56. Tydzień Kultury Beskidzkiej
56. Tydzień Kultury Beskidzkiej
- od: 27 lipca 2019, sobotado: 4 sierpnia 2019, niedziela
W dniach od 27 lipca do 4 sierpnia 2019 roku na pięciu głównych estradach - w Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Oświęcimiu - będą się odbywały koncerty w ramach 56. Tygodnia Kultury Beskidzkiej.
Tydzień Kultury Beskidzkiej to nie tylko święto folkloru i sztuki ludowej, ale przede wszystkim tańca, śpiewu, muzyki, zabawy i radości. Impreza jest doskonałą okazją do kontaktu z rodzimą kulturą ludową, jak również do zapoznania się z różnorodną i niejednokrotnie orientalną kulturą innych państw i narodów. To najstarsza, największa i najdłużej trwająca w Europie impreza folklorystyczna wpisana w kalendarz światowych spotkań folklorystycznych odbywających się pod patronatem C.I.O.F.F. - Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej.
W ramach 56. TKB, oprócz prezentacji na pięciu głównych estradach, będą się odbywały cykliczne imprezy w innych miejscowościach: 25. Festyn Istebniański w Istebnej, 50. Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu, 30. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne w Wiśle, 72. Gorolski Święto w Jabłonkowie, 41. Wawrzyńcowe Hudy w Ujsołach.
Koncerty w Oświęcimiu będą się odbywały tradycyjnie na estradzie obok Oświęcimskiego Centrum Kultury.
Podczas tegorocznej imprezy na oświęcimskiej estradzie wystąpią - tradycyjnie zespoły z Podbeskidzia i innych regionów Polski - oraz grupy z: Albanii, Chile, Chorwacji, Gruzji, Kanady, Macedonii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Turcji, Ukrainy, Węgier.
Tygodniowi Kultury Beskidzkiej w Oświęcimiu będzie towarzyszył koncert pt. "Folkowe klimaty" - 3 sierpnia o godzinie 18:00 - w którym wezmą udział: gruziński kwintet Urmuli, Agata Siemaszko z zespołem, Future Folk.
Program koncertów estrada w Oświęcimiu*
*program może ulec zmianie
27 lipca - sobota - godz. 18:00
ŚWARNI z Nowego Targu
BRENNA z Brennej
ŻYWCZANIE z Żywca
JASEN z Šaptinovci - CHORWACJA
NÁDASDY z Budapesztu - WĘGRY
28 lipca - niedziela - godz. 18:00
DOLANIE z Gilowic
KOTARZANIE z Brennej
SPOD KIKULI z Lalik
OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
TEKIRDAĞ SÜLEYMANPAŞA z Tekirdağu - TURCJA
29 lipca - poniedziałek - godz. 18:00
PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
KYCZERA z Legnicy
MUTINS z Longueuil - KANADA
AKADEMIJA EUROART ze Sztipu - MACEDONIA
30 lipca - wtorek - godz. 18:00
DANZARES z Santiago - CHILE
NAWOJOWIACY z Nawojowej
PORĘBIANIE z Poręby Spytkowskiej
KOTLINA z Osieka
31 lipca - środa - godz. 18:00
LIMANOWIANIE z Limanowej
ANSAMBLI SADI HALILI z Librazhdu - ALBANIA
WISŁA z Płocka
ARSIANI z Batumi - GRUZJA
1 sierpnia - czwartek - godz. 18:00
RZESZOWIACY z Mielca
JAWORZE z Jaworza
BESKID z Bielska-Białej
ARDELEANA z Câmpia Turzii - RUMUNIA
2 sierpnia - piątek - godz. 18:00
KOLORY ZAKARPACIA z Użhorodu - UKRAINA
LIPOWIANIE z Lipowej
MARKOWIANIE z Markowej
ABRAŠEVIĆ z Čačka - SERBIA
HAJDUKI z Oświęcimia
3 sierpnia - sobota - godz. 18:00
KONCERT FOLKOWE KLIMATY:
QUINTET URMULI
AGATA SIEMASZKO z zespołem
FUTURE FOLK
4 sierpnia - niedziela - godz. 18:00
ZPiT ZIEMI CIESZYŃSKIEJ z Cieszyna
DOLINA DUNAJCA z Nowego Sącza
ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
JUROŠÍK z Michalovic - SŁOWACJA
DANZARES z Santiago - CHILE
"Naga prawda o klasyce" - Waldemar Malicki klasycznie, z humorem, na fortepianie i nie tylko
1 lutego 2015 - 20:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
10 068muzyka
Koncert zespołu "Akurat" - akustycznie
30 stycznia 2015 - 19:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
11 014muzyka
Koncert Zbigniewa Wodeckiego
21 stycznia 2015 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
10 515muzyka
"Eugeniusz Oniegin" - retransmisja opery z Metropolitan Opera w Nowym Jorku - Nasze Kino
18 stycznia 2015 - 17:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
10 064muzyka
X Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda"
16 stycznia 2015 - 9:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
21 228muzyka
X Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek "Hej kolęda, kolęda"
16 stycznia 2015 -
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
30 758samorozwoj
Koncert Grażyny Auguścik i Jarosława Bestera
13 stycznia 2015 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
9 077muzyka
23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
11 stycznia 2015 - 10:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
8 504muzyka
"Śpiąca królewna" - retransmisja baletu z Teatru Bolszoj w Moskwie
29 grudnia 2014 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
25 998teatr
"Jeszcze Polska Muzyka" - koncert finałowy V edycji autorskiego cyklu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej
4 grudnia 2014 - 19:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
9 002muzyka
"Jeszcze Polska Muzyka..." - koncert finałowy V edycji autorskiego cyklu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej
4 grudnia 2014 - 19:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
10 137muzyka
"Roztańczony fortepian w muzyce Chopina, Kolberga i innych mistrzó" - koncert fortepianowy Katarzyny Musiał
19 listopada 2014 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
10 190muzyka
Koncert sakralnej liryki wokalnej w wykonaniu Jolanty Kowalskiej-Pawlikowskiej i Krzysztofa Michałka
15 listopada 2014 - 17:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
10 861muzyka
Koncert zespołu "Świetliki"
14 listopada 2014 - 19:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
9 735muzyka
"Tosca" - opera w 3 aktach Giacomo Pucciniego
8 listopada 2014 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
28 310teatr
"Melodie świata" - koncert Piotra Rachockiego
7 listopada 2014 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
10 206muzyka
"Ale" - koncert Doroty Miśkiewicz
24 października 2014 - 18:00
Oświęcimskie Centrum Kultury
ul. Śniadeckiego 24 Oświęcim
10 587muzyka