DIE ZAUBERFLÖTE / Wolfgang Amadeus Mozart
- 20 marca 2022, niedziela» 19:00
- 19 marca 2022, sobota» 19:00
- 14 stycznia 2022, piątek» 19:00
- 13 stycznia 2022, czwartek» 19:00
- 8 stycznia 2022, sobota» 19:00
- 7 stycznia 2022, piątek» 19:00
Die Zauberflöte (Czarodziejski flet) Wolfganga Amadeusza Mozarta to z jednej strony dzieło genialne pod względem muzycznym, dramatycznym i wyrazowym, z drugiej – pełne zagadek i ukrytych znaczeń. Opera ukończona i prawykonana pod koniec września 1791 roku, na kilkadziesiąt dni przed śmiercią kompozytora, zachwyca i inspiruje kolejne pokolenia twórców i odbiorców.
Libretto do dwuaktowego singspielu przygotował aktor i dramaturg Emanuel Schikaneder, który zresztą wcielił się w rolę Papagena podczas wiedeńskiej prapremiery. Ta ostatnia z Mozartowskich oper natychmiast zdobyła serca publiczności i przyniosła finansowy sukces. Wykorzystanie wolnomularskiej symboliki i rychła śmierć kompozytora sprawiły, że tytuł owiany został aurą tajemniczości, a interpretatorzy muzyki wiedeńskiego mistrza prześcigali się w snuciu mniej lub bardziej prawdopodobnych domysłów. W rzeczywistości jednak masońska interpretacja jest tylko jedną z wielu możliwych – jest to bowiem historia o wędrówce, walce dobra ze złem, drodze do dorosłości, budowaniu ideału społecznej harmonii… Są to wszak motywy o charakterze uniwersalnym, które przez Mozarta ubrane zostały w niezwykle barwną i niekiedy zaskakującą muzykę.
KIEROWNICTWO MUZYCZNE DAWID RUNTZ
REŻYSERIA ANDRZEJ KLIMCZAK
SCENOGRAFIA I KOSTIUMY MARLENA SKONECZKO
PRZYGOTOWANIE ZESPOŁU WOKALNEGO LILIANNA KRYCH
ASYSTENT DYRYGENTA / II DYRYGENT KAROL SZWECH
ASYSTENT REŻYSERA SŁAWOMIR JURCZAK
II ASYSTENT REŻYSERA AGNIESZKA KOZŁOWSKA
INSPICJENT AGNIESZKA ORLIKOWSKA
✅ OBSADA:
SARASTRO WOJTEK GIERLACH, SŁAWOMIR JURCZAK
TAMINO SYLWESTER SMULCZYŃSKI, JACEK SZPONARSKI
ZAPOWIADACZ PIOTR CHWEDOROWICZ, SŁAWOMIR JURCZAK
KAPŁAN I PIOTR KĘDZIORA, BOGDAN ŚLIWA, GRZEGORZ ŻOŁYNIAK
KAPŁAN II JAKUB A. GRABOWSKI, RAFAŁ ŻUREK, MATEUSZ ZAJDEL
KAPŁAN III PIOTR CHWEDOROWICZ, SŁAWOMIR JURCZAK
KRÓLOWA NOCY PAULINA HORAJSKA, ALEKSANDRA OLCZYK, ALEKSANDRA RESZTIK
PAMINA MARTA BOBERSKA, OLGA PASIECZNIK, GABRIELA KAMIŃSKA
DAMA I TATIANA HEMPEL-GIERLACH, GABRIELA KAMIŃSKA, ANNA WYRZYKOWSKA
DAMA II ANETA ŁUKASZEWICZ, ANNA WIERZBICKA, MARTA WYŁOMAŃSKA
DAMA III KATARZYNA KRZYŻANOWSKA, DOROTA LACHOWICZ, MONIKA LEDZION-PORCZYŃSKA
PAPAGENO ROBERT GIERLACH, ANDRZEJ KLIMCZAK, PAWEŁ MICHALCZUK
PAPAGENA MARTA BOBERSKA, ALEKSANDRA KLIMCZAK, AGNIESZKA KOZŁOWSKA
MONOSTATOS LESZEK ŚWIDZIŃSKI, WOJCIECH PARCHEM
GENIUSZ I JULITA MIROSŁAWSKA, JUSTYNA RECZENIEDI
GENIUSZ II IWONA LUBOWICZ, ANNA PARYSZ
GENIUSZ III MARTA SCHNURA, ANDŻELIKA WIŚNIEWSKA
ZBROJNY I JAKUB A. GRABOWSKI, RAFAŁ ŻUREK, MATEUSZ ZAJDEL
ZBROJNY II PIOTR KĘDZIORA, BOGDAN ŚLIWA, GRZEGORZ ŻOŁYNIAK
ZESPÓŁ WOKALNY POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ
ORKIESTRA POLSKIEJ OPERY KRÓLEWSKIEJ
DYRYGENT DAWID RUNTZ
📍 Teatr Królewski w Starej Oranżerii w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
Miejsca na widowni są nienumerowane.
