Beethoven extreme | 9 symfonii w jeden dzień
- 27 sierpnia 2016, sobota» 11:00
Dziewięć symfonii w jednym dniu, czyli najpiękniejszy dzień lata
Capella Cracoviensis od lat znana jest jako instytucja kultury podejmująca śmiałe, nietuzinkowe artystyczne wyzwania, ale i zespół o ugruntowanej w Europie pozycji. Łącząc odwagę z pięknem, pełną rozmachu wizję z doskonałą techniką, krakowska formacja zaprezentuje w jednym dniu, 27 sierpnia br. komplet symfonii Ludwiga van Beethovena. To bezprecedensowe wydarzenie zatytułowane BEETHOVEN extreme odbędzie się w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków, Capellę Cracoviensis poprowadzi w dziewięciu symfoniach pięciu wybitnych dyrygentów – Paul Goodwin, Christophe Rousset, Eivind Gullberg Jensen, Evelino Pidò oraz szef CC Jan Tomasz Adamus. Należy zaznaczyć, że dotychczas żadna współcześnie istniejąca orkiestra nie podjęła się podobnego wyzwania, angażującego w takim stopniu siły muzyków oraz uwagę publiczności.
Symfonie Beethovena to kamienie milowe na drodze rozwoju ludzkości – zrewolucjonizowały one bowiem spojrzenie na możliwości twórcze, harmonię, kolorystykę czy nasycenie emocjami. Każda z nich ukazuje spektrum uczuć, daje świadectwo kompozytorskiego kunsztu, tchnie artystyczną wolnością. Wszystkie zaś kolejno prowadzą odbiorcę ścieżką, która swój początek znajduje w klasycystycznych dziełach Haydna i Mozarta, biegnie przez nieznane ówcześnie meandry pomysłów, by dotrzeć w nieznane wcześniej romantyczne rejony, gęste i fascynujące, porywające i wciągające bez reszty.
27 sierpnia w Centrum Kongresowym poprowadzą słuchaczy orkiestra i – w Symfonii IX – chór Capelli Cracoviensis. Obok Jana Tomasza Adamusa, dyrektora naczelnego i artystycznego CC, dyrygenta, organisty i animatora polskiego życia kulturalnego, krakowski zespół wystąpi pod batutami wybitnych autorytetów muzycznych.
Symfonie I i II poprowadzi Paul Goodwin, dyrygent specjalizujący się w wykonawstwie historycznym, który szefował m.in. słynnym Academy of Ancient Music czy Kammerochestrer Basel. Kolejne dwie kompozycje, w tym wspaniałą Eroicę, orkiestra Capelli Cracoviensis wykona pod okiem Christophe’a Rousseta, znanego krakowskiej publiczności nie tylko z wizyt z swoim ansamblem Les Talens Lyriques na festiwalu Misteria Paschalia, ale i wcześniejszej współpracy z CC. Rousset, niekwestionowany specjalista od dawnych technik interpretacyjnych odnosi sukcesy na całym świecie, głównie za sprawą bezbłędnie odczytywanego repertuaru operowego.
Symfonie Losu oraz Pastoralną CC powierzyła Eivindowi Gullbergowi Jensenowi, którego imponujący dorobek obejmuje m.in. koncerty z filharmonikami z Berlina, Oslo i Sztokholmu, Orchestre National de France, berlińską Deutsches Symphonie-Orchester czy WDR Sinfonieorchester z Kolonii. Tymczasem w rozbudowanych symfoniach VII i VIII Capellą Cracoviensis zadyryguje Evelino Pidò, na co dzień specjalizujący się w repertuarze operowym. Jego interpretacje dokonane na deskach najsłynniejszych scen Starego Kontynentu (by wymienić zaledwie Wiener Staatsoper, madrycki Teatro Real, La Monnaie, Gran Theatre del Liceu w Barcelonie, moskiewski Teatr Bolshoi czy Royal Opera House w Covent Garden) znajdują uznanie krytyków na całym świecie.
bilety: http://www.eventim.pl/bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=1568626&includeOnlybookable=true&xtmc=beethoven_extreme&xtnp=1&xtcr=1
Suicidal Angels
27 października 2016 - 19:00
Zaścianek
Rostafińskiego 4 Kraków
37 506muzyka
EVITA
25 października 2016 - 20:00
ICE Kraków Congress Centre
ul. Marii Konopnickiej 17 Kraków
123 244teatr
Conrad Festival
24 października 2016 - 21:30
Klub „W Remoncie”
ul. Dolnych Młynów 10 Kraków
18 094muzyka
Projekt Osiecka #Krajewski #Grochowicz
23 października 2016 - 19:00
Dwór Czeczów
Popiełuszki 36 Kraków
17 266muzyka
Chór szwedzki Husie Kyrkokör w kościołach krakowskich
22 października 2016 - 19:15
Bazylika Św. Floriana
Warszawka 1B Kraków
16 578muzyka
Grubson
22 października 2016 - 20:00
Kwadrat
Stanisława Skarżyńskiego 1 Kraków
53 882muzyka
Koncert Laszlo Taxi
21 października 2016 - 21:00
Teatr BARAKAH
Szeroka 6 Kraków
16 634muzyka
Osiecka - Przybora. Korespondencje.
21 października 2016 - 18:00
Małopolski Ogród Sztuki
ul. Rajska 12 Kraków
16 721muzyka
Chór szwedzki Husie Kyrkokör w kościołach krakowskich
21 października 2016 - 19:00
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Grodzka 52a Kraków
17 478muzyka
Ricardo Feliks Styła - Guitar Cort Trio
20 października 2016 - 20:00
Pijarska 17 Bistro & Restaurant
Pijarska 17 Kraków
17 253muzyka
Delain + Evergrey + Kobra and the Lotus
20 października 2016 - 19:00
Kwadrat
Stanisława Skarżyńskiego 1 Kraków
37 438muzyka
BRODKA Clashes Tour
20 października 2016 - 20:00
ICE Kraków Congress Centre
ul. Marii Konopnickiej 17 Kraków
20 286muzyka
BRODKA Clashes Tour
20 października 2016 - 20:00
ICE Kraków Congress Centre
ul. Marii Konopnickiej 17 Kraków
137 805muzyka
Zbigniew Wodecki with Mitch&Mitch
19 października 2016 - 19:00
ICE Kraków Congress Centre
ul. Marii Konopnickiej 17 Kraków
18 591muzyka
Śpiewają dla królowej brytyjskiej Elżbiety II...
18 października 2016 - 19:00
Kościół św.Katarzyny
ul. Augustiańska 7 Kraków
18 546muzyka
Venom
17 października 2016 - 18:00
Centrum Kultury Rotunda
Oleandry 1 Kraków
47 018muzyka
VINYL Rhythm - koncert
16 października 2016 - 18:00
Pub Galeria WRĘGA
Józefa 17 Kraków
17 063muzyka



















