CLUBBING KAMERALNE. MUZYCZNE STOLICE
- 23 czerwca 2018, sobota» 17:00, 20:30
- 23 czerwca 2018, sobota» 17:00
- 23 czerwca 2018, sobota» 17:00
Jak co roku w programie Sinfonietta Festival nie zabraknie wyjątkowej propozycji dla melomanów głodnych niecodziennych wrażeń: nowatorskiego i cieszącego się ogromną popularnością Clubbingu kameralnego. Nietypowe wydarzenie, opatrzone podtytułem Muzyczne stolice, połączy tradycyjną formułę koncertu z duchem clubbingu, oferując słuchaczom kilka różnych, symultanicznie odbywających się koncertów w nieznacznie oddalonych od siebie lokalizacjach: zabytkowych budynkach i nastrojowych ogrodach Muzeum Narodowego w Krakowie. Każdy z zaproszonych wykonawców wykona swój repertuar kilkukrotnie: goście będą mogli swobodnie poruszać się pomiędzy poszczególnymi scenami, jednocześnie „podróżując” pomiędzy muzycznymi stolicami: od Katowic, przez Pragę, Belgrad i Paryż, aż do Nowego Jorku i Petersburga.
Serdecznie zapraszamy!
WSTĘP WOLNY
*MIEJSCE: Hotel Cracovia [1], Dom Józefa Mehoffera [2], Europeum [3], Pawilon Józefa Czapskiego [4], Ogród Józefa Mehoffera [5] ‒ oddziały MNK *
WYKONAWCY:
[1] Kwartet Dafo ‒‒‒‒ KATOWICE
Justyna Duda-Krane ‒ I skrzypce
Danuta Augustyn ‒ II skrzypce
Ewa Szczepańska-Chwast ‒ altówka (gościnnie)
Anna Armatys ‒ wiolonczela
[2] Quartetto con Flauto ‒‒‒‒ PRAGA / NOWY JORK
Jennyfer Fouani ‒ flet
Maciej Lulek ‒ skrzypce
Ryszard Sneka ‒ altówka
Marcin Mączyński ‒ wiolonczela
[3] Kwartet Cordes Classiques ‒‒‒‒ PARYŻ
Piotr Marciak ‒ I skrzypce
Marcin Kmiecik ‒ II skrzypce
Damian Kułakowski ‒ altówka (gościnnie)
Tomasz Wyroba ‒ wiolonczela
[4] Sinfo Quartet ‒‒‒‒ PETERSBURG
Sara Kupc ‒ I skrzypce
Jakub Żurek ‒ II skrzypce
Paulina Marek-Lipka ‒ altówka
Julia Kotarba ‒ wiolonczela
[5] Etnos Ensemble ‒‒‒‒ BELGRAD/SKOPJE [finał]
Bartek Pacan ‒ klarnet
Konrad Merta ‒ akordeon
Piotr Gach ‒ wiolonczela
Łukasz Mazanek ‒ kontrabas
W PROGRAMIE:
1. Katowice:
Henryk Mikołaj Górecki ‒ I Kwartet smyczkowy
Aleksander Lasoń ‒ Relief dla Andrzeja
2. Praga/Nowy Jork:
Antonín Dvořák ‒ Kwartet smyczkowy nr 12 „Amerykański” op. 96
John Kander ‒ New York, New York
Leonard Bernstein ‒ Suita z West Side Story
3. Paryż:
Claude Debussy ‒ La plus que lente, L. 121
Maurice Ravel ‒ Kwartet smyczkowy F-dur
Fryderyk Chopin ‒ Nokturn Es-dur nr 2 op. 9
4. Petersburg:
Dymitr Szostakowicz ‒ III Kwartet F-dur op. 73
Dymitr Szostakowicz ‒ Walc nr 2 z II Suity na orkiestrę jazzową
5. Belgrad/Skopje:
Jovano jovanke (mel. ludowa)
Konrad Merta ‒ Walczyk
Konrad Merta ‒ Szisza
Konrad Merta ‒ W ogródeczku
Odessa Bulgaresh (mel. ludowa)
Konrad Merta ‒ Odgłos gór
Konrad Merta ‒ Taniec w koło
Piotr Gach ‒ Sleeping West
Kazimierz (mel. ludowa)
Eden (mel. ludowa)
U plavu zoru (mel. ludowa)
Konrad Merta ‒ Bez tytułu (K.Merta)
Wojciech Kilar ‒ melodie z filmu Pianista
Michał Lorenc ‒ melodie z filmu Bandyta
Wszyscy wykonawcy powtórzą program swoich występów trzykrotnie, rozpoczynając koncerty jednocześnie, kolejno około godz. 17:00, 18:15 i 19:30. Każda z 45-minutowych „rund” będzie oddzielona od kolejnej półgodzinną przerwą, umożliwiającą słuchaczom przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. Wieczór zwieńczy open-airowy, finałowy koncert w Ogrodzie Józefa Mehoffera.
