Aukcja "Biżuteria Kolekcjonerska"
kolczyki brylantowe
- 18 września 2018, wtorek» 19:00
Diamentowy pierścionek zaręczynowy o wzorze uwielbianym przez Angelinę Jolie, Beyonce i Evę Longorię. Kolczyki z przełomu XIX i XX z brylantami o wartości blisko 200 tysięcy złotych i około 100 innych najwyższej klasy dzieł sztuki jubilerskiej pojawi się na wrześniowej aukcji Biżuteria Kolekcjonerska. Wystawę luksusowych obiektów będzie można oglądać od 7 września w DESA Unicum. 18 września wszystkie pójdą pod młotek.
Jak śpiewała Marilyn Monroe, diamenty są najlepszymi przyjaciółmi dziewczyny. Warto przy tym pamiętać, że jednocześnie stanowią one najbezpieczniejszą lokatę kapitału. Ta najtwardsza ze wszystkich substancji występujących w przyrodzie okazuje się tak samo odporna na spadki wartości, co na wszelkie czynniki niszczące. Oferta wrześniowej aukcji Biżuteria Kolekcjonerska to około 100 skrupulatnie wyselekcjonowanych obiektów biżuteryjnych z XIX, XX i XXI wieku. Kolekcjonerzy będą mieli szansę na zakup unikatowych klejnotów z minionych stuleci, pochodzących z Rosji, Francji, czy Austrii. Pod młotek pójdą najwyższej klasy wyroby mistrzów złotnictwa, słynnych domów jubilerskich, czy stworzone według projektów znanych artystów. Maestria i kunszt wykonania licytowanych klejnotów powinny zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta.
Jednym z unikatowych przedmiotów aukcji jest nawiązujący do klasyki nieśmiertelnego art déco diamentowy pierścionek zaręczynowy. Szmaragdowy szlif kamienia to wzór pożądany przez światowe gwiazdy, w tym Angelinę Jolie, Beyonce, Amal Clooney, czy Evę Longorię. Ogromna popularność tego modelu spowodowała, że trafił on do stałych kolekcji zaręczynowych sławnych domów jubilerskich, takich jak De Beers, Tiffany & Co, czy Van Cleef & Arpels. W żadnym wypadku uwadze nie powinna umknąć pochodząca z epoki art déco bransoleta, kunsztownie wykonana w platynie, najszlachetniejszym z kruszców. Misterna ręczna robota, koronkowa oprawa diamentów i grawerowanie. Wszystko to składa się na ponadczasowy charakter stuletniego wyrobu, który przywołuje na myśl najwyższej klasy klejnoty rodem z francuskich salonów.
Na wrześniowej licytacji pojawi się biżuteria wysoce inwestycyjna. Pochodzące z przełomu XIX i XX wieku kolczyki stanowią jej najlepszy przykład. Wartość detaliczna oprawionych w nich brylantów to prawie 200 tys. zł. Atrakcyjna kwota, za którą kolczyki zostaną wystawione na licytacji jest ponad dwukrotnie niższa od wartości hurtowej samych kamieni i wynosi 85 tys. zł. Cena wywoławcza kolczyków czyni je prawdziwą gratką dla tych, którzy w biżuterii kolekcjonerskiej lokują kapitał. Prawdziwą perełką wśród wystawionych obiektów jest również kieszonkowy zegarek z drugiej połowy XIX. Małe arcydzieło zaprojektował słynny francuski artysta – Jacques-Émile Lafon, na co wskazują autentyczne sygnowania po wewnętrznej stronie koperty.
Biżuterię zabytkową wyróżnia wirtuozeria, unikalność i ponadczasowość. Posiada w sobie nie tylko szlachetność oraz szyk dawnych czasów, ale i ogromny potencjał inwestycyjny. 13 września wszystkie obiekty wystawione na aukcji Biżuteria Kolekcjonerska w DESA Unicum pójdą pod młotek.
Aukcja Biżuteria Kolekcjonerska: 18 września 2018, godz.19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa
Wystawa obiektów: 7-18 września 2018, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
pierścionek
Otwarcie galerii Dorum Art dla młodych artystów
28 lipca 2011 - 19:00
dorum art
ul. Ząbkowska 27/31 Warszawa
17 316sztuka
Letni batik - Poznaj technikę zdobienia woskiem
27 lipca 2011 - 19:00jest więcej terminów
Ośrodek Kultury Ochoty
Grójecka 75 Warszawa
16 772sztuka
wyjazdowe seminarium z filmem i sztuką
22 lipca 2011 - 14:00jest więcej terminów
Sztukarnia
Lewicka 10/7 Warszawa
31 107sztuka
Michal Bartosiewicz - wystawa prac w Galerii Schody - 5-18.07.2011
od: 5 lipca 2011 do: 18 lipca 2011
Galeria Schody
Nowy Świat 39 Warszawa
19 038sztuka
Rusza międzynarodowa akcja Wiersze w Metrze !
od: 4 lipca 2011 do: 17 lipca 2011
METRO Warszawskie
ul Świętokrzyska Warszawa
27 372sztuka
Wystawa zdjęć Wojtka Łasickiego
13 lipca 2011 - 15:00
Centrum Handlowe Warszawa Wileńska
ul. Targowa 72 Warszawa
17 015sztuka
Halucynacje
12 lipca 2011 -
Bemowskie Centrum Kultury
Górczewska 201 Warszawa
17 415sztuka
Dominika Kowynia |Niepewne historie|
od: 16 czerwca 2011 do: 11 lipca 2011
Galeria Farbiarnia na Pięknej
Piękna 28/34 Warszawa
17 491sztuka
Szczera wypowiedź w trzech wymiarach
od: 3 czerwca 2011 do: 3 lipca 2011
DOMOTEKA Centrum Wyposażenia Wnętrz
Malborska 41 Warszawa
17 439sztuka
-- Okrycie --
od: 28 maja 2011 do: 30 czerwca 2011
Kinokawiarnia Stacja Falenica
Patriotów 44A Warszawa
17 490sztuka
Mieszkanie tanie i cenne
od: 16 maja 2011 do: 30 czerwca 2011
Przestrzeń publiczna
Słowackiego 6/8 Warszawa
17 264sztuka
Kształty i kolory w Salonie D&M Stawscy
od: 5 maja 2011 do: 30 czerwca 2011
Salon fryzjerski D&M Stawscy
ul. Jana Pawła II 61, lok. 216 Warszawa
17 923sztuka
Wystawa dyplomów lipcowych ASP
od: 11 czerwca 2011 do: 22 czerwca 2011
Akademia Sztuk Pięknych
Krakowskie Przedmieście, 5 Warszawa
17 718sztuka
Wzlecieli nad chmury
od: 16 czerwca 2011 do: 26 czerwca 2011
Biblioteka - Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Dobra 55/56 Warszawa
18 471sztuka
Warsztaty teatralne i performatywne
21 czerwca 2011 - 12:00jest więcej terminów
32 Liceum im. Jeana Monneta
ul. Abramowskiego 4 Warszawa
17 313sztuka
Wiesław Rosocha – Galeria Schody – wystawa plakatu, pt. Odslona czwarta z kolekji Włodka Orła
od: 7 czerwca 2011 do: 20 czerwca 2011
Galeria Schody
Nowy Świat 39 Warszawa
19 002sztuka
SULREAL-finisaż wystawy
19 czerwca 2011 - 17:00
1500m2 do wynajęcia
ul. Solec 18 Warszawa
18 080sztuka