Wytańcz Afrykę - międzynarodowe warsztaty taneczne i impreza AFROLSKA
- od: 12 marca 2011, sobotado: 13 marca 2011, niedziela
Karnawał afro-brazylisjki, AFROLSKA NIGHT + warsztaty taneczne
Jedyne takie wydarzenie w Polsce
Gorąca impreza karnawałowa wprost z Rio de Janeiro z dodatkiem porywającego afrobeat'u.
Międzynarodowe środowisko profesjonalnych tancerzy
Najlepsze warsztaty taneczne
...
SOBOTA 12 marzec
12:00-13:00 - Kizomba
Prowadzi Ola Leszczewicz i Marek Rewicki ze Szkoły Montuno Aye
Poziom otwarty
13:30-14:30 - Tradycyjne Tańce Angolańskie do bębnow
Prowadzi Dunia Pacheco
Poziom otwarty
15:00-16:00 - Tańce Afro-Brazylijskie
Prowadzi Rose Almeida
Poziom otwarty
16:30 -17:30 - Samba Karnawałowa
Prowadzi Dunia Pacheco
Poziom otwarty
Cena pojedynczego warsztatu 35 zł
Pakiet sobotni 120 zł
NIEDZIELA 13 marzec
12:00-13:00 - Afro Fusion
Prowadzi Anna Zakrzewska
Poziom otwarty
13:30-14:30 - Afro Jazz
Prowadzi Alassane Watt
Poziom otwarty
15:00-16:00 - Afro Funk - Sylwia Gumbi
Prowadzi Sylwia Gumbi
Poziom otwarty
16:30-17:30 - Warsztaty bębniarskie
Prowadzi John Enemuo
Cena pojedynczego warsztatu tanecznego 35 zł
Cena warsztatu bębny 25 zł
Pakiet niedzielny:120
Pakiet weekendowy 220 zł
IMPREZA
W sobotni wieczor, po pierwszym dniu warsztatow odbędzie się impreza karnawałowa, Afrolska Night. Swoje show zaprezentują tancerki zespołu 2HOT, Ula Afro Fryc, Anna Zakrzewska, Filomena Tchahua oraz Grupy Warsztatowe
Początek imprezy: 21.00
Bilety: 20 zł
Do nabycia w dniu imprezy lub u organizatora imprezy.
Liczba biletow ograniczona.
tel: 509 488 858
e-mail: office@afrykanskaszkola.pl
Instruktorzy:
- Dunia Pacheco (Angola)
Z pochodzenia Angolanka, z zamiłowania Brazylijka, a przede wszystkim obywatelka świata. Od 10 lat mieszka i uczy się w Polsce. Ukończyła w 2009 roku studia I stopnia w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej, na kierunku stosunki międzynarodowe, a obecnie jest na ostatnim roku studiow uzupełniających magisterskich. W 2006 r. była sekretarką generalną Stowarzyszenia Studentow z Angoli i od tego momentu wspołpracuje z Ambasadą Angoli w Polsce. W ramach swojej pracy reprezentowała i promowała swoją kulturę m.in. na II Festiwalu Afrykańskim w 2008 r. w Warszawie i na III Festiwalu Kultur Świata "Okno na Świat" w Gdańsku w 2007 r. u boku takich Angolańskich gwiazd jak: Maya Cool, Kituxi oraz Banda Maravilha.
W rewii brazylijskiej Dança Brasil - w zespole założonym przez Joannę Markow zaczynała jako tancerka, a poźniej stała się choreografką i vice- liderką, mając na koncie wiele sukcesow scenicznych (m.in. występ w Przebojowej Nocy czy Mam Talent). Swoja miłość do tańcow afrykańskich i samby brazylijskiej przekazuje swoim uczniom w Academia de la Lengua oraz w Afrykańskiej Szkole Ruchu i Tańca - Uanga.
Jest członkinią-założycielką Fundacji Centrum Kultury Afro-Brazylijskiej FCCAB. Uczestniczyła w pracach Fundacji przy przygotowywaniu programu artystycznego i realizacji festiwali: Samba Festival (edycje 2009 i 2010), Afro&Brazilian Drums Festival (edycje 2008 i 2009) oraz wielu innych wydarzeń kulturalnych promujących kulturę brazylijską i angolską.
