Akademia Pana Kleksa
- 6 czerwca 2027, niedziela
- 20 czerwca 2027, niedziela
Zapraszamy na niezwykłe widowisko teatralne, które zabierze Was w podróż do magicznego świata Akademii Pana Kleksa! Adaptacja znanej i uwielbianej powieści Jana Brzechwy przeniesie Was do krainy pełnej przygód, niesamowitych postaci i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Multimedialne efekty specjalne, spektakularne projekcje i interaktywne elementy sprawiają, że świat Akademii Pana Kleksa staje się bardziej żywy niż kiedykolwiek wcześniej.
Kiedy niesforny Adaś Niezgódka trafia do Akademii Pana Kleksa, odkrywa świat pełen czarów, niezwykłych przygód i niecodziennych lekcji. Profesor Ambroży Kleks, dyrektor szkoły, z niespotykaną charyzmą i humorem, uczy swoich podopiecznych nie tylko tradycyjnych przedmiotów, ale także rozwija w nich wyobraźnię, kreatywność i odwagę. Adaś, z początku zagubiony i niepewny, stopniowo zaczyna rozumieć, że w Akademii najważniejsze są nie tylko wiedza, ale i serce, współpraca i zaufanie. W tej magicznej szkole Adaś poznaje niezwykłego towarzysza - szpaka Mateusza, pełniącego rolę mądrego przewodnika i przyjaciela uczniów. Jego historie i doświadczenia pomagają Adasiowi zrozumieć, co jest w życiu najważniejsze. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej oraz choreograficznej. Widzowie usłyszą uwielbiane aranżacje muzyczne takich utworów jak: "Meluzyna", "Witajcie w naszej bajce", "Kaczka dziwaczka", czy "Dzik jest dziki". Przedstawienie wykorzystuje nowoczesne technologie, w tym narzędzia sztucznej inteligencji, aby tworzyć interaktywne i immersyjne doświadczenie, które angażuje widzów i wzbogaca tradycyjną narrację o innowacyjne efekty wizualne i dźwiękowe.
Nie przegapcie okazji, aby zanurzyć się w magicznym świecie Akademii Pana Kleksa i doświadczyć niezapomnianej przygody, która łączy pokolenia! Spektakl jest idealny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy pragną na nowo odkryć urok dziecięcej wyobraźni.
Spektakl na motywach powieści "Akademia Pana Kleksa", autorstwa Jana Brzechwy.
Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli: Przedstawienie "Akademia Pana Kleksa" realizuje punkty podstawy programowej z języka polskiego, edukacji społecznej, etyki oraz plastyki i muzyki. Spektakl inspiruje uczniów do twórczego myślenia i rozwijania wyobraźni, co jest kluczowe w edukacji literackiej. Uczniowie mają okazję zobaczyć adaptację literackiego dzieła i analizować różnice między książką, a jej teatralną wersją, co bezpośrednio przekłada się na umiejętności analizy i interpretacji tekstu literackiego. Przedstawienie pogłębia znajomość twórczości Jana Brzechwy, jednego z najważniejszych autorów literatury dziecięcej oraz ma bezpośredni wpływ na rozwój kompetencji czytelniczych odbiorców. Spektakl uczy tolerancji, akceptacji i szacunku dla różnorodności, co jest zgodne z edukacją społeczną i etyczną. Pokazuje, jak sztuka może być źródłem inspiracji i edukacji. Przygody i lekcje w Akademii Pana Kleksa pokazują, jak ważne są empatia, współpraca i zaufanie. Bogata oprawa muzyczna, multimedialny charakter spektaklu i jego wizualne efekty specjalne rozwijają wrażliwość estetyczną uczniów.
Teatr Capitol realizuje projekty m. st. Warszawy: "Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą" oraz "Kulturalny przedszkolak".
