koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

INFORMACJA:

dla zakresu jest nie ma danych
dlatego przekierowano do zakresu BYŁO
dla zakresu jest nie ma danych
dlatego przekierowano do zakresu BYŁO
OK

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
zmodyfikowano  40 minut temu

Pojebajki – czyli późne wieczorynki dla dorosłych

CO BYŁO GRANE » CO jest GRANE » 2 722 wyświetleń od 2 kwietnia 2026

Warszawa » ul. Nowowiejska 1 » NA MAPIE

Jak brzmiałaby historia królewny Śnieżki czy Czerwonego Kapturka, gdyby spisali je współcześni Bracia Grimm czy Andersen? Dajmy znanym z dzieciństwa baśniom drugie, dorosłe życie!

Nie tak dawno temu i wcale nie tak daleko stąd, bo gdzieś pod Grójcem, żyła sobie dziewczyna, na którą wołano Śnieżka. Mieszkała w komunie z siedmioma facetami jednocześnie, jednak Śnieżkę niezwykle nudziło życie w niewielkiej miejscowości… A że lubiła się zabawić (zwłaszcza na kokainie – może też stąd przezwisko „Śnieżka”), to raz na jakiś czas ruszała na podbój stolicy w asyście swoich BFF: Kopciuszek może nie był najurodziwsza, ale za to jako jedyna miała stałą pracę (jako pomoc domowa), a w związku z tym – pieniądze. Poza tym zazwyczaj była najtrzeźwiejsza, więc pilnowała czasu odjazdu powrotnego busa do Grójca. Z kolei Śpiąca Królewna zazwyczaj przylepiała się w klubie do pierwszego poznanego heroinisty, i potem odpływała z nim do jego kawalerki gdzieś na Dolnym Mokotowie czy zielonym Żoliborzu. Zazwyczaj jeździła z nimi także Roszpunka, jednak ta aktualnie była zamknięta na odwyku w podwarszawskim ośrodku dla narkomanów o wdzięcznej nazwie „Gotel”. No, ale weekend zobowiązuje! Także dynia zmienia się w uberaSELECT, rozchodzone adidasy w szpilki od Manolo Blahnika, a Grójec – w Warszawę.

Zapraszamy na spektakl, w którym damy znanym z dzieciństwa baśniom drugie, dorosłe życie. Przebieg spektaklu będzie improwizowany, tj. wymyślany i grany na bieżąco na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych bohaterów, za to na kanwie kultowych baśni i opowieści dla dzieci. Jak brzmiałaby historia królewien, książąt, świniopasów, ropuch i wiedźm, gdyby spisali je współcześni Bracia Grimm? Cóż, niektórzy z nich żyliby krótko, za to szczęśliwie, a niektórzy – długo i w niespełnieniu.

zmodyfikowano  40 minut temu
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