WSTĘP WOLNY
Nabór artystów do polskiej edycji Curators Network
od: 17 września 2012 do: 14 października 2012
Fundacja Sztuk Wizualnych
ul. Ślusarska 9 Kraków
25 595muzyka
ŁEMKOWSKI funky folk w Artefakcie!
13 października 2012 - 20:00
Artefakt Cafe/ Setka Sztuki
Dajwór 3 Kraków
13 939muzyka
Syrena Sport Art Session
13 października 2012 - 18:00
Fabryka
Zablocie 23 Kraków
13 082muzyka
Koncert Dave Nilaya & Tadeusz Leśniak w Cafe Malaga
13 października 2012 - 20:30
Cafe Malaga
Rynek Główny 11 Kraków
12 853muzyka
ULA LAZAR – MOVE ON TRIO
13 października 2012 - 20:00
Restauracja Gródek
Na Gródku 4 Kraków
13 047muzyka
Syrena Sport Art Session
13 października 2012 - 18:00
Klub Fabryka
Zabłocie 23 Kraków
13 058muzyka
NiPU - 9-te urodziny zespołu!!
13 października 2012 - 21:00
Mile Stone Jazz Club
Nadwiślańska 6 Kraków
12 245muzyka
Koncert Ballad Rosyjskich
13 października 2012 - 19:00
Centrum Kultury Rotunda
Oleandry 1 Kraków
12 318muzyka
Projekt Grzegorza Rogali /PGR/ - Latin Fire!
12 października 2012 - 21:00
Mile Stone Jazz Club
Nadwiślańska 6 Kraków
12 155muzyka
Koncert The Little Creatures w Lizard King Kraków
12 października 2012 - 21:30
Klub Lizard King
ul. Św. Tomasza 11a Kraków
13 710muzyka
The Most Wanted Tour:Leash Eye, Chain Reaction i Exlibris
12 października 2012 - 20:00
Centrum Kultury Rotunda
Oleandry 1 Kraków
12 056muzyka
KONCERT FAIR WEATHER FRIENDS
12 października 2012 - 20:00
NOVA LOFT
UL. ESTERY 18 Kraków
12 670muzyka
Koncert The Little Creatures w Lizard King Kraków
12 października 2012 - 21:30jest więcej terminów
Klub Lizard King
ul. Św. Tomasza 11a Kraków
13 376muzyka
Clock Machine & Rust
11 października 2012 - 20:00
Klub Lizard King
ul. Św. Tomasza 11a Kraków
12 897muzyka
WIECZÓR PIOSENKI SWINGOWEJ I JAZZOWEJ
11 października 2012 - 20:00
Pub Kuranty
Piłsudskiego 24 Kraków
13 198muzyka
Koncert Zespołu NUFF NAFF
11 października 2012 - 21:00
Pub ALTER EGO
Floriańska 13 Kraków
13 511muzyka
Super konkurs - do wygrania kurs językowy !
od: 12 września 2012 do: 8 października 2012
Piwnica pod Baranami
Rynek Główny 27 Kraków
32 021samorozwój