koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
Summer GuitarWystawa ClimaxBWA Jakub PlączkowskiGastro MiastoTpl
zmodyfikowano  11 lat temu  »  

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Darujmy światu pokój 2007

CO było GRANE - ARCHIWALNE TERMINY » » 21 424 wyświetleń od 1 czerwca 2007
  • od: 14 czerwca 2007, czwartek
    do: 8 lipca 2007, niedziela

wystawa pokonkursowa

W dniach od 14 czerwca do 8 lipca 2007 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowana będzie pokonkursowa wystawa VI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. "Darujmy światu pokój".

Otwarcie pokonkursowej wystawy odbędzie się 14 czerwca 2007 roku o godzinie 12:00.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój", organizowany przez Oświęcimskie Centrum Kultury, adresowany jest do młodych ludzi zainteresowanych sztukami plastycznymi, którzy za pomocą dowolnej techniki pragną wypowiedzieć się na temat otaczającej rzeczywistości i podpowiedzieć nie tylko dorosłym, ale również swoim rówieśnikom jak postępować, by uczynić świat piękniejszym i spokojniejszym, dobrym i przyjaznym.

Prace konkursowe prezentują twórczość plastyczną dzieci i młodzieży, będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy, twórczość afirmującą życie, miłość, przyjaźń, radość. Wskazują, jakie znaczenie dla dzieci i dorosłych całego świata ma pokój oraz poszanowanie drugiego człowieka niezależnie od jego koloru skóry, rasy, wyznawanej religii.

Do udziału w tegorocznym konkursie zostało nadesłanych 845 prac plastycznych przez 789 autorów, z 95 placówek kulturalnych i oświatowych oraz autorów indywidualnych, z 72 miejscowości z całej Polski.

Jury w składzie: Bożena Formas–Mądry – artysta plastyk, Ewa Przybyła – plastyk, Magdalena Opitek – plastyk, Magdalena Prochowska – plastyk, po obejrzeniu prac nadesłanych na konkurs postanowiło przyznać 32 równorzędne nagrody rzeczowe w dwóch kategoriach wiekowych oraz zakwalifikować do udziału w pokonkursowej wystawie prace 53 autorów.

Nagrodzeni:

-kategoria wiekowa 7–11 lat:

Milena Cudzich, lat 6 (Grojec) Kamila Wojewoda, lat 11 (Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz) Karolina Komajda, lat 6 (Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz) Paulina Czerniec, lat 11 (Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz) Diana Zawiślak, lat 7 (Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz) Magdalena Salamon, lat 7 (Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz) Sylwia Stelmach, lat 10 (Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim) Agata Broda, lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim) Aleksandra Kuczma, lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim) Patrycja Borowczyk, lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim) Sławomir Piela, lat 9 (Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim) Bartłomiej Sikora, lat 9 (Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim) Izabela Spiechowicz, lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim) Jolanta Biegańska, lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim) Daria Lewandowska, lat 7 (Klub "Konstancja", Skierniewice) Aisza Jordan, lat 7 (Klub "Konstancja", Skierniewice) Patryk Samulak, lat 7 (Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość) Zuzanna Majewska, lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 4, Zamość) Weronika Kopczyńska, lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 4, Zamość)

-kategoria wiekowa 12-16 lat:

Ewelina Litkowska, lat 12 (Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz) Klaudia Jakubczak, lat 12 (Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz) Małgorzata Miler, lat 15 (Gminne Gimnazjum nr 2 w Zaborzu, Oświęcim) Paulina Krupska, lat 13 (Szkoła Podstawowa nr 5, Oświęcim) Anna Żubrowska, lat 17 (Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim) Agnieszka Jaszczyk, lat 13 (Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim) Angelika Naumowicz, lat 15 (Gimnazjum nr 2, Polkowice) Piotr Pikor, lat 16 (Gimnazjum nr 2, Polkowice) Monika Waleska, lat 13 (Klub "Konstancja", Skierniewice) Martyna Pająk, lat 16 (Biskupice, Trawniki) Michalina Suska, lat 16 (Włodzimierzów) Paulina Korneluk, lat 14 (Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak", Zamość) Monika Pupiec, lat 12 (Szkoła Podstawowa w Pniówku, Zamość)

