Muzyki od Matra
- 15 czerwca 2012, piątek» 19:00
Kim Novak,, Mitch&Mitch, 3D, Paula i Karol
Muzyki od Metra - Kim Novak, Mitch&Mitch, 3D, * *Paula i Karol
Koneser - Teatr Konsekwentny
15 czerwca 2012
* start o 19.00*
wstęp wolny za wejściowkami
*wejściowki do odebrania w miejscu koncertu na dwie godziny przed rozpoczęciem imprezy *
Tytuł i program koncertu jest wynikiem zabawy w wolne skojarzenia: metro - underground - muzyczne podziemie - alternatywa - muzyka niezależna - Lado ABC - muzyki od metra. Zaprosiłem do tego przedsięwzięcia artystow „osaczonych przez rożne estetyki", dla ktorych wspolnym mianownikiem jest świadoma nonkonformistyczna postawa. Jednocześnie zależało mi na tym, aby byli to artyści rozpoznawalni, czy raczej - znani (i uznani) a konsekwentnie pozostający w „niszy". Na liście wykonawcow, po niewielkim zamieszaniu, ustalił się taki porządek: koncert zaczną Paula i Karol - z materiałem z najnowszej płyty; następie tajemniczy projekt 3D (zespoł rodzeństwa Joanny, Tomka i Radka - Duda); dla już rozgrzanej publiczności zagra Kim Nowak; zamiast kawy - na zakończenie wystąpią Mitch&Mitch. Zorientowanym rekomendować tych artystow nie trzeba - wiadomo - to creme de la creme muzycznej sceny niezależnej (nie tylko warszawskiej).
Dyrektorem artystycznym Muzyki od Metra jest Tomek Kaliński (TuPraga Dom Kultury).
Festiwal Muzyki od Metra odbędzie się w przestrzeni dawnej wytworni wodek Koneser, na scenie Teatru Konsekwentnego (Ząbkowska 27/31). Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściowki będzie można odbierać na 2 godz. przed koncertem w Teatrze Konsekwentnym (ilość miejsc jest ograniczona).
Paula i Karol - muzyczne przedsięwzięcie Karola Strzemiecznego (muzyka, socjologa, aktywisty) i Pauli Bialskiej (doktorantki studiow w Lancaster, UK, pracownika Wydziału Kulturoznawstwa, ISNS). W 2009 r. zaczęli pisać popowe, folkowe, zaraźliwe piosenki, ponieważ chcieli podzielić się z publicznością swoim podejściem do tworzenia i prezentowania muzyki. Zaczęli grać w Warszawie, korzystając prawie wyłącznie z akustycznych instrumentow (gitara, skrzypce, glockenspiel, stare klawisze firmy Casio). Ich występy - czasami w duecie, częściej w kwintecie - opierają się zawsze na bezpośrednim kontakcie ze słuchaczami. Na koncercie 15 czerwca zaprezentują materiał z najnowszej płyty Whole Again wydanej w wytworni Lado ABC.
3D - od początku zanosiło się na burzę, bo już jako maluchy byli bardzo aktywni. Tomek z Radkiem non stop się bili o resoraki, historyjki z gum Turbo oraz pistolety na kapiszony. Joasia zazwyczaj rozdzielała braci i godziła ich przysyłanymi przez ciotkę z Niemiec misiami Haribo, ktore chowała skrzętnie w rodzinnym pianinie. Pianino służyło dzieciom rownież jako statek kosmiczny, ktorym odbywały podroże rodem z Gwiezdnych Wojen. Czasem chłopcom zdarzało się pokłocić, kto ma być kapitanem Hansem Solo, a Joasia nigdy nie chciała być księżniczką Leią i robiła za Chewbaccę. Nie przypuszczali wtedy, że wszyscy w przyszłości będą muzykami i stworzą pewnego dnia zespoł. Czekali długo na odpowiedni moment, by połączyć siły i wszystkich zaskoczyć - i oto naradziwszy się na imieninowym obiedzie u babci, popędzili do sali prob, także tej w domu kultury TuPraga, gdzie zostały zrealizowane pierwsze nagrania. Potem były kameralne koncerty w Cudzie nad Wisłą, Chłodnej 25 i kilku innych klubach. Podczas Nocy Pragi zagrają...!
