koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
zmodyfikowano  6 lat temu  »  

VII Ogólnopolskie Biennale Fotografii Kochać człowieka Oświęcim 2011

CO było GRANE - ARCHIWALNE TERMINY » » 31 946 wyświetleń od 6 kwietnia 2011
  • od: 29 kwietnia 2011, piątek
    do: 30 maja 2011, poniedziałek

wystawa pokonkursowa

29 kwietnia 2011 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury zostanie podsumowane VII Ogolnopolskie Biennale Fotografii "Kochać człowieka" Oświęcim 2011. Gościem wernisażu będzie Ryszard Haba, ktory wystąpi z koncertem na instrumenty perkusyjne. Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie w galerii "Tyle światow" do 30 maja 2011 roku.

_Kochać człowieka to... pokazać ulotne chwile, przemijający czas, biegnące myśli, by żyły swoim życiem. By trwały. By mimo tego wszystkiego co ludzi łączy i co ludzi dzieli, mogły naszkicować obraz ludzkiej kondycji. By nie tylko "tu i teraz", ale "zawsze i wszędzie" ukazywały to co ważne, co nigdy nie przeminie, dzięki czemu byliśmy, jesteśmy i będziemy.

_

Ogolnopolskie Biennale Fotografii "Kochać człowieka", objęte patronatem Rady Artystycznej Związku Polskich Artystow Fotografikow (www.zpaf.pl), Prezydenta Miasta Oświęcim i patronatem medialnym internetowego magazynu o fotografii Fotopolis.pl (www.fotopolis.pl), programowo nawiązuje do Festiwalu Filmow Nieprofesjonalnych "Kochać człowieka". Odbywa się od 1999 roku co dwa lata i przenosi ideę festiwalu na inne formy artystycznego wyrazu.

Biennale ma charakter otwarty i jest dostępne dla wszystkich fotografujących. Biorą w nim udział tworcy z całej Polski legitymujący się wieloma osiągnięciami, jak rownież osoby stawiające pierwsze kroki w sztuce uwieczniania postaci i zdarzeń.

*Do udziału w siodmej edycji biennale 131 autorow nadesłało 766 fotografii. *

Komisja w składzie:

-Andrzej Zygmuntowicz - Przewodniczący Rady Artystycznej Związku Polskich Artystow Fotografikow
-Andrzej Baturo - Wiceprzewodniczący Rady Artystycznej Związku Polskich Artystow Fotografikow
-Wojciech Plewiński - Okręg Krakowski Związku Polskich Artystow Fotografikow

przyznała I, II i III nagrodę, pięć wyrożnień oraz zakwalifikowała do udziału w pokonkursowej wystawie 161 fotografii 29 autorow.

Werdykt komisji konkursowej:

I nagroda

Jakub Ochnio ze Zgłobic (Fotogram) za zestawy: "Tajne spotkanie" i „Portrety z Alcatraz"

II nagroda

Włodzimierz Płaneta z Krakowa (Kamera I) za zestawy: "Weterani II wojny światowej", „Prawosławni" i pracę z zestawu „Mieszkańcy wsi Mostki"

III nagroda

Andrzej Mitura z Warszawy (Rower 74) za zestaw "Ojciec i syn"

Wyrożnienia

1.Jan Grabek z Lublina (Stefan 1984) za zestaw "Ps. Myślę o Tobie"

2.Angelika Zawalska z Grabowca (Negatyw) za prace: „Samotna wyspa", „Bracia", „Człowiek"

3.Karolina Jonderko z Rydułtow (karfot 22) za pracę „Portret mojej Matki"

4.Aleksandra Jachimska z Jarosławia (Tryb samolotowy) za zestaw „Hey ho, lets`go"

5.Piotr Grzybowski z Jabłonnej (Grzyb) za zestaw „Moje chore dzieci"

Prace zakwalifikowane do udziału w pokonkursowej wystawie:

1."On, Ona, Ono: styki" (5) - Marta Jasińska z Warszawy (Słitikiti)