Ania Zakrzewska (Polska)
Założycielka szkoły UANGA, tancerka specjalizująca się w tańcach arabskich. Zaczęła naukę tańca arabskiego 6 lat temu w krakowskiej szkole tańca arabskiego Rasha. Po roku nauki wyjechała do Zjednoczonych Emiratow Arabskich. Tam poznała tancerki pochodzące z rożnych krajow świata (Rocja, USA, Francja, Egipt), ktore przyjeżdżają do Dubaju lub Abu Dhabi by występować dla turystow w ekskluzywnych kurortach. Pobyt w Emiratach był dla niej nieocenionym doświadczeniem, dzięki ktoremu Anna dziś może przekazywać wiedzę swoim uczennicom nie pomijając walorow kulturowych tańca arabskiego i jego odmian. Obecnie tańczy i uczy wspołczesne tańce afro. Ze względu na charakter tańcow afrykańskich Anna postanowiła rozwijać się w tym kierunku. Energia, rytm, tempo tańca afro odzwierciedla jej charakter - jak o sobie mowi. Dlatego z łatwością przyszła jej nauka afro dance a teraz chce swoje zdolności i pasje przekazywać innym.Ola Leszczewicz (Polska)
Instruktor, choreograf i tancerka salsy i kizomby z najd łuższym stażem w Polsce.
Tańczy salsę od 1998 roku. Zetknęła się z tą muzyką zupełnie przypadkiem, kiedy było to jeszcze nieznane zjawisko w Polsce i zakochała od pierwszego salsowego clave. W 2007 roku razem z dwiema znakomitymi polskimi tancerkami o podobnym wyczuciu salsy: Kasią Lorkowską i Marysią Szumielewicz stworzyła nowy projekt - Montuno Aye - profesjonalną szkołę tańca, ktora z definicji ma promować na polskim gruncie salsę nowojorską, oraz pokrewne jej gatunki, takie jak cha cha cha czy pachanga, a jednocześnie pielęgnować jakość nauczania tego tańca wypracowaną przez Olę w ponad dziesięcioletnim doświadczeniu. W 2007 roku Ola sprowadziła do Polski nowy, nie znany wcześniej u nas taniec - angolską kizombę, ktorą zauroczyła się podczas wielokrotnych pobytow w Portugalii. Od samego początku Montuno jest jedyną szkołą prowadzącą regularne kursy i warsztaty tego tańca w Polsce.
Ola ma na swoim koncie uczestnictwo w około pięćdziesięciu międzynarodowych kongresach i sympozjach salsy na całym świecie, regularne szkolenia u swoich największych salsowych autorytetow: Eddiego Torresa i Frankiego Martineza w Nowym Jorku, choreografie, występy i gościnne warsztaty nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Holandii i Portugalii.
Podstaw baletu i broadway jazzu uczyła się w nowojorskim Broadway Dance Center.
Najważniejszy dla niej jest w salsie feeling, wyczucie i interpretacja muzyki - uczucie podniecającego skurczu w żołądku, kiedy piosenka się "rozkręca"...:) Przekonała się, że można znaleźć sposob na połączenie pasji z zawodem tak, aby pasja nadal pozostała pasją...
Marek Rewicki (Polska)
Swoją przygodę z tańcem rozpoczął już w drugiej klasie szkoły podstawowej. Pierwsze kroki jiva, samby, walca czy też tanga stawiał w klubie Tańca Towarzyskiego „Akcent", po około 7 latach przeszedł do Klubu Tańca „Syrena". Po 9 latach ciężkich treningow musiał zrezygnować z powodu kontuzji.
Po paroletniej przerwie postanowił ponownie wrocić do swojej życiowej pasji. Zaczął trenować w Szkole Tańca "Riviera". Tam rozbudził swoje sceniczne ambicje, występując w kilku pokazach.
W Sierpniu 2007 roku zapisał się na kurs salsy do Montuno Aye, gdzie uczył się pod okiem Oli Leszczewicz, Kasi Lorkowskiej i Gosi Poręby. Niedługo poźniej rozpoczął naukę kizomby, jest jednym z pierwszych tancerzy tego tańca w Polsce. Swoją technikę i styl doskonalił m.in. u: Oli Leszczewicz, Kwendy Lima, Iris de Brito, Pauli Loureiro i Ricardo Sousa (Afrolatin Connection), Ze Barbosy i mestre europejskiej kizomby - Petchu.