Uwaga: dojście do Teatru Królewskiego w Łazienkach od ul. Agrykola.
Godzinę przed przedstawieniem, a także przez godzinę po jego zakończeniu, publiczność może skorzystać z meleksa kursującego między Teatrem Królewskim a bramą Łazienek na rogu ulic Myśliwiecka/Agrykola.
Old Skull 27: The Act DE/Aus i Joy Disaster FR
8 maja 2009 - 20:00
No Mercy
ul.Bema 65 Warszawa
14 448muzyka
JACQUESA BRELA MIŁOŚĆ I ŚMIERĆ
8 maja 2009 - 19:00
Dom Kultury Świt
Wysockiego 11 Warszawa
14 606muzyka
Koncert JACQUESA BRELA MIŁOŚĆ I ŚMIERĆ
8 maja 2009 - 19:00
Dom Kultury Świt
Wysockiego 11 Warszawa
14 337muzyka
Młode Talenty w DK Praga
7 maja 2009 - 18:00
Dom Kultury Praga
ul. Dąbrowszczaków 2 Warszawa
14 671muzyka
Inżynier PARTY
7 maja 2009 - 21:00
MigawkaRestauracja Klub Galeria
Nowogrodzka 22 Warszawa
14 155muzyka
SEN ZU
7 maja 2009 - 21:00
Klub Hydrozagadka
11 listopada 22 Warszawa
14 023muzyka
Zespół filmowy Skurcz – „Bułkarski pościkk”
7 maja 2009 - 19:00
Zwiążmnie
ul. 11 Listopada 22 Warszawa
27 428muzyka
DUMBS, Nasty Habits, Unlucky Strike
7 maja 2009 - 20:00
No Mercy
ul.Bema 65 Warszawa
14 407muzyka
Sebastian Szymański - OPu/iS warszawski
7 maja 2009 - 21:00
Klub 55
Pałac Kultury i Nauki Warszawa
15 114muzyka
Marcin Daniec - Kabaret
7 maja 2009 - 20:45
Teatr Komedia
ul. Słowackiego 19a Warszawa
15 247muzyka
99 Volts i ŁoJeezus
6 maja 2009 - 20:00
No Mercy
ul.Bema 65 Warszawa
14 436muzyka
Ba-Lan Soundsystem
5 maja 2009 - 21:00
Casa Corsica
Chłodna 39/9 Warszawa
14 536muzyka
Futurobnia i gość
5 maja 2009 - 20:00
No Mercy
ul.Bema 65 Warszawa
14 454muzyka
Kabaretowa Scena Trójki
4 maja 2009 - 20:00
Piwnica Pod Harendą
Krakowskie Przedmieście 4/6 Warszawa
14 756muzyka
HAVE NO MERCY - wygraj sobie demo!!!
4 maja 2009 - 19:30
No Mercy
ul.Bema 65 Warszawa
14 423muzyka
Ewa Dałkowska
3 maja 2009 - 18:00
Dom Kultury Włochy
Bolesława Chrobrego 27 Warszawa
14 379muzyka
Majowy weekend filmowy
3 maja 2009 - 19:00jest więcej terminów
Fonobar
ul. Wawelska 5 Warszawa
27 862muzyka