Joanna Duda, pianistka, kompozytorka, liderka AuAuA, wspołliderka projektow Wojtek Mazolewski Quintet, „Ö". Jedna z najciekawszych osobowości młodego pokolenia na europejskiej scenie muzycznej. Stypendystka Kulturalnego Miasta Gdańska w 2010 r.
Nominowana do nagrody przyznawanej przez TVP Kultura Gwarancje Kultury_ 2011 w kategorii Debiut Roku za album _Muzyka do bolu. Od czterech lat udziela
się na scenie muzyki jazzowej i improwizowanej w Polsce i za granicą. Z jej
kontrastowych inspiracji wynika duża rozpiętość stylow, w ktorych się porusza: od muzyki klasycznej i wspołczesnej, poprzez gatunki wyrastające z jazzu i popu lat 80., kończąc na didżejskiej scenie elektronicznej,
ambientowej, dubstepowej i eksperymentalnej. Eklektyczność jej muzyki
słyszalna jest zarowno w poszczegolnych projektach, kompozycjach jak i podejściu do zagadnienia nowoczesnej pianistyki. W 2010 roku Joanna Duda
została zaproszona do udziału w serii koncertow „Chopin na 5 fortepianow"
wraz z najciekawszymi polskimi pianistami młodego pokolenia: Sławkiem
Jaskułke, Piotrem Wyleżołem, Pawłem Kaczmarczykiem oraz Katarzyną Borek.
Projekt ten artyści zaprezentowali na Europe Square Outdoor - Expo w Szanghaju.
Na Festiwalu Jazz Jantar 2010 miała miejsce oficjalna premiera debiutanckiej płyty zespołu AuAuA o tytule Muzyka do bolu poprzedzona przedpremierowym koncertem w ramach „Na Pradze jest jazz" w Składzie butelek. W lutym 2011 roku odbyła się premiera płyty Kwintetu Wojtka Mazolewskiego Smells Like Tape Spirit z jej udziałem.
Radek Duda, muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor wywodzący się z warszawskiej sceny undergroundowej. Realizuje muzykę do przedstawień teatralnych, telewizji, radia, bajek, stron internetowych i do rożnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Prowadzi rownież działalność solową (koncerty na pianino, elektroniczne live acty, muzyka konkretna, instalacje dźwiękowe). Używa rożnorodnego instrumentarium: fortepianu i innych instrumentow klawiszowych, fletow, gitary, harmonijki ustnej, melodyki, mbira, głosu, przedmiotow codziennego użytku, laptopa i efektow elektronicznych.
Wspołpracuje z między innymi z: Hiroko Komiya, Patrykiem Zakrockim, Piotrem
Bukowskim, Norbertem Kubaczem, Danielem Pigońskim, Olgą Mysłowską,
Hubertem Połoniewiczem, Radkiem Polakowskim, Piotrem Jańcem, Norbertem
Kubaczem, Mariuszm (Szupla) Szuplewskim, Mirt, Weroniką Lewandowską, Kubą
Kossakiem, Marcinem Wierzchowskim, Atsushi Takenushi, Mikołajem Długoszem,
Renatą Piotrowską, Pawłem Kozłowskim, Michałem Sieczkowskim. Jest
wspołzałożycielem projektow: Plan.kton, Staccato Cat, D Kwadrat, Frozen
Bird, Black Taxi.
