Jazz Jamboree 2017 - Piotrowicz Sextet, Stetson Quartet,Evans Septet
- 4 listopada 2017, sobota» 19:00
Kamil Piotrowicz Sextet
Ex Eye - Colin Stetson Quartet
Peter Evans Septet
Organizatorzy: Fundacja Jazzarium
Wykonawcy:
Kamil Piotrowicz Sextet:
Kuba Więcek - saksofon sopranowy i altowy
Piotr Chęcki - saksofon tenorowy
Emil Miszk - trąbka
Kamil Piotrowicz - fortepian
Andrzej Święs - kontrabas
Krzysztof Szmańda - perkusja
Ex Eye - Colin Stetson Quartet:
Colin Stetson - saksofony
Toby Summerfield - gitara
Shahzad Ismaily - gitara, kontrabas, elektronika
Greg Fox - perkusja
Peter Evans Septet:
Peter Evans - trąbka
Ron Stabinsky - fortepian, syntezator
Tom Blancarte - kontrabas
Sam Pluta - elektronika
Levy Lorenzo - perkusja, elektronika
Jim Black - perkusja, sampler
Mazz Swift - skrzypce
Kamil Piotrowicz Sextet to drugi zespół powstały z inicjatywy wyróżniającego się pianisty i kompozytora młodego pokolenia, Kamila Piotrowicza. Wzbogacony o saksofon altowy Kuby Więcka oraz doświadczoną sekcję rytmiczną (Andrzej Święs oraz Krzysztofa Szmańda) zespół wykonuje autorskie kompozycje łączące elementy jazzu, muzyki współczesnej, folkloru polskiego czy minimalizmu.
"Bez wątpienia to jeden z najlepszych kompozytorów młodego pokolenia, do tego prowadzący chyba najciekawszy zespół na polskiej scenie jazzowej." (Jakub Krukowski, JazzPress)
Kamil Piotrowicz - kompozytor, pianista. Nominowany do nagrody „Fryderyk 2017” za drugą, autorską płytę „Popular Music” nagraną z zespołem „Kamil Piotrowicz Sextet”. Laureat wielu festiwali i konkursów jazzowych, m. in. Jazz Nad Odrą (Nagroda Indywidualna za Kompozycję), Krokus Jazz Festiwal (Grand Prix), Blue Note Jazz Competition (Grand Prix), Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (Grand Prix). Ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w klasie kompozycji prof. zw. dra hab. Leszka Kułakowskiego na Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2015 roku odbył sześciomiesięczne stypendium w „Rhythmic Music Conservatory” w Kopenhadze. Kontynuuje studia magisterskie na obydwu uczelniach. W 2016 roku został wyróżniony nagrodą "Młody Twórca Kultury" Miasta Gdańska, Stypendium Ministra Kultury oraz Stypendium Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Koncertował w wielu państwach Europy (m. in. Dania, Szwecja, Niemcy, Węgry, Czechy)
Kuba Więcek - saksofonista, kompozytor. Obecnie student prestiżowego Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze. Zaczął grę na saksofonie w wieku 11 lat. Laureat wielu nagród oraz międzynarodowych konkursów. W jego grze słychać wpływy jazzu, folku oraz muzyki klasycznej. Pobierał lekcje u takich mistrzów jak: Lee Konitz, David Binney, Chris Speed, Dick Oatts, Peter Evans, Jim Black oraz wielu innych. Koncertował w Danii, Sz wecji, Holandii, Francji, Niemczech, Belgii, Anglii, Polsce, na Łotwie oraz w Stanach Zjednaczonych i Indiach. Współpracował z takimi artystami jak Mike Stern, Gilad Hekselman, Rafał Sarnecki, Michał Barański czy Łukasz Żyta.
Piotr Chęcki - absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie saksofonu prof. Macieja Sikały. Stypendysta i laureat wielu nagród, zarówno w muzyce klasycznej, jak i jazzowej, w konkursach w Polsce i poza jej granicami. Brał udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez jazzowe światowe sławy, takie jak: Seamus Blake, Clarence Penn, Kurt Rosenwinkel, Krzysztof Urbański, Leszek Żądlo. Grał na takich festiwalach jak Jazz Jantar, Komeda Jazz Festiwal /support przed Eddie'm Hendersonem/, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Festiwal Big Bandowy w Nowym Tomyślu, Sopot Jazz Festiwal, Sopot Frindge Festiwal. Pytany o jego muzyczne inspiracje, wymienia m.in. Ambrose'a Akinmusire'a, Waltera Smitha III, Gilada Hekselmana i Willa Vinsona.
