INFORMACJA:
Szlakiem renesansu po małopolskich zamkach
Zamek w Suchej Beskidzkiej
- 10 lipca 2011, niedziela» 10:00
Pieskowa Skała, Książ Wielki, Sucha Beskidzka
Szlak Renesansu w Małopolsce
Zamek w Suchej Beskidzkiej, Zamek na Mirowie w Książu Wielkim, Zamek w Pieskowej Skale
10 lipca (niedziela), godz. 10.00 - 15.00, wstęp wolny
W niedzielę, 10 lipca, zapraszamy do udziału w Spotkaniach z Kulturą Renesansu w ramach drugiej odsłony tegorocznej edycji programu Szlak Renesansu w Małopolsce. Tym razem będzie można odwiedzić trzy renesansowe zamki.
Program:
*Zamek w Suchej Beskidzkiej i Zamek na Mirowie w Książu Wielkim *
Na zamkach w Suchej Beskidzkiej i w Książu Wielkim, od 10.00 do 15.00, o każdej pełnej godzinie, zwiedzających zostaną nieodpłatnie oprowadzeni przez przewodnikow po tych obiektach oraz będą mogli wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących zwiedzaniu. I tak, w Suchej Beskidzkiej, o godz. 10.00 Barbara Woźniak wygłosi wykład pt. Od dworu obronnego Castiglione- Suskich do renesansowej rezydencji magnackiej Komorowskich, a o godz. 13.00 udostępniona zostanie Kaplica Konfederatow Barskich na Gorze Jasień. Będzie można także obejrzeć ekspozycję etnograficzną związaną z tradycyjną kulturą ludową Gorali Babiogorskich i Żywieckich w tzw. Domku Ogrodnika. Odwiedzający Zamek na Mirowie w Książu Wielkim zostaną natomiast zaproszeni do udziału w bogatym programie zabaw renesansowych proponowanych przez Bractwo Rycerskie.
Zamek w Pieskowej Skale
Na Zamku w Pieskowej Skale zwiedzanie będzie odpłatne, ale o godz. 13.00 będzie można wysłuchać koncertu Kapeli Dworskiej Consortium Sedinum pt. L'art de la dance" - formy taneczne od XV do XVII wieku. Wstęp na koncert odbywać się będzie na podstawie bezpłatnych wejściowek dostępnych w Punkcie Informacji Miejskiej w Krakowie przy ul. św. Jana 2 od 7 lipca oraz na Zamku w Pieskowej Skale przed koncertem.* *
Wystąpią: Radosław Kamieniarz - skrzypce barokowe, Marzena Matyaszek - skrzypce barokowe, Piotr Chrupek - altowka barokowa, Maciej Łukaszuk - wiolonczela barokowa oraz Urszula Stawicka - klawesyn
Program: Michael Praetorius, wybor tańcow ze zbioru Terpsichore Musarum; Antonio Vivaldi, Concerto Rustico" G-dur na smyczki i continuo RV 151 oraz Presto - Adagio- Allegro; Pietro Antonio Locatelli, Concerto g-moll na smyczki i basso continuo oraz Largo- Allemanda- Sarabanda- Gavotta;
Georg Philipp Telemann, Suite in D "La Lyra" na smyczki i continuo.TWV 55 oraz Ouverture - Menuets I, II - La Vielle - Sicilienne, - Rondeau - -Bourrees I, II, - Gigue.
Kapela Dworska Consortium Sedinum powstała w 1999 roku w Szczecinie. Zespoł jest jedyną profesjonalną formacją muzyki dawnej na Pomorzu Zachodnim. Nadrzędnym celem Consortium Sedinum jest kontynuacja tradycji muzycznych dawnego Szczecina. Działalność zespołu stanowi kontynuację dorobku tworczego Uniwersyteckiej Orkiestry Barokowej Consortium Iagellonicum działającej w latach 1992-2000 przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Tworzą go artyści specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej na instrumentach z epoki z zachowaniem owczesnej praktyki wykonawczej. Kierownikiem artystycznym zespołu jest organistka i klawesynistka Urszula Stawicka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej.
Consortium Sedinum wykonuje muzykę od renesansu po klasycyzm na instrumentach historycznych, sięgając często po utwory mało znane, wspołcześnie nie publikowane i niedawno odkryte.
Bogate instrumentarium zespołu obejmuje oryginały i kopie instrumentow z epoki renesansu, baroku i klasycyzmu - fidel, taschengeige (skrzypce kieszonkowe), skrzypce barokowe, viola d'amore, altowka barokowa, viola da gamba, wiolonczela barokowa, klawesyn, wirginał i pozytyw organowy. Zespol wspołpracuje rownież z muzykami grającymi na instrumentach dętych - flet blokowy, bombardy, flauto traverso, oboj barokowy oraz perkusyjnych.
Do wszystkich obiektow należy dojechać indywidualnie. Rezerwacja dotycząca udziału w autokarowym wyjeździe studyjnym została już zakończona.
Dodatkowe informacje na stronie internetowej projektu: *www.szlakrensansu.pl*
Koordynacja projektu:
Katarzyna Trojanowska - kasia@villa.org.pl
Organizator:
Stowarzyszenie Willa Decjusza
Partnerzy:
Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Muzeum Zamek w Pieskowej Skale, Muzeum Zamek w Suchej Beskidzkiej, Muzeum Archeologiczne w Krakowie, Zespoł Szkoł im. Wincentego Witosa w Książu Wielkim, Zespoł Szkoł Plastycznych w Tarnowie
*Fundatorzy: *
_ _
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Wojewodztwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna
_ _
Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Miasta Krakow
_ _
Sponsorzy:
Grupa Tauron, Grupa PZU, BP Europa SE, Siemens Sp. z o.o.
Partnerzy Medialni:
TVP Krakow, TVP Historia, Radio RMF Classic, Dziennik Polski, Spotkania z Zabytkami, Edukacyjny Krakow, Wrota Małopolski, Turystyka Małopolska, Krakow Zaprasza, Rodzinny Krakow.
bilety:
wstęp wolny
Joga dla rodzin z dziećmi w Strefie Klocków
12 października 2024 - 09:00
Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie
św. Wawrzyńca 15 Kraków
29 152samorozwoj
Targi Zajęć Pozalekcyjnych w Galerii Bronowice
14 września 2024 - 12:00
Galeria Bronowice
ul. Stawowa 61 Kraków
42 345samorozwoj
Rodzinne oprowadzanie w MIT
20 lipca 2024 - 14:00
Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie
św. Wawrzyńca 15 Kraków
77 477samorozwoj
Speed Dating w Krakowie (37-48 lat)
8 czerwca 2024 - 18:00
N'Joy
Bracka 4 Kraków
115 381samorozwoj
Speed Dating w Krakowie (20-29 lat)
1 czerwca 2024 - 18:00
N'Joy
Bracka 4 Kraków
119 055samorozwoj
Speed Dating w Krakowie (30-40 lat)
19 maja 2024 - 18:00
Classic Rock Club
Rajska 24 Kraków
127 833samorozwoj
Speed Dating w Krakowie (20-29 lat)
14 maja 2024 - 19:00
Chicago Bar
Sławkowska 11 Kraków
131 605samorozwoj
Speed Dating w Krakowie (25-35 lat)
14 kwietnia 2024 - 18:00
Classic Rock Club
Rajska 24 Kraków
150 592samorozwoj
OLKA SZCZĘŚNIAK „SKĄPIEC POZNAWCZY”
29 stycznia 2024 - 20:00
NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY
aleja Jana Pawła II 232 Kraków
202 908samorozwoj