Tomasz Duda, gruntownie wykształcony muzyk, absolwent szkoł muzycznych I i II stopnia oraz krakowskiej Akademii Muzycznej (w klasie saksofonu). Brał udział w wielu warsztatach i kursach mistrzowskich w kraju i za granicą. Stypendysta Rządu Francuskiego oraz Stowarzyszenia Artystycznego „Muzyka Centrum". W latach 1987 - 1994 był członkiem kilku formacji prowadzonych przez Andrzeja Bonarka: Lastr Splin, Teenbeat, Nie Znam Tego Człowieka i Charlie Winorośl. Wspołtworzył też zespoły: Donnermaschine, Bardzo Orkiestra, Mimofoni, Ludofoniarze, Alter Ego, Jazz Quarrtett i wielu innych. Brał udział w Djazzporch Pawła Szamburskiego i Galimadjazach Patryka Zakrockiego.
Kim Nowak powstał w 2008 roku w składzie Michał Sobolewski, Bartek Waglewski, Piotr Waglewski. Nazwa odnosi się do lat 60., tęsknoty za nagrywaniem płyt na żywo bez produkcyjnych fajerwerkow. Bracia Waglewscy, zafascynowani hip-hopem, wracali (co znamienne dla lat 90.) do zespołow o korzeniach w muzyce punkowej, garażowej - Bad Brains, Fugazi, Sonic Youth czy Morphine. Pierwsze zespoły Waglewskich to właśnie muzyka punkowa. Chociaż często dawali upust swoim fascynacjom, chociażby na koncertach projektu Tworzywo, dopiero niedawno udało im się znaleźć gitarzystę, ktory ma podobne sentymenty i tęsknoty. Michał Sobolewski to znawca muzyki lat 60., zafascynowany brudnym, mocnym brzmieniem gitar z płyt Jimiego Hendrixa, Black Sabbath, Ten Years After czy mniej znanych Toad, 13th Floor Elevators. Zachowując energię z prob, zespoł w składzie bębny, gitara, bas zarejestrował pierwszą płytę Kim Nowak w sierpniu 2009 roku. Debiut Kim Nowak (14 maja 2010) to płyta grana na żywo, bez użycia komputerow, gdzie wszystkie brudy zostały pozostawione celowo. Rify gitarowe, często odnoszące sie do klasyki gatunku, wspołgrają z punkową, garażową sekcją rytmiczną. Teksty, często wykrzykiwane, opowiadaja o śmierci, przemijaniu (Pistolet, Biegnij, Urodziny, Spacer), morderstwie (Noż), niedojrzałości (Sierpień), emocjach (AAA!, Rekin), prawdziwej miłości (King Kong!). „Kim Nowak to dwanaście popsutych piosenek - przesterowanych, brudnych, od ktorych popłynie wrzątek i pęknie serce, wysiądzie prąd w całym mieście". Zespoł kończy właśnie prace nad nową płytą, ktorej premiera zaplanowana jest na jesień 2012 r. Obyśmy mogli wysłuchać probki tego materiału podczas piątkowej nocy!!!
Mitch&Mitch to pięcioosobowy duet założony w 2002 roku przez Mitcha i Mitcha. W skład zespołu wchodzą też: James Boned Mitch, Mr. Bitch (dawniej Mrs. Mitch) i Serious Mitch. W roku 2003 Mitch&Mitch wydali swoją pierwszą, legendarną już płytę zatytułowaną „Luv Yer Country", a w 2006 pojawił się krążek pt. „12 Catchy Tunes (We Wish We Had Composed)", niezwykle rożnorodna kolekcja utworow skomponowanych przez dawno zapomnianych lub zignorowanych geniuszy, ktorzy znacząco wpłynęli na artystyczną drogę muzykow Mitch&Mitch. Swoim niezwykłym show Mitch&Mitch siali spustoszenie w wielu miastach Polski (warto wymienić chociażby historyczny, samobojczy występ na Pikniku Country w Mrągowie w 2005 roku) i Europy Zachodniej (między innymi festiwal I.D.E.A.L we francuskim Nantes, czy trasa po supermarketach w Portugalii). Ostatnim znaczącym dokonaniem jest rozszerzenie składu do dziesięcioosobowego combo, wykonującego muzykę na żywo do niemego filmu amerykańskiego z roku 1925, zatytułowanego „Zaginiony świat". Przyszłość rysuje się w jasnych barwach dla Mitch&Mitch. Nie bacząc na okoliczności, zamierzają oni kontynuować swoj Neverending Tour, demolując kluby i stadiony, wyciskając piętno na każdym, kto odważy się przyjść na koncert. Żaden lokal nie jest za mały, żadne miasto zbyt czyste i żaden kraj zbyt odległy, nawet Dania. Skoro jest tak jak deklarują Mitch oraz Mitch, należy przypuszczać, że dawny „magazyn wyrobow zharmonizowanych", w ktorym obecnie mieści się Teatr Konsekwentny, stanowić będzie miejsce inspirujące do zaskakującego koncertu.
