koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
zmodyfikowano  6 godzin temu

Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł

Kraków »
CO BYŁO GRANE » CO jest GRANE » 739 wyświetleń od 17 maja 2026

Tekst: MIROSŁAW MAJEWSKI, AGNIESZKA CIANCIARA - FRÖHLICH

Reżyseria: AGNIESZKA CIANCIARA - FRÖHLICH Scenografia: JONATHAN FRÖHLICH Kostiumy: LUDWIKA GORGOŃ Opracowanie muzyczne: AGNIESZKA CIANCIARA - FROHLICH Występuje: ATELIER TEATRALNE STUDIO DONO

występują: Agnieszka Cianciara-Fröhlich, Marta Kaczmarczyk, Katarzyna Gazdowicz

Sztuka „Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł” to wariacja na temat sióstr Łazarza. Chociaż w postaciach Marty i Marii widać podobieństwo do nowotestamentowych pierwowzorów, to jednak spektakl nie jest wiernym odtworzeniem relacji św. Jana. Przeniesienie akcji w nieokreśloną współczesność wydobywa ją z mroków przeszłości. Powoli, krok po kroku, odkrywamy trudne i skomplikowane relacje pomiędzy siostrami. Jedna próbuje wejść w rolę matki, druga żyje marzeniami. Są na siebie skazane i od siebie uzależnione. Zmagają się ze swoją przeszłością, jak i z tym, co dzieje się teraz.

zmodyfikowano  6 godzin temu
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