Emil Miszk - naukę gry na trąbce rozpoczął w roku 1998 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lęborku. Świetny solista jak i kameralista z dużym doświadczeniem scenicznym. Bardzo dobrze odnajduje się na wielu płaszczyznach muzycznych. Współtworzy wiele formacji związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym: Jan Konop Big Band, Critical Level, Kamil Piotrowicz Quintet, Piotr Lemańczyk Quartet North, kwartet trąbek barokowych Tubicinatores Gedanenses. Współpracuje również z orkiestrami: Elbląską Orkiestrą Kameralną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Polską Filharmonią Bałtycką, Cappellą Gedanensis. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Andrzej Święs - kontrabasista. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu (2005) oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2008). Występował z wieloma uznanymi muzykami, jak m.in.: Lee Konitz, Greg Osby, George Garzone, Karl Martin Almqvist, Jacques Schwarz-Bard, Judy Bady, Keith Javors, Adam Pierończyk, Frank Parker, Harald Tanschek, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Joachim Mencel, Kuba Stankiewicz, Ewa Bem, Grzegorz Nagórski, Jacek Kochan i inni. Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Na stałe współpracuje z kwartetem Soundcheck, Zbigniewem Namysłowskim, Maritą Alban Juárez, Kocin Kociński Trio oraz Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio. Album Pathfinder Nowicki/Święs/Frankiewicz Trio w 2013 roku nominowany był do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii "Album roku - muzyka jazzowa".
Krzysztof Szmańda - ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2000-2002 odbył podyplomowe studia w Thornton School of Music University of Southern California w Los Angeles, gdzie doskonalił swe umiejętności u boku m.in. Petera Erskine'a, Ndugu Chanclera i Erika Forrestera. Jest współzałożycielem poznańskiej formacji - Soundcheck, która w 2004 zwyciężyła w Międzynarodowym Konkursie Jazzowo-bluesowym w Usti nad Łabą (Czechy), a w 2005 zdobyła Grand Prix festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu. Szmańda został tam wyróżniony indywidualnie przez jury festiwalu. Również w 2005 Soundcheck zdobył II nagrodę w konkursie Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze oraz Klucz Do Kariery podczas Jesieni Jazzowej - Gorzów Jazz Celebration. Krzysztof Szmańda współpracuje z zespołem Kuby Stankiewicza, Macieja Kocinskiego, Krzysztofa Dysa, Adama Pierończyka, Lory Szafran, Włodka Pawlika, Adama Bałdycha, Janusza Szroma, Marcina Olaka, Olega Kirejewa, Trifonidis Orchestra, Chłopcy Kontra Basia, Visegrad Jazz Quartet oraz z big bandem Zbigniewa Namysłowskiego. Jest członkiem międzynarodowego kwintetu jazzowego Kattorna, który w 2006 zdobył nagrodę publiczności na konkursie Berlin Jazz Award oraz III nagrodę na Krokusie Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. Na tym festiwalu Szmańda otrzymał także nagrodę specjalną. W ostatnich latach zintensyfikował działalność na scenie muzyki improwizowanej, czego efektem jest Wójciński/Szmańda Quartet oraz współpraca z takimi postaciami jak Theo Jorgensmann, Wacław Zimpel czy Dominik Strycharski. Na stałe Krzysztof Szmańda zatrudniony jest w zespole orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.
Ex Eye tworzy muzykę, która pozostawia na słuchaczu trwałe wrażenie. Ich mocne brzmienie, pełne dysonansów i wręcz rockowej ekspresji jest wynikiem olbrzymiej siły i zaangażowania, jaką każdy muzyk generuje w tym zespole. Sztandarowym muzykiem zespołu jest Colin Stetson, amerykański saksofonista i multiinstrumentalista.