Brał udział w wielu warsztatach tanecznych (festiwal tańcow afrykańskich - Africa Dancar, międzynarodowy warszawski festiwal salsy).
W 2008 roku został zaproszony do wspołpracy przez Montuno Aye, gdzie prowadzi zajęcia kizomby i tańcow afrykańskich. Słynie z perfekcyjnej techniki prowadzenia i kreatywności, zarowno w spontanicznym tańcu na imprezie, jak podczas prowadzonych zajęć.
- Sylwia Gumbi (Polska/RPA)
Taniec zainteresował ją kiedy miała 8 lat. Wtedy trafiła do Ośrodka Kultury Ochoty, gdzie pod okiem Joanny Szokalskiej, a poźniej Agustina Egurroli zdobywała pierwsze szlify taneczne. Była tancerka zawodowej grupy Volt oraz mistrzowskich formacji tańca LUZ i V2 jest dziś doświadczoną tancerką. Uczestniczyła w wielu festiwalach, koncertach i programach telewizyjnych. Wspołpracowała z zawodową grupą taneczną X-Ray, gdzie prowadziła także zajęcia dla dzieci i dorosłych. Obecnie jest tancerką latynoskiej taneczno - muzycznej rewii brazylijskiej Danca Brasil, z ktorą brała udział w rożnych imprezach - Samba Festival, Festiwal Kultury Brazylijskiej, czy program „Mam talent".
Sylwia cały czas podwyższa swoj warsztat w zakresie choreografii i rożnych technik tanecznych - hip hop, modern hip hop, lyrical hip hop, dancehall oraz house. Brała udział w szkoleniach m.in. w Debbie Reynolds Studio w Los Angeles, gdzie miała przyjemność uczyć się od światowych sław tańca: Dante 7, Marvelous, Lee Daniels, Tricia Miranda, Jayson Wright, Zae Northy, Nate Adams, Kristin Lorello, Cristina Benedetti, Viet Dang. Dzięki swoim doświdczeniom i wszechstronności pracowała jako instruktor tańca w wielu warszawskich szkołach - m.in. Szkoła Tańca Dance Zone- Amerykańskiej Akademii Tańca Colina Jamesa.
Poza nauką tańca w bierze udział w rożnego rodzaju projektach, sesjach zdjęciowych (Smith's, Justyna Chowniak), filmach reklamowych, teledyskach (Kombi, Wdowa), trasach promocyjnych (RMF Maxxx) oraz pokazach mody (Adidas, Rossignol, Nike, Puma).
W Loocas Dance Center Sylwia prowadzi zajęci dla dzieci - afro funky, funky, taniec nowoczesny oraz zajęcia dla dorosłych - afro dance, fitness bosu, sexy dance, videoclip dance. Na zajęcia zaprasza wszystkich, ktorzy cenią sobie rożnorodność i pozytywną energię!
- Alassane Watt (Senegal/Francja)
Tancerz, choreograf i pedagog urodzony w Paryżu. Należał do pierwszej fali ruchu hip-hopowego zwanego wowczas funky, street jazz, soul jazz. Rownocześnie tańczył i studiował latin-jazz, jazz, modern, klasykę i wiele innych technik. Występował na scenach takich teatrow jak: Moulin Rouge, Alcazar czy Paradis Latin Scala do Rio. Przez ponad 20 lat prowadził zajęcia warsztatowe w wielu krajach: Francji, Brazylii, zachodnich Indiach, Japonii, Grecji.
Do Polski przyjechał w 1991 roku, aby przekazywać swe umiejętności polskim tancerzom. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych nauczycieli tańca funky i hip-hop w kraju. Nazywa się go często ojcem chrzestnym polskiego hip-hopu. Alassane jest niezwykłym tancerzem i pedagogiem. Charakteryzuje go ogromna charyzma i umiejętności taneczne bazujące na dogłębnej świadomości własnego ciała, jego możliwości oraz ograniczeń. W szkole tańca UANGA prowadzi zajęcia Afro Jazz, Afro latin jazz, Afro latin Hip-Hop i Therapy Dance.
