INFORMACJA:
SCENA MISTRZÓW AT: PIOTR MACHALICA recital „Mój ulubiony Młynarski”
- 7 kwietnia 2018, sobota» 19:00
Recital „Mój ulubiony Młynarski” to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury. W programie koncertu m.in. „Jeszcze w zielone gramy”, „Tango desperado”, „Nie ma jak u mamy”, „Bynajmniej”, „Moje ulubione drzewo”, „Najpiękniejszy list miłosny”, „Idź swoją drogą”, czy „Blue Tango”.
Zespół w składzie: Michał Walczak – gitara, tamburyn, aranżacje Krzysztof Niedźwiecki – gitara, walizka vel stopa Paweł Surman – trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne
PIOTR MACHALICA
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Po studiach związał się z Teatrem Powszechnym w Warszawie, którego aktorem był przez kolejnych dwadzieścia pięć lat. Na deskach tego teatru stworzył kreacje w kilkudziesięciu inscenizacjach, m.in. w „Medei” Eurypidesa w reż. Zygmunta Hübnera, „Trzech siostrach” Antoniego Czechowa w reż. Agnieszki Glińskiej czy „Królu Learze” Williama Szekspira w reż. Piotra Cieplaka.
Grał również w warszawskich teatrach „Scena Prezentacje”, Ochoty, Rampa, Ateneum, Studio Buffo, Komedia, Nowym, Roma, Syrena, Na Woli, Bajka, Teatrze Narodowym, Mazowieckim Teatrze Muzycznym Operetka oraz poznańskich Teatrze Nowym i Scena na Piętrze, Teatrze Rozrywki (Chorzów), Teatrze Buckleina (Kraków) Teatrze Polskim „ZASP” (Londyn), Teatrze Nowym (Poznań), Teatrze Piosenki (Wrocław).
Od 2006 r. pełni funkcję dyrektora ds. artystycznych Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
W częstochowskim Teatrze zagrał w spektaklach: „Sammy” Kena Hughesa (monodram) w reż. Anny Kekuś-Poks, „Trzy siostry” Antoniego Czechowa w reż. Julii Wernio, „Do dna” Ludmiły Pietruszewskiej w reż. Andre Hübnera-Ochodlo, „Mieszczanin szlachcicem” Moliera w reż. Waldemara Śmigasiewicza, „Tacy duzi chłopcy” (piosenki Jana Wołka) w swojej reżyserii.
Obecnie w Teatrze im. Adama Mickiewicza gra w spektaklach: „Hamlet” W. Szekspira w reż. Andre Hübnera-Ochodlo, „TANGO FM” w reż. Jacka Bończyka, „Hemar w chmurach. Kabaret” (w swojej reżyserii); „Stachura” w reż. Roberta Dorosławskiego, „Miłość i polityka” w reż. Jerzego Bończaka. W 2015 roku wyreżyserował sztukę Yasminy Rezy „Życie. Trzy wersje”.
Jednocześnie Piotr Machalica od lat współpracuje z teatrami warszawskimi. W Teatrze Polonia zagrał w spektaklach „Bóg” Woody’ego Allena w reż. Krystyny Jandy (2009), „Krzysztof M. Hipnoza” w reż. Krzysztofa Materny (2009), obecnie – „Zmierzch długiego dnia” Eugene’a O’Neila w reż. Krystyny Jandy. W OCH-Teatrze zagrał w „Koza albo kim jest Sylwia?” Edwarda Albee w reż. Kasi Adamik i Olgi Hajdas, „Takich dużych chłopcach” Jana Wołka w swojej reżyserii, obecnie gra w „Weekendzie z R.” Robina Hawdona i „Przedstawieniu świątecznym w Szpitalu św. Andrzeja” Raya Cooneya w reż. Krystyny Jandy.
Od 2015 roku współpracuje z Teatrem 6. Piętro. Śpiewa w spektaklu „Młynarski obowiązkowo!” w reż. Jacka Bończyka i gra w „Wujaszku Wani” Antoniego Czechowa w reż. Andrzeja Bubienia (premiera 21. listopada 2015).