Stetson nagrał m.in. takie płyty jak, swoją wersję III symfonii Góreckiego czy też prawdziwe opus magnum jakim jest trylogia na instrumenty solo pod wspólnym tytułem New History Warfare.
Peter Evans od roku 2003 jest członkiem społeczności muzyków nowojorskich, kiedy to przeniósł się do miasta po ukończeniu konserwatorium w Oberlin w klasie trąbki. Nagrywa i koncertuje solowo i w zespołach kameralnych. Współpracuje m.in. z takimi zespołami jak: Peter Evans Septet, Trio Zebulon, Trio Pulverize the Sound z Timem Dahlem i Mike’em Pridem i zespół Rocket Science z Samem Plutą, Craigiem Tabornem i Evanem Parkerem. Występuje na największych światowych festiwalach. Od 2011 roku nagrywa dla własnej wytwórni More is More.
Evans wykonuje muzykę elektroakustyczną, jazz i muzykę improwizowaną. Również komponuje. Tworzył dla International Conterporary Ensemble oraz na zamówienie takich uznanych festiwali jak chociażby Donaueschingen Musiktage Festival oraz dla Fundacji Jerome i Doris Duke.
Jest powszechnie uważany za wiodącą postać wśród trębaczy.
Zibi w Przechyłach
27 października 2012 - 21:00
Klub Żeglarski Przechyły
Cieszyńska 6 Warszawa
14 240muzyka
Regge w MIEŚCIE + Goście specjalni!
27 października 2012 - 21:00
Radio Roxy Z Miasta
ul. Chmielna 9A Warszawa
14 276muzyka
Zapraszamy na koncert zespołu Płyny!
27 października 2012 - 20:00
Klub Medyk
Oczki 5 Warszawa
14 453muzyka
Os madrygału do musicalu
27 października 2012 - 18:00
Ośrodek Kultury Ochoty
Grójecka 75 Warszawa
13 563muzyka
Koncertowe Queen lat 70. – spotkanie fanów Queen
27 października 2012 - 19:00
Klub Podróżnik
ul. Felińskiego 37 Warszawa
13 833muzyka
Marianna Wróblewska w Kalinowym Sercu
27 października 2012 - 20:00
Kalinowe Serce
ul. Krasińskiego 25 Warszawa
16 114muzyka
CHWILA zaprasza na swoje 2. URODZINY!
27 października 2012 - 20:00
Klub Chwila
ul. Ogrodowa 31/35 Warszawa
14 217muzyka
LONDON MASSIVE- UK Bass Bash
27 października 2012 - 21:00
Indecks
Krakowskie Przedmieście 24 Warszawa
14 514muzyka
DANCE PARTY MIX!
27 października 2012 - 21:00jest więcej terminów
BOLEK Nowy
al. Niepodległości 211 Warszawa
14 921muzyka
Vavamuffin zagra w Stodole!
27 października 2012 - 19:00
Klub Stodoła
ul. Batorego 10 Warszawa
14 452muzyka
21 Festiwal Mniejszosci Narodowych i Etnicznych
od: 23 października 2012 do: 27 października 2012
Ośrodek Kultury ARSUS w Dzielnicy Ursus
Traktorzystów 14 Warszawa
28 104muzyka
DŹWIĘKOWY PLAC ZABAW
27 października 2012 - 14:00
Dom Kultury Świt
ul. Wysockiego 11 Warszawa
14 425muzyka
GONDOLA KONDORA w Przechyłach
26 października 2012 - 21:00
Klub Żeglarski Przechyły
Cieszyńska 6 Warszawa
14 080muzyka
Wolność dla Białorusi
26 października 2012 - 19:00
Proxima
Żwirki i Wigury 99a Warszawa
14 354muzyka
After Sunrise Festival! powered by DEEJAY mix club
26 października 2012 - 20:00
Klub Medyk
Oczki 5 Warszawa
14 521muzyka
Koncert i premiere teledysku Wanna Be a Star zespołu Scream Maker!
26 października 2012 - 21:00
HEREZJA Restaurant Galery Club
ul.Chłodna 35/37 Warszawa
16 043muzyka
CO BY TU JESZCZE SPIEPRZYĆ, PANOWIE?
26 października 2012 - 19:00
Centrum Łowicka
Łowicka 21 Warszawa
14 724muzyka