23. Letnie Koncerty Organowe
23. Letnie Koncerty Organowe
- od: 25 czerwca 2018, poniedziałekdo: 23 lipca 2018, poniedziałek
Witold Zalewski - organy Hanna Zalewska - organy Liliana Pociecha - sopran Chór i Orkiestra Bazyliki OO. Cystersów w Mogile pod dyrekcją Stanisława Kowalczyka poniedziałek, 25 czerwca 2018, godz. 19:00
program: Dietrich Buxtehude (1637-1707) Preludium g-moll BuxWV 148 Johann Sebastian Bach (1685-1750) Fantazja i fuga c-moll BWV 537 Preludium chorałowe „Herr Jesu Christ, dich zu uns wend!” Preludium i fuga G-dur BWV 541 César Franck (1822-1890) Chorał h-moll Antonio Vivaldi (1678-1741) Domine Filii z Glorii W aranżacji Stanisława Kowalczyka: Charles Gounod (1818-1893) Laudate Dominum Feliks Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847) Laudis thema César Franck (1822-1890) Ave Maria August Sodermann (1832-1876) Osanna Gabriel Faure (1845-1924) Pavana Joseph Haydn (1732-1809) Te Deum
Paweł Wróbel - organy
Marek Pawełek - organy
Dominika Kapusta - flet
poniedziałek, 2 lipca 2018, godz. 19:00
program: Dietrich Buxtehude (1637-1707) Passacaglia d-moll BuxWV 161 Johann Sebastian Bach (1685-1750) Fantazja G-dur BWV 572 Sonata C-dur na flet i basso continuo BWV 1033 Andante-Presto, Allegro, Adagio, Menuetto I, Menuetto II Christoph Willibald Gluck (1714-1787) Taniec błogosławionych duchów z Orfeusza i Eurydyki Claude Debussy (1862-1918) Syrinx Siergiej Rachmaninow (1873-1943) Wokaliza Johann Sebastian Bach (1685-1750) Menuet i Badinerie z Suity h-moll BWV 1067 Robert Schumann (1810-1856) Etiuda w formie kanonu op. 56, nr 2 Franz Schmidt (1874-1939) Preludium i fuga D-dur Alleluja
Ludmiła Gołub - organy (Rosja)
Valeria Anfinogenova - organy (Rosja)
poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 19:00
program: Franz Lachner (1803-1890) Introdukcja i fuga d-moll op. 62 Wolfgang Amadeusz Mozart (1756-1791) Adagio i Allegro KV-59 Michaił Glinka (1804-1857) „Czarnomorski Marsz” i „Lezginka” z opery „Rusłan i Ludmiła” Piotr Czajkowski (1840-1893) „Taniec kwiatów”, „Marsz” i „Taniec wieszczki cukrowej” z baletu „Dziadek do orzechów” Aleksander Głazunow (1856-1936) „Entr'acte” i „Romaneska” z baletu „Rajmonda” Siergiej Prokofiew (1891-1953) Gawot z II części Symfonii klasycznej „Taniec dziewcząt z liliami” i „Montecchi i Capuletti” z baletu „Romeo i Julia” Aram Chaczaturian (1903-1978) „Taniec dziewcząt” i „Taniec z szablami” z baletu „Gajane”
Anna Dzioba - organy
Kwartet żeński Preziosa w składzie:
Olga Ostrowska - sopran koloraturowy
Anna Stolarczyk - sopran dramatyczny
Karolina Borodziuk - mezzosopran
Katarzyna Kosiek - kontralt
oraz Klaudia Ligas - obój
Joanna Kapusta - altówka
Aleksandra Lignar - wiolonczela
poniedziałek, 16 lipca 2018, godz. 19:00
program: Hendrik Andriessen (1892-1981) Sonata da Chiesa Tema con Variazione e Finale John Stanley (1713-1786) Voluntary in F Voluntary in e François Couperin (1668-1739) Messe pour les Convents Chromhorne sur la Taille, Offertoire sur les grands jeux, Deo Gratias Johann Sebastian Bach (1685- 1750) Toccata i fuga d-moll BWV 565 Anna Stolarczyk Poemat liryczny o tematyce maryjnej „Gratia plena” (Łaski pełna) na kwartet żeński, obój, altówkę i wiolonczelę
Willy Ippolito - organy (Francja)
Anna Śliwa - skrzypce
Joanna Solecka - klawesyn
poniedziałek, 23 lipca 2018, godz. 19:00