Na dużym ekranie aktor zadebiutował jeszcze jako student rolą w filmie „Rycerz”w reż. Lecha Majewskiego. Zagrał m.in. w „Krótkim filmie o miłości” Krzysztofa Kieślowskiego, „Złocie dezerterów” Janusza Majewskiego, „Dniu świra” i „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” Marka Koterskiego, „Zabij mnie glino” (Nagroda Szefa Kinematografii za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego 1987) w reż. Jacka Bromskiego.
Zagrał w sześćdziesięciu pięciu spektaklach Teatru Telewizji (m.in. „Święty Eksperyment” w reż. Andrzeja Chrzanowskiego, „ Elżbieta, Królowa Anglii” i, „Sokół Maltański” w reż. Laco Adamika ), a także licznych produkcjach telewizyjnych (m.in. „DEKALOG IX” Krzysztofa Kieślowskiego, „Ekstradycja” w reż. Wojciecha Wójcika, ”Kameleon” w reż. Janusza Kijowskiego)
Od 2016 roku Piotr Machalica bierze udział w projekcie „Legendy Polskie Allegro”. W reżyserowanych prze Tomasza Bagińskiego filmach oraz produkowanych przez Platige Image teledyskach gra Rokitę.
Niemal od początku kariery Piotr Machalica śpiewa i koncertuje. Zasłynął doskonałymi interpretacji piosenek m.in. Bułata Okudżawy, Georgesa Brassensa, Jana Wołka, Wojciecha Młynarskiego, czy Kabaretu Starszych Panów („Big Zbig Show”, „Zimy żal”).
W 2002 roku w serii „Złota kolekcja” Polskiego Radia ukazała się pierwsza płyta aktora pt. „Brassens i Okudżawa”. Dekadę później pojawiła się druga – „Moje chmury płyną nisko”. Trzecie wydawnictwo muzyczne aktora to płyta „Piaskownica” (2015). Składają się na nią wyłącznie premierowe utwory napisane specjalnie dla Piotra Machalicy (muz. J. Satanowski, W. Borkowski, J. Grzywacz, J. Strobel, K. Niedźwiecki, M. Walczak; słowa wszystkie Jan Wołek).
W 2016 wraz z muzykami, którzy towarzyszą mu od lat w różnych projektach, Piotr Machalica rozpoczął przygotowania do nowego koncertu, który zatytułował później „Mój ulubiony Młynarski”. Oprócz Krzysztofa Niedźwieckiego (gitara) i Michała Walczaka (gitara, aranżacje), do zespołu zaproszony został Paweł Surman (trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne). Koncert przedpremierowo został zagrany 08.03.2017. Premiera warszawska odbyła się w OCH-Teatrze 15.05.2017.
Podczas koncertu “Mój ulubiony Młynarski” Piotrowi Machalicy na scenie towarzyszą:
Michał Walczak – gitarzysta, kompozytor i aranżer. Założyciel i jeden z liderów zespołu BlackBird. Lider Walczak/Lamch/Parker Trio. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Festiwali Jazz Juniors w Krakowie i warszawskiego Guitar City. Stypendysta Prezydenta Miasta Częstochowy. Autor muzyki dla Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, kompozytor piosenek do tekstów Andrzeja Kalinina, Roberta Dorosławskiego, Jana Wołka. Współpracował m. in. z Arkiem Skolikiem, Jose Torresem, Bernardem Maselim, Pawłem Tomaszewskim, Olkiem Klepaczem, Krystyną Prońko, The Film Harmony Orchestra. Koncertuje również jako stały akompaniator Piotra Machalicy. Odpowiada za aranżacje koncertu „Mój ulubiony Młynarski”.
Paweł Surman – trębacz, kompozytor. W 2012 roku ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Częstochowie. Jest studentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie trąbki Piotra Wojtasika. Członek zespołu BlackBird. Współpracował z Pawłem Tomaszewskim, Bernardem Maselim, Marcinem Pospieszalskim, Erickiem Allenem i Frankiem Parkerem. Jako muzyk sesyjny uczestniczył w wielu projektach scenicznych i sesjach nagraniowych współpracując między innymi z Andrzejem Grabowskim, Mietkiem Szcześniakiem, Piotrem Machalicą. W 2011 r. został finalistą grupy junior na międzynarodowym konkursie 4th Azoty Jazz Contest. W 2015 roku na tym samym festiwalu zdobył Grand Prix wraz z zespołem Soundmeck oraz wyróżnienie w kategorii Open na Novum Jazz Festiwal 2015 w Łomży. Współpracę z Piotrem Machalicą rozpoczął w 2016 roku.