Autorzy prac zakwalifikowanych do udziału w pokonkursowej wystawie:

Karolina Niewęgłowska, lat 13 (Gimnazjum, Białka) Izabela Szczepaniuk, lat 13 (Gimnazjum, Białka) Joanna Poniatowska, lat 15 (Ośrodek Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Brzezina", Brzoza) Izabela Gabzdyl, lat 10 (SP nr 2, Cieszyn) Agnieszka Adamczyk, lat 15 (Zespół Szkół nr 2, Czerwionka–Leszczyny) Monika Piątek, lat 15 (Zespół Szkół nr 2, Czerwionka–Leszczyny) Michał Pikor, lat 15 (Publiczne Gimnazjum, Jeżów) Diana Sudok, lat 13 (Publiczne Gimnazjum, Jeżów) Sebastian Jaromirski, lat 10 (Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice) Mateusz Jaromirski, lat 14 (Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice) Bartłomiej Jeleśniański, lat 13 (Gimnazjum nr 2, Kęty) Magdalena Łaszcz, lat 11 (Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz) Karolina Siekierka, lat 10 (Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz) Patrycja Bożek, lat 10 (Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz) Kornelia Kulesza, lat 7 (Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz) Karolina Skuba, lat 7 (Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz) Klaudia Głąb, lat 10 (Szkoła Podstawowa w Złojcu, Nielisz) Bartłomiej Jop, lat 9 (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14, Ostrowiec Świętokrzyski) Jolanta Biegańska, lat 9 (Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim) Aleksandra Budzeń, lat 9 (Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim) Renata Szczygieł, lat 12 (Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim) Kacper Kuk, lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim) Dawid Babiuch, lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 4, Oświęcim) Patrycja Meus, lat 11 (Szkoła Podstawowa nr 11, Oświęcim) Lidia Pawela, lat 15 (Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim) Katarzyna Wieczorek, lat 15 (Miejskie Gimnazjum nr 2, Oświęcim) Patrycja Tomulik, lat 14 (Zespół Szkół Towarzystwa Salezjańskiego, Oświęcim) Katarzyna Koźbiał, lat 10 (Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim) Magdalena Klimkowicz, lat 15 (Młodzieżowy Dom Kultury, Oświęcim) Jan Czarnowski, lat 11 (Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim) Barbara Wójcik, lat 14 (Oświęcimskie Centrum Kultury, Oświęcim) Natalia Żurek, lat 16 (Gimnazjum nr 2, Polkowice) Wioletta Olszewska, lat 8 (Szkoła Podstawowa, Sadlinki) Aisza Jordan, lat 7 (Klub "Konstancja", Skierniewice) Iwona Radomska, lat 16 (Klub "Konstancja", Skierniewice) Kamila Fidrysiak, lat 14 (Klub "Konstancja", Skierniewice) Katarzyna Jakubik, lat 16 (Klub "Konstancja", Skierniewice) Julia Kubik, lat 8 (Miejskie Centrum Kultury, Skierniewice) Justyna Bojczuk, lat 12 (Fundacja Kultury i Sztuki "Prawobrzeże", Szczecin) Julia Fąfara, lat 8 (Warszawa) Katarzyna Flak, lat 15 (Warszawa) Regina Sośnicka, lat 13 (Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu, Zakrzyń) Marek Boczkowski, lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 4, Zamość) Klaudia Czerwińska, lat 11 (Szkoła Podstawowa nr 4, Zamość) Klaudia Ratyna, lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 4, Zamość) Emilia Krzyżanowska, lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 4, Zamość) Karolina Dziedzic, lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 4, Zamość) Maria Suwała, lat 8 (Szkoła Podstawowa nr 4, Zamość) Aleksandra Kupczyk, lat 7 (Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość) Aleksandra Staniecka, lat 6 (Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość) Karolina Salamon, lat 13 (Młodzieżowy Dom Kultury, Zamość) Karolina Angelika Zielonka, lat 10 (Szkoła Podstawowa w Pniówku, Zamość) Ewelina Zielonka, lat 12 (Szkoła Podstawowa w Pniówku, Zamość)

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Oświęcim.

autor:
zmodyfikowano  11 lat temu  »  
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