program: Georg Muffat (1653-1704) Toccata septima „Apparatus musico-organisticus” Alexandre Pierre François Boëly (1785-1858) Andante con moto op. 18 Fantazja i fuga B-dur op. 18 Robert Schumann (1810-1856) Etiuda nr 4 Georg Friedrich Händel (1685-1759) Sonata D-dur na skrzypce i basso continuo HWV 371 Affettuoso, Allegro, Larghetto, Allegro Johann Sebastian Bach (1685-1750) Sonata c-moll na skrzypce i klawesyn BWV 1017 Largo, Allegro, Adagio, Allegro Antonio Vivaldi (1678-1741)/Johann Sebastian Bach (1685-1750) Koncert d-moll BWV 596 Allegro, Grave, Fuga, Largo, Finale allegro Kierownictwo artystyczne koncertów dr hab. Witold Zalewski
Organizatorzy Oświęcimskie Centrum Kultury Parafia św. Maksymiliana
Koncerty Kościół św. Maksymiliana w Oświęcimiu, pl. św. Maksymiliana 2
wstęp wolny
23. Letnie Koncerty Organowe
"W poszukiwaniu Chopina" - film z cyklu "W poszukiwaniu..." - Nasze Kino
24 kwietnia 2016 - 17:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
25 327muzyka
Koncert Sławka Wierzcholskiego i "Nocnej Zmiany Bluesa"
22 kwietnia 2016 - 19:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
15 483muzyka
Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie - koncert w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i chóru Vivid Singers
16 kwietnia 2016 - 19:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
12 611muzyka
Muzyczna scena Café Bergson: HAŃBA!
15 kwietnia 2016 - 19:00
Cafe Bergson
pl. ks. Jana Skarbka 2 Oświęcim
10 969muzyka
Koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo
2 kwietnia 2016 - 19:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
11 939muzyka
"Simon Rattle dyryguje symfoniami Beethovena" - retransmisja koncertu z Filharmonii Berlińskiej - Nasze Kino
28 marca 2016 - 17:30
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
24 781muzyka
Koncert zespołu "Raz Dwa Trzy"
12 marca 2016 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
14 381muzyka
"Mindbowing" - muzyczno-komediowe show w wykonaniu zespołu The ThreeX
8 marca 2016 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
14 486muzyka
"Nokturn" - recital chopinowski Pawła Kowalskiego
28 lutego 2016 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
12 670muzyka
Muzyczna scena Café Bergson prezentuje: JÓGA
27 lutego 2016 - 19:00
Cafe Bergson
pl. ks. Jana Skarbka 2 Oświęcim
9 421muzyka
Maciek Balcar akustycznie
17 lutego 2016 - 19:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
13 445muzyka
"Nazywam się Miliard - One Billion Rising"
14 lutego 2016 - 11:30
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
9 494muzyka
"Dama kameliowa" - retransmisja baletu z Teatru Bolszoj w Moskwie - Nasze Kino
7 lutego 2016 - 17:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
39 301teatr
"Janis Joplin: Little Girl Blue" - Nasze Kino
od: 22 stycznia 2016 do: 28 stycznia 2016
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
28 058muzyka
Koncert Eleni
21 stycznia 2016 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
13 644muzyka
Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal
16 stycznia 2016 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
12 117muzyka
XI Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda"
15 stycznia 2016 - 9:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
9 717muzyka