Krzysztof Niedźwiecki – gitarzysta, kompozytor, autor i wykonawca piosenek. Studiował w łódzkiej Szkole Filmowej, ukończył Akademię Filmową w Warszawie. W latach 1998-2014 grał w zespołach Habakuk, Bakshish, Ptaszyska, Mind Kampf, Superpałka, Wyłączeni oraz DiM. Obecnie członek grup Strojnowy oraz Babylon Raus. Występuje również solo, śpiewając autorskie utwory. Napisał piosenki na dwie płyty Andrzeja Grabowskiego, których był również producentem. W roku 2013 wydał debiutancki, potrójny singiel „N”. Współtworzył częstochowski klub muzyczny ZERO i organizował wydarzenia z udziałem takich artystów jak Kasia Kowalska, Stanisław Sojka, Martyna Jakubowicz, Hanna Banaszak czy Maciej Maleńczuk. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców w dziedzinie muzyki rozrywkowej (2009) oraz Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury (2010). Od 2013 roku wchodzi w skład trio towarzyszącego Piotrowi Machalicy w jego recitalach.
Podstawy improwizacji teatralnej
4 listopada 2017 - 15:00
Dom Kultury KADR
ul. P. Gintrowskiego 32 Warszawa
14 867teatr
Meblościanka
4 listopada 2017 - 20:00
Dom Kultury KADR
ul. P. Gintrowskiego 32 Warszawa
14 724teatr
Musical Improwizowany
4 listopada 2017 - 19:00
Klub Komediowy
nie podano Warszawa
10 767teatr
Spektakl "Baja" Teatru Warszawa +50
4 listopada 2017 - 12:00
Okęcka Sala Widowiskowa Domu Kultury "Włochy"
1 Sierpnia 36a Warszawa
12 536teatr
Gertruda Stein & Alicja B. Toklas & Wiele Wiele Kobiet
4 listopada 2017 - 20:00
Teatr Druga Strefa
ul. Magazynowa 14A Warszawa
20 158teatr
Red Bull Flying Illusion
4 listopada 2017 - 16:00jest więcej terminów
Hala Torwar
ul. Łazienkowska 6A Warszawa
23 228teatr
KLANCYK GRA DZIADY FEAT. PAWEŁ SZAMBURSKI
3 listopada 2017 - 21:00
Klub Komediowy
nie podano Warszawa
13 566teatr
Klancyk gra zaburzone osobowości
3 listopada 2017 - 19:00
Klub Komediowy
nie podano Warszawa
13 413teatr
METODA
3 listopada 2017 - 19:30jest więcej terminów
Teatr Polonia
ul. Marszałkowska 56 00-545 Warszawa Warszawa
11 276teatr
Sobota Wieczór
2 listopada 2017 - 21:00
Klub Komediowy
nie podano Warszawa
11 347teatr
Wycieczki Osobiste Feat. Wojowniczki z Wachlarzami
2 listopada 2017 - 19:00
Klub Komediowy
nie podano Warszawa
11 237teatr
POD SENNYM SZERSZENIEM
1 listopada 2017 - 19:00
Klub Komediowy
nie podano Warszawa
11 285teatr
English Improv Show: Halloween
31 października 2017 - 21:00
Klub Komediowy
nie podano Warszawa
15 688teatr
Kinga i Nora – duet improwizowany
31 października 2017 - 19:00
Klub Komediowy
nie podano Warszawa
11 073teatr
Teatr Baniek Mydlanych. Tajemnica Bańki Szczęścia
31 października 2017 - 09:30
Białołęcki Ośrodek Kultury - Głębocka 66
ul. Głębocka 66 Warszawa
183 987teatr
SKRZYPEK NA DACHU
31 października 2017 - 18:00jest więcej terminów
Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa
al. Niepodległości 141 Warszawa
39 623teatr
ANIA DĄBROWSKA // Lublin
31 października 2017 - 20:00jest więcej terminów
PALLADIUM
ul. Złota 9 Warszawajest więcej miejsc
271 552teatr