Rose Almeida (Brazylia)
Rodowita Brazylijka ze stanu Bahia. Wykształcona w rodzinnym Salvadorze. Od 12 lat organizuje i śpiewa w projektach muzycznych reggae i samba. Profesjonalna tancerka stylow samba; samba reggae i tańca afro brazylijskiego. Wokalistka muzyki etno; word music; samba. Od wielu lat uczestniczy także w pokazach stylu karnawałowego z Rio de Janeiro.John Enemuo (Nigeria)
Nigeryjski muzyk i tancerz od 2005 roku mieszkający w Polsce. Od dziecka uczestniczył w życiu kulturalnym i obrzędowym swojej społeczności przyswajając i doskonaląc grę na bębnach oraz tradycyjny taniec. Jeszcze w Nigerii prowadził duży zespoł muzykow grających tradycyjną muzykę na weselach, pogrzebach i innych uroczystościach, ktore tam się bez żywej muzyki nie mogą odbyć. Będąc w Polsce chce propagować swoją rodzimą tradycję i zajmować się tym, co jest mu najbliższe - muzyką i tańcem.
Od 2006 roku prowadzi cykliczne warsztaty muzyczne i taneczne w całej Polsce, w ramach projektow, festiwali i innych wydarzeń kulturalnych.
Muzyka i taniec, ktorych uczy są ściśle związane z kulturą ludu Igbo, zamieszkującego południowo-wschodnią Nigerię. Jest to tradycja o archaicznym rodowodzie, dzisiaj nadal żywa i aktualna. Jest założycielem i kierownikiem artystycznym działającego od 2007 roku Afrykańskiego Przedsięwzięcia Edukacyjno-Artystycznego Aka-Chukwu, nieformalnej grupy skupiającej afrykańskich artystow mieszkających w Polsce, zajmującej się promowaniem kultury i muzyki afrykańskiej w Polsce poprzez koncerty, warsztaty, prezentacje oraz rożnymi działaniami interdyscyplinarnymi mającymi na celu tworzenie pozytywnego wizerunku imigrantow z Afryki w Polsce i wspieranie dialogu międzykulturowego.
bilety:
25-220 zl
Spotkanie z Moniką Maurycy
20 listopada 2024 - 17:00
Galeria Bemowo
Powstańców Śląskich 126 Warszawa
6 149samorozwoj
TikShow w centrum handlowym Targówek – święto TikToka już 16 listopada!
16 listopada 2024 - 18:00
Atrium Targówek
UL. GŁĘBOCKA 15 Warszawa
14 480samorozwoj
Na tropach NIEPODLEGŁOŚCI 2
9 listopada 2024 - 12:00
Cmentarz Stare Powązki
Powązkowska 1 Warszawa
28 067samorozwoj
MINI WARSZTAT - SZAMAŃSKI KRĄG UZDRAWIANIA
22 października 2024 - 18:30
Tu i Teraz Warszawa
Balladyny 3C Warszawa
59 163samorozwoj
Warsztat wokalny - “ODKRYJ SWÓJ GŁOS” LABORATORIUM GŁOSU z Olgą Szwajgier
od: 19 października 2024 do: 20 października 2024
Pałac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1 Warszawa
100 674samorozwoj
Ulubieniec miłośników kreskówek – SpongeBob Kanciastoporty odwiedzi Blue City!
od: 11 października 2024 do: 12 października 2024
Centrum Handlowe Blue City
al. Jerozolimskie 179 Warszawa
63 989samorozwoj
Ogólnopolska Konferencja Fundacji E+
28 września 2024 - 18:00
Dobre Miejsce
Dewajtis 3 Warszawa
85 813samorozwoj
ESPLORACJE POSZERZONYCH STANÓW ŚWIADOMOŚCI - EXCURSION/ WYCIECZKA – WARSZTAT PODSTAWOWY INSTYTUTU ROBERTA MONROE
od: 14 września 2024 do: 15 września 2024
ON-LINE
plac Defilad 1 Warszawa
117 386samorozwoj
Wkrocz do świata Minecrafta i odwiedź Miasteczko Wojanowice w Reducie!
14 września 2024 - 11:00
Atrium Reduta
Al. Jerozolimskie 148 Warszawa
92 316samorozwoj