2."Sceny uliczne" (1, 2) - Jacek Balcewicz z Krakowa (Abrba)

3."Błotny pocałunek", „Specjalna miłość" (1) - Bartłomiej Kudowicz z Wrocławia (Kuba 18)

4."Ślązacy w Teksasie" (2, 5, 8) - Tomasz Liboska i Michał Jędrzejowski z Bytomia (Tomi 123)

5."Warsztaty tańca dla seniorow" - Małgorzata Łuczyna z Jasienicy (Malarita)

6."Kamienna kraina" (1, 2, 4, 6, 9),."Gdy zmienia się czas" - Andrzej Lisiewicz z Wrocławia (Leon z

Dziupla)

7."Bez tytułu" (1, 2, 3, 4) - Filip Mazurek z Grzędzic (gitara)

8."Powodzianie", „Wielka woda", „Przemijanie" - Marcin Obara z Warszawy (Obik)

9."Ciuchcią do Carrog" - Sebastian Marcisz z Trzebini (Buła)

10."A moj ojciec malował obrazy" (1, 2, 7, 10) - Joanna Borowiec z Warszawy (J.B.)

11."Sometimes", „Ślady" (3, 8, 9) - Krzysztof Gołuch z Knurowa (Łukasz)

12."Moj syn - ukochany" - Mariusz Oszustowicz z Tychow (Maruzi 1974)

13."Ognioodporne" - Mateusz Sarełło z Legionowa (Mat 13)

14."Skok", „Tęskniąc za…" - Monika Stachnik-Czapla z Krakowa (Bobik)

15."Miejski autyzm" - Sebastian Pająk z Warszawy (Szary)

16."Radość", „Utracona droga" - Michał Gorecki z Katowic (Troll)

17."Wielkanoc" - Tomasz Jodłowski z Katowic (Kreon)

18."Cała jestem w koronkach", „Pochod" - Agnieszka Matusiak z Nowej Wsi (Tamiga)

19."The Confession" - Kostyantyn Smdyaninov ze Lwowa (kosmonart 123)

20."Bogdan Ziętek - artysta totalny" (1) - Grzegorz Piaskowski z Płocka (Ekajana)

21."Pływanie dla papieża" (4, 5, 6, 7), „Zaplecze misterium", „Bracia starsi" - Marcin Głuszek z Dąbrowy Tarnowskiej (Pozytywny)

22."Droga do nieba" (4, 6, 8, 10) - Irek Kowal z Jarosławia (Iron)

23."Akowcy" (2, 4, 5, 10) - Krzysztof Kowalczyk z Krakowa (Kwiatek)

24."Człowiek, praca, natura" (3, 4), „Rowerem przez wieś" - Piotr Świderski z Bielska Podlaskiego (Moja wieś)

25."Do nieba wzięci" - Agata Chodań z Giżycka (Sezam)

26."Mikrokosmos" - Łukasz Gniadek z Warszawy (Blady 44)

27."Ich troje", „Say yes", „Kochaj mnie i dotykaj", „Zahipnotyzowałeś mnie" - Sebastian Gora z Rybnika (Maxim)

28."Przyjaciele" - Andrzej Mitura z Warszawy (Rower 74)

29."Dorosłe granice dzieciństwa" (3, 4, 7, 10) - Jakub Ochnio ze Zgłobic (Fotogram)

VII Ogolnopolskie Biennale Fotografii "Kochać człowieka" Oświęcim 2011 wsparło finansowo Miasto Oświęcim i Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Organizator:

Oświęcimskie Centrum Kultury

Patronat:

Rada Artystyczna Związku Polskich Artystow Fotografikow

Prezydent Miasta Oświęcim

Patroni medialni:

Fotopolis.pl - internetowy magazyn o fotografii (www.fotopolis.pl)

Radio Krakow

Głos Ziemi Oświęcimskiej

bilety:

wstęp wolny

autor:
zmodyfikowano  6 lat temu  »  
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