koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
Drukarnia KID - Czas na Kalendarz
zmodyfikowano  miesiąc temu

Dziady

CO było GRANE - ARCHIWALNE TERMINY » » 4 964 wyświetleń od 31 sierpnia 2020
  • 31 października 2020, sobota
    » 18:30
  • 30 października 2020, piątek
    » 18:30
  • 24 września 2020, czwartek
    » 18:30
  • 23 września 2020, środa
    » 18:30

Reżyseria: Eimuntas Nekrošius

Muzyka: Paweł Szymański Scenografia: Marius Nekrošius Kostiumy: Nadežda Gultiajeva Reżyseria światła: Audrius Jankauskas Opracowanie tekstu: Rolandas Rastauskas Asystentka reżysera: Anna Turowiec Realizatorzy dźwięku: Mariusz Maszewski, Rafał Barańskirealizatorzy Światła: Zbigniew Szulim, Bartłomiej Kaczalski Inspicjentka: Ewa Dworecka Suflerka: Jolanta Szydłowska

występują: Grzegorz Małecki, Marcin Przybylski, Mateusz Rusin, Wiktoria Gorodeckaja, Piotr Grabowski, Kinga Ilgner, Arkadiusz Janiczek, Bartłomiej Bobrowski, Katarzyna Dorosińska, Karol Dziuba, Anna Grycewicz, Joanna Gryga, Robert Jarociński, Paulina Korthals, Grzegorz Kwiecień, Kacper Matula, Kamil Mrożek, Szymon Nowak, Paweł Paprocki, Piotr Piksa, Mateusz Kmiecik, Katarzyna Pośpiech, Paulina Szostak, Magdalena Warzecha

Arcydramat Mickiewicza interpretowany przez litewskiego Mistrza, wizjonera teatru znanego ze swego unikalnego języka teatralnego. Duchowość, siła rytuału, poczucie wspólnoty i tragizm jednostki w wymiarze egzystencjalnym i narodowym. Tekst przekuty na sceniczne metafory i szlachetna prostota. W romantycznym arcydramacie wybitny litewski twórca przygląda się granicznym polskim doświadczeniom. Widzi duchowość śmiertelników, owładniętych potrzebą metafizyki, śledzi drogę poety, wnikliwie przypatruje się również człowiekowi wrośniętemu w społeczność.

Obsada z podziałem na sceny:

UWERTURA MARYLA – Wiktoria Gorodeckaja DZIEWCZYNA – Anna Grycewicz

GUSŁA GUŚLARZ – Marcin Przybylski WIDMO / ZŁY PAN – Paweł Paprocki SOWA – Magdalena Warzecha ZOSIA – Joanna Gryga GUSTAW – Grzegorz Małecki DUSZE – Bartłomiej Bobrowski, Katarzyna Dorosińska, Karol Dziuba, Anna Grycewicz, Paulina Korthals, Kacper Matula, Kamil Mrożek, Piotr Piksa, Katarzyna Pośpiech, Paulina Szostak, Adrian Zaremba

CZĘŚĆ IV KSIĄDZ – Piotr Grabowski DZIECI – Paulina Korthals, Paulina Szostak GUSTAW – Grzegorz Małecki MARYLA – Wiktoria Gorodeckaja DUSZE – Anna Grycewicz, Joanna Gryga, Katarzyna Pośpiech, Katarzyna Dorosińska, Kacper Matula, Szymon Nowak, Piotr Piksa, Adrian Zaremba

CZĘŚĆ III

PROLOG ANIOŁY – Paulina Korthals, Paulina Szostak MARYLA – Wiktoria Gorodeckaja GUSTAW-KONRAD – Grzegorz Małecki

WIĘZIENIE FREJEND – Bartłomiej Bobrowski ŻEGOTA – Karol Dziuba KAPRAL – Grzegorz Kwiecień JAN SOBOLEWSKI – Kamil Mrożek TOMASZ ZAN – Piotr Piksa WIĘŹNIOWIE – Kacper Matula, Adrian Zaremba, Szymon Nowak GUSTAW-KONRAD – Grzegorz Małecki ANIOŁY – Paulina Korthals, Paulina Szostak MARYLA – Wiktoria Gorodeckaja

IMPROWIZACJA KONRAD – Grzegorz Małecki DIABŁY / WYDAWCY– Robert Jarociński, Paweł Paprocki, Marcin Przybylski, Szymon Nowak MARYLA – Wiktoria Gorodeckaja

EGZORCYZMY KSIĄDZ PIOTR – Mateusz Rusin KONRAD – Grzegorz Małecki DIABŁY – Robert Jarociński, Paweł Paprocki, Marcin Przybylski, Szymon Nowak KAPRAL – Grzegorz Kwiecień

WIDZENIE KSIĘDZA PIOTRA KSIĄDZ PIOTR – Mateusz Rusin ANIOŁY – Paulina Korthals, Paulina Szostak

SALON WARSZAWSKI NIEMOJEWSKI – Robert Jarociński ADOLF – Kacper Matula DAMY – Anna Grycewicz, Joanna Gryga MŁODZIEŻ – Karol Dziuba, Kacper Matula, Kamil Mrożek, Piotr Piksa, Adrian Zaremba, Katarzyna Pośpiech, Katarzyna Dorosińska, Szymon Nowak

U SENATORA SENATOR – Arkadiusz Janiczek DOKTOR – Paweł Paprocki PELIKAN – Bartłomiej Bobrowski LOKAJ – Adrian Zaremba DAMA – Anna Grycewicz PANI ROLLISONOWA – Kinga Ilgner KMITOWA – Magdalena Warzecha KSIĄDZ PIOTR – Mateusz Rusin KONRAD – Grzegorz Małecki BALETNICA – Katarzyna Pośpiech ŻOŁNIERZE – Karol Dziuba, Piotr Piksa

FINAŁ GUŚLARZ – Marcin Przybylski DZIEWCZYNA – Wiktoria Gorodeckaja

zmodyfikowano  miesiąc temu
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