego przekierowano do zakresu BYŁO
dla zakresu jest nie ma danych
dlatego przekierowano do zakresu BYŁO
dla zakresu jest nie ma danych
dlatego przekierowano do zakresu BYŁO
OK

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
zmodyfikowano  2 godziny temu

Z LINII - Wystawa prac Natalii Wegner

Konin »
CO BYŁO GRANE » CO jest GRANE » 684 wyświetleń od 20 maja 2026

Wystawa „Z linii” Natalii Wegner to obrazy na papierze, zrobione z tektury, papieru traktowanego akrylem, pisakami, pastelami olejnymi - w stosowanej od lat technice malarskiego kolażu. Eksponowanie krawędzi dartych, odstających, także śladu szpachli, szerokiego pędzla, szczególnie wyraźne jest w małych formatach.
Na ekspozycji zostanie pokazana po raz pierwszy w całości seria kilkunastu-kilkudziesięciu obrazów 20x20 cm. Całości dopełnią prace średniego i dużego formatu.
Inspiracja jednym z najbardziej oczywistych tematów w malarstwie – czyli pejzażem – nie oznacza oczywistych i typowych rozwiązań. Jak zwraca uwagę autorka: „Pejzaż jest budowany z części, nieba, ziemi, wody – zestawianych, przesuwanych, zaznaczanych, sklejanych i odrywanych. Te części są czytelne jednie w odpowiednim zestawieniu. Proces dopasowywania, szukania trwa niekiedy długo i ostatecznie nie musi doprowadzić do powstania obrazu”.
Natalia Wegner wyjaśnia, że większość pejzaży to nie konkretne krajobrazy, choć czasem budowane są wokół znajomego motywu, np. zakręt drogi w Żabnie. To najczęściej punkt wyjścia, którego zwieńczeniem ma być pejzaż wewnętrzny. Obrazy łączy charakterystyczny podział krajobrazu, zbieg linii, widnokrąg, krawędzie ekranów komunikacyjnych, który wpływa na komponowanie obrazu, na ustawianie jego komponentów. I wreszcie niemożność odejścia od poziomej linii, horyzontu, choć ostatnie próby z wyabstrahowanymi elementami pejzażu, fragmentami asfaltu, ziemi, pozostawionymi na czystym, gładkim tle są próbą syntezy, abstrakcyjnym podejściem do tematu.
Na wernisaż zapraszamy w piątek 12 czerwca o 18:00 do Galerii CKiS Wieża Ciśnień, wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do piątku 3 lipca, w godzinach pracy Wieży. W kolejnych dniach obowiązuje bilet w cenie 10 zł, do kupienia w kasie DK Oskard, a także online. Bilet grupowy (od 15 osób) w cenie 7 zł.

***

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

zmodyfikowano  2 godziny temu
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