bilety:
wstęp wolny
Muzyka Chopina na instrumencie z epoki
16 kwietnia 2018 - 19:00
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Okólnik 2 Warszawa
13 280muzyka
Mój teatr - recital Niny Malinowskiej
15 kwietnia 2018 - 18:00
Dom Kultury "Włochy"
Bolesława Chrobrego 27 Warszawa
13 512muzyka
Wokół F. Couperina - koncert klas klawesynu UMFC
15 kwietnia 2018 - 17:00
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Okólnik 2 Warszawa
13 310muzyka
Andryszczyk - recital autorski
15 kwietnia 2018 - 18:00
La Boheme. Salonik artystyczny. Otwarta pracownia malarska. Winiarenka.
Mysłowicka 1 (wejście od Bohomolca) Warszawa
15 911muzyka
Lady Pank - Symfonicznie
15 kwietnia 2018 - 19:00
Hala Torwar
ul. Łazienkowska 6A Warszawa
18 458muzyka
Koncert kameralny 15.04.2018 g. 18:00
15 kwietnia 2018 - 18:00
Filharmonia Narodowa, Scena Koncertowa
Sienkiewicza 10 Warszawa
11 182muzyka
Popołudniowy koncert dla dzieci 15.04.2018 g. 14:00
15 kwietnia 2018 - 14:00
Filharmonia Narodowa, Scena Koncertowa
Sienkiewicza 10 Warszawa
11 227muzyka
Poranny koncert dla dzieci 15.04.2018 g. 11:00
15 kwietnia 2018 - 11:00
Filharmonia Narodowa, Scena Koncertowa
Sienkiewicza 10 Warszawa
11 273muzyka
Woda na Młyn
14 kwietnia 2018 - 19:00
Dom Kultury KADR
ul. P. Gintrowskiego 32 Warszawa
10 361muzyka
Kensington
14 kwietnia 2018 - 20:00
Klub Palladium
ul. Złota 9 Warszawa
21 856muzyka
Bracia
14 kwietnia 2018 - 21:00
Lucid Club & Restaurant
Al. Jerozolimskie 179 C.H.Blue City poziom +4 Warszawa
10 931muzyka
Koncert symfoniczny 14.04.2018 g. 18:00
14 kwietnia 2018 - 18:00
Filharmonia Narodowa, Scena Koncertowa
Sienkiewicza 10 Warszawa
11 175muzyka
Cugowscy - Bracia
14 kwietnia 2018 - 21:00jest więcej terminów
Lucid Club & Restaurant
Al. Jerozolimskie 179 C.H.Blue City poziom +4 Warszawa
67 077muzyka
Koncert w ciemności
13 kwietnia 2018 - 20:00
Nowy Świat Muzyki
Nowy Świat 63 Warszawa
10 452muzyka
Koncert symfoniczny 13.04.2018 g. 19:30
13 kwietnia 2018 - 19:30
Filharmonia Narodowa, Scena Koncertowa
Sienkiewicza 10 Warszawa
11 278muzyka
HABIARJAN LIVE - ORiENTAL & FOLK EVENING !
12 kwietnia 2018 - 19:30
POLYESTER CAFE
ul. Freta 49/51 Warszawa
12 812muzyka
Alicja Borkowska - Kameralnie
12 kwietnia 2018 - 19:30
Kalinowe Serce
ul. Krasińskiego 25 Warszawa
10 734muzyka