INFORMACJA:
„Muzyczna Bombonierka” - koncert Basi Stępniak-Wilk z zespołem
- 19 stycznia 2019, sobota» 19:00
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach Sezonu koncertowego 2018/2019. Już wkrótce wystąpi Basia Stępniak-Wilk z zespołem, która przygotuje dla Państwa Muzyczną Bombonierkę i ukaże piękno piosenki literackiej. Muzeum zaprasza w sobotę, 19 stycznia o godz. 19:00. Bilety w cenie 40 zł można zakupić w recepcji muzealnej od soboty, 8 grudnia od godz. 09:00.
MUZYCZNA BOMBONIERKA to koncert Basi Stępniak-Wilk, wybitnej autorki i wykonawczyni m.in. takich przebojów jak Bombonierka (duet z Grzegorzem Turnauem) czy Słodka chwila zmian – piosenek, które gościły na najwyższych miejscach listy przebojów radiowej Trójki oraz wielu innych rozgłośni polskich i polonijnych. Pierwsze szlify artystka zdobywała w Piwnicy pod Baranami i krakowskim kabarecie Loch Camelot, z którym do dziś jest związana. Jej występy dostarczają zatem nie tylko doznań lirycznych, ale też sporą dawkę humoru. W bombonierkowej muzycznej szkatułce mieszczą się różne smaki i barwy, a repertuar artystki, która ma w swoim dorobku m.in. cztery autorskie płyty i nieustająco współpracuje ze znakomitymi kompozytorami (Andrzej Zarycki, Aleksander Brzeziński), jest niezwykle kolorowy i różnorodny.
Basia Stępniak-Wilk jest ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności. Na imponującej liście nagród przyznanych tej artystce i jej piosenkom jest m.in. I miejsce i Nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie. Artystka została wyróżniona Stypendium Twórczym Miasta Krakowa w dziedzinie sztuka estradowa, otrzymała także prestiżową Nagrodę Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt scenicznych dokonań.
W trakcie ośmiu spotkań w ramach Sezonu koncertowego 2018/2019 wystąpi blisko 30 artystów reprezentujących różne gatunki – od muzyki klasycznej po folk. Koncertom towarzyszą grafiki oraz malarstwo znakomitej artystki Bożeny Korulskiej. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie. Koncerty przeznaczone są dla osób powyżej 10. roku życia. Muzeum zaprasza młodsze dzieci na koncerty specjalnie dla nich organizowane.
HARMONOGRAM KOLEJNYCH KONCERTÓW:
9 LUTEGO, GODZ. 19.00 RECITAL SKRZYPCOWY JANUSZ WAWROWSKI Utwory z płyty Sequenza – Fryderyk 2017 za najlepszy album solowy roku w kategorii muzyka klasyczna
2 MARCA, GODZ. 19.00 VOŁOSI W programie: ETNO, FOLK
13 KWIETNIA, GODZ. 19.00 ADAM STRUG MONODIA POLSKA W programie: PIEŚNI POSTNE
INFORMACJE O ARTYSTACH:
BOŻENA KORULSKA Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (dyplom z wyróżnieniem z grafiki artystycznej u prof. Edmunda Piotrowicza) oraz Podyplomowego Studium Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom u prof. Józefa Szajny). Debiutowała spektaklem Medea w Teatrze Studio w Warszawie w 1977 r. oraz indywidualną wystawą grafiki w 1978 r., również w Warszawie. Zajmuje się: grafiką artystyczną, grafiką wydawniczą, grafiką internetową, scenografią oraz malarstwem. Jako grafik i dyrektor artystyczny współpracowała z wieloma wydawnictwami polskimi oraz zagranicznymi, projektując: okładki, ilustracje, layouty, ulotki i foldery reklamowe oraz plakaty. Jako scenograf współpracowała z teatrami w Polsce (Teatr Studio i Teatr na Targówku w Warszawie, teatry w Częstochowie, Gnieźnie, Białymstoku i Olsztynie) oraz USA (Perishable Theatre, Providence, Rhode Island), projektując scenografię oraz kostiumy do tekstów m.in. takich autorów, jak: Ireneusz Iredyński, Stanisław Grochowiak, Stanisław Baliński, Władimir Majakowski. Jej prace uzyskiwały bardzo pozytywne recenzje w prasie krajowej i w USA. Swoje prace graficzne i malarskie prezentuje na licznych wystawach w galeriach i muzeach w kraju i za granicą. Jest laureatką dwóch wyróżnień honorowych na II i V Ogólnopolskim Konkursie im. Józefa Gielniaka w Jeleniej Górze. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (Okręg Warszawski) oraz grup twórczych Grafiteka, PositiveArt i Symfonia. W latach 2015–2018 była kuratorem wystaw Grafiteka. Współorganizowała I Ogólnopolski Konkurs Grafiki Artystycznej Grafiteka 2017, który będzie imprezą cykliczną w formie biennale.
