INFORMACJA:
Dzień walki z...
- 27 września 2008, sobota» 18:00
Happening
Waleczne Avatary i Punky Funky
Sztukę można używać do różnych celów, czasami jest to potrzeba obcowania z ładnymi przedmiotami, czasami do zajmowania jakiegoś stanowiska, jest formą wypowiedzi.
Tak jest w przypadku happeningu Dzień Walki Z..., nie dostarczamy pięknych wzruszających przeżyć, nie będzie kwiatków, pejzaży, czy czystej abstrakcji. Użyjemy sztuki do zaakcentowania problemu jakim jest obecny stan naszej generacji, która stopniowo z ciepłych mieszkań, prawdziwych przyjaźni, doznań, przeprowadza się do nowego świata równoległego jakim jest internet. Mamy mało czasu ledwie kilka godzin dlatego dla wygody wybraliśmy tylko jeden z atrybutów wirtualnego świata, fora dyskusyjne i Avatary które na tych forach reprezentują nas graficznie.
Kiedyś o światach równoległych czytaliśmy fantastyczne opowiadania, wydawało się, że tylko w literaturze SF są możliwe, a jednak od jakiegoś czasu może nawet nieświadomie, codziennie kilkakrotnie przekraczamy granicę. Świat wirtualny wcześniej czy później stanie się światem dominującym, któregoś dnia okaże się, że powrót jest niemożliwy.
Na forach osłonięci nickiem zajmujemy stanowisko na dowolny temat, stać nas na więcej niż w klasycznej rozmowie, podczas której możemy dostać natychmiastowego bana w mordę od rozwścieczonego oponenta.
- września połączymy oba światy, w galerii K87 zainstalujemy umowne forum, Avatary prawie 2 metrowej wysokości, w naszym imieniu będą się, wykłócać, obrażać lub połączone wspólną ideą staną murem.
Goście mogą aktywnie przyłączyć się do walczących Avatarów, lub posłuchać alternatywnie muzyki czy też zająć się plotkami.
Liczba Avatarów jest ograniczona, dlatego spóźnialscy utracą szansę udziału w happeningu.
Na otwarciu wystawy zagra Mirosław Sulkowski, natomiast po happeningu przewidziany jest koncert Funky Punky z udziałem dwóch zespołów.
Funkastik Crew & Funky Family – skład:
Shpenyo, Pedro, Żuk, Guzu, Basia, Zwezda, Sławek, Karolina i Reda, oraz Panzer Service: Radzik, Moro, Żuk, Guzu.
Galeria Autorów działa od 2003 roku, po zmianie siedziby w 2007, zmieniła się też nazwa na K87. Obecnie, ponieważ cały czas trwają prace adaptacyjne wystawy odbywają się w przerwach remontowych, happening jest w tym roku trzecim zdarzeniem.
Galeria K87 mieści się w budynku, który w latach osiemdziesiątych został zbudowany i przeznaczony do produkcji szkła, zakład upadł, budynek stopniowo niszczał, kiedy go zobaczyliśmy poraz pierwszy w kwietniu 2007, wiedzieliśmy, że idealnie nadaje się na galerię. Po wymianie dachu, podłóg, okien i wyrzuceniu niepotrzebnych ścianek działowych uzyskaliśmy fajną przestrzeń, której tak nam brakowało w poprzedniej galerii.
K87 Galeria Milanówek ul. Kazimierzowska 87