JANUSZ WAWROWSKI Wirtuoz skrzypiec, laureat Fryderyka 2017 za album solowy Sequenza. Jedyny polski skrzypek z wieloletnim kontraktem płytowym z prestiżową wytwórnią Warner Classics. Swoją najnowszą płytę nagrał ze Stuttgarter Philharmoniker pod dyrekcją Daniela Raiskina. Album Brillante zawiera II Koncert skrzypcowy Henryka Wieniawskiego oraz Fantazję szkocką Brucha. Artysta występował z większością polskich orkiestr, a za granicą prezentował się m.in. w: Filharmonii Berlińskiej, Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, wiedeńskim Musikverein, De Doelen w Rotterdamie, Beethoven-Saal w Stuttgarcie oraz w Litewskiej Filharmonii Narodowej. Występował m.in. pod batutą: Conrada van Alphena, Łukasza Borowicza, Gabriela Chmury, Jacka Kaspszyka, Jerzego Maksymiuka, Mykoly Diadiury, Douglasa Bostocka, Tomáša Netopila, Agnieszki Duczmal, Juozasa Domarkasa, Daniela Raiskina oraz Antoniego Wita. Oprócz płyt Brillante (2017) i Sequenza (2016) nakładem Warner Classics ukazał się także nominowany do Fryderyków album skrzypka Aurora (2014). Istotnym polem działalności artysty są interpretacja i badania nad muzyką polską, którą stara się od wielu lat przybliżać publiczności jako pomysłodawca i dyrektor artystyczny międzynarodowych festiwali Muzyka na szczytach (2009–2010) i Muzyczne przestrzenie (od 2011). Najnowszym projektem muzyka jest założenie orkiestry kameralnej Warsaw Players, którą tworzą utalentowani studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Artysta gra na pierwszych w powojennej Polsce skrzypcach zbudowanych przez włoskiego mistrza lutnictwa Antonio Stradivariusa.
VOŁOSI zadebiutowali w 2010 r. na festiwalu Nowa Tradycja, zdobywając wszystkie regulaminowe i pozaregulaminowe nagrody. W roku 2011 potwierdzili swój sukces, otrzymując Grand Prix Svetozar Stracina dla najlepszego utworu world music w Europie na konkursie organizowanym przez Europejską Unię Nadawców EBU. Rok później pierwsza płyta zespołu znalazła się w specjalnej selekcji TOP20 World Charts Europe. Od tej pory zespół jest nieprzerwanie w trasie. Koncertując na całym świecie, Vołosi spotykają się ze spontanicznymi reakcjami publiczności i niezwykle przychylnym głosem recenzentów. Ich koncerty były transmitowane przez Program II i Program III Polskiego Radia, brytyjskie radio BBC oraz niemiecką stację WDR3. W 2016 r. zdobyli Grand Prix Czech Music Crossroads podczas festiwalu Colours of Ostrava. Recenzenci zgodnie twierdzą, że Vołosi – wymykając się wszelkim klasyfikacjom – stworzyli absolutnie oryginalny styl muzyczny. Przekraczając granice instrumentów smyczkowych, tworzą muzykę na wskroś nowoczesną i atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy – wyrastającą z karpackich korzeni, ale noszącą w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowaną rockową energią, pełną niezwykle emocjonalnego przekazu. Ten fenomen sprawia, że zespół jest uwielbiany przez publiczność rockowych festiwali, bywalców prestiżowych sal koncertowych, wielbicieli world music, ale też koronowane głowy.
ADAM STRUG Śpiewak i instrumentalista, poeta, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, etnomuzykolog, scenarzysta filmów dokumentalnych. Lider muzycznej kompanii wykonującej jego autorskie piosenki. Pomysłodawca zespołu śpiewaczego Monodia Polska.
MONODIA POLSKA Zespół śpiewaczy praktykujący pieśni przekazywane od pokoleń w tradycji ustnej. Posługuje się skalami muzycznymi wcześniejszymi niż powszechnie dziś używana skala dur-moll, zachowując dawny strój, emisję i maniery wykonawcze. Śpiewają a capella lub z towarzyszeniem instrumentów z epoki: liry korbowej, pozytywu, fisharmonii. Warianty melodyczne na północno-wschodnim Mazowszu zebrał pomysłodawca i lider grupy Adam Strug. Teksty pieśni religijnych pochodzą ze Śpiewnika Pelplinskiego (1871) liczącego 1102 pieśni na cały rok liturgiczny. Średniowieczne anonimy sąsiadują w nim z wierszami Kochanowskiego, Wujka, Bolesławiusza, Trembeckiego, Zabczyca, Naborowskiego, Krasickiego i Karpińskiego. Świecką część repertuaru Monodii Polskiej stanowią pieśni Kurpiowszczyzny Zielonej i historyczne.
Królewski Balet Klasyczny - Dziadek do orzechów
12 stycznia 2024 - 19:00jest więcej terminów
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
386 107teatr
Świnka Peppa i przyjaciele powracają z zupełnie nowym spektaklem - Przygody Świnki Peppy!
7 stycznia 2024 - 10:00/13
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
302 629teatr
Koncert w Ciemności
6 stycznia 2024 - 17:00/20
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
303 253teatr
Pozytywni | G. Wolszczak, O. Bołądź, J. Chabior, Ł. Simlat
31 grudnia 2023 - 19:30/22jest więcej terminów
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
983 632teatr
Tylko śmiech nas ocali
15 grudnia 2023 - 17:15/20
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
696 738teatr
Kiev Ballet Alexander Stoyanov
10 grudnia 2023 - 16:00
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
116 156teatr
Balet Dziadek do orzechów - familijny spektakl baletowy
9 grudnia 2023 - 12:00/15
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
421 416teatr
Dziadek do orzechów
9 grudnia 2023 - 12:00/15
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
1 082 721teatr
"Opowieść Wigilijna" - spektakl UV, ledy, efekty specjalne
8 grudnia 2023 - 18:00
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
25 961teatr
Opowieść Wigilijna - spektakl UV, lasery, efekty specjalne
8 grudnia 2023 - 11:00
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
77 424teatr
Rodzinny spektakl Teatru Piasku Tetiany Galitsyny - Opowieść Wigilijna
5 grudnia 2023 - 17:00
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
687 093teatr
Maciej Maleńczuk - Klauzula sumienia
2 grudnia 2023 - 19:00jest więcej terminów
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
1 589 049teatr
Kabaret Moralnego Niepokoju Nowy Program pt. 100 procent
1 grudnia 2023 - 17:30/20
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
46 307teatr
Uważaj, o czym zamarzysz, nim zdmuchniesz świeczkę urodzinową!
26 listopada 2023 - 18:00
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
568 389teatr
Queen Symfonicznie powraca do Pruszkowa!
25 listopada 2023 - 16:00/19
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
15 019teatr
Queen Symfonicznie
25 listopada 2023 - 16:00/19
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
130 217muzyka
Komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju!
24 listopada 2023 - 17:15/20
Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa
Bohaterów Warszawy 4 Pruszków
564 875teatr