Twórcy:
Reżyseria: Tomasz Schimscheiner
Muzyka: Andrzej Korzyński i Jerzy Mączyński
Multimedia: Przemysław Partyka i Paweł Penarski
Choreografia: Karol Miękina
Kostiumy: Łukasz Błażejewski
Rekwizyty i projekt plakatu: Honorata Paprot
Kierownik produkcji: Marta Wieczorek
Obsada:
Pan Kleks: Andrzej Deskur / Kacper Pilch
Adaś Niezgódka: Kuba Dmochowski / Dominik Rybiałek
Szpak Mateusz: Lena Shimscheiner / Monika Daukszo
Bajka/Anatol: Monika Łopuszyńska
Alojzy Kukuryk: Karol Miękina / Kacper Mucha
Uczeń Akademii: Sviatoslav Balynskyi / Bartek Dąbrowski
Uczeń Akademii: Maksymilian Wicher / Michał Kucharski
Uczeń Akademii: Darek Dyla / Krystian Kostow
dr Paj Chi Wo/ Golarz Filip: Tomasz Gęsikowski / Lesław Żurek
Akademia Pana Kleksa - Teatr Capitol
Andrzej Deskur / Kacper Pilch, Kuba Dmochowski / Dominik Rybiałek, Monika Łopuszyńska i inni
Zapraszamy na niezwykłe widowisko teatralne, które zabierze Was w podróż do magicznego świata Akademii Pana Kleksa! Adaptacja znanej i uwielbianej powieści Jana Brzechwy przeniesie Was do krainy pełnej przygód, niesamowitych postaci i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Multimedialne efekty specjalne, spektakularne projekcje i interaktywne elementy sprawiają, że świat Akademii Pana Kleksa staje się bardziej żywy niż kiedykolwiek wcześniej. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Musical "Calineczka"
24 kwietnia 2027 - 11:00 | KUP-BILET | 115zł
Teatr Capitol - Scena mniejsza
ul. Marszałkowska 115 Warszawa
2 826teatr
Scenariusz na motywach powieści Juliusza Verne'a oraz teksty piosenek - Robert Górski
1 maja 2027 - 11:00 | KUP-BILET | 130złjest więcej terminów
Teatr Capitol
ul. Marszałkowska 115 Warszawa
1 350teatr
Skok w bok
6 sierpnia 2026 - 19:00 | KUP-BILET | 89.00złjest więcej terminów
Teatr Capitol
ul. Marszałkowska 115 Warszawa
2 849teatr
Musical "Calineczka"
16 maja 2027 - 10:30 | KUP-BILET | 110zł
Teatr Capitol - Scena mniejsza
ul. Marszałkowska 115 Warszawa
2 765teatr
Akademia Pana Kleksa
23 maja 2027 - 10:30 | KUP-BILET | 120złjest więcej terminów
Teatr Capitol
ul. Marszałkowska 115 Warszawa
1 340teatr
Moja Tajemnica
23 maja 2027 - 19:00 | KUP-BILET | 119zł
COS Torwar
ul. Łazienkowska 6a Warszawa
1 024teatr
Projekt Tuwim
2 sierpnia 2026 - 11:00 | KUP-BILET | 59.00złjest więcej terminów
Teatr Capitol
ul. Marszałkowska 115 Warszawa
3 950teatr
Scenariusz na motywach powieści Juliusza Verne'a oraz teksty piosenek - Robert Górski
5 czerwca 2027 - 11:00 | KUP-BILET | 130złjest więcej terminów
Teatr Capitol
ul. Marszałkowska 115 Warszawa
1 325teatr
Polska Noc Kabaretowa 2027
11 czerwca 2027 - 19:00 | KUP-BILET | 239zł
Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury
ul. Elekcyjna 17 Warszawa
760teatr
Pół żartem...
8 sierpnia 2026 - 19:30 | KUP-BILET | 77.00złjest więcej terminów
Teatr Capitol
ul. Marszałkowska 115 Warszawa
2 284teatr
Seks, siano i sekrety
1 sierpnia 2026 - 20:00 | KUP-BILET | 210.00złjest więcej terminów
Teatr Capitol
ul. Marszałkowska 115 Warszawa
2 094teatr
Stand-up Big Mic - Warsaw Stand-up x Antoni Syrek Dąbrowski
3 lipca 2027 - 19:00 | KUP-BILET | 25zł
Świetlica Wolności
ul Nowy świat 6/12 Warszawa
560teatr
VIVA ITALIA – Od Neapolu po San Remo
19 września 2027 - 17:00 | KUP-BILET | 104.00zł
Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy
ul. Indiry Gandhi 9, 02-776 Warszawa
2 203teatr
Micky Overman
23 września 2027 - 20:00 | KUP-BILET | 142.00zł
Klub Hybrydy
ul. Złota 7/9 Warszawa
690teatr
Patrick Spicer
24 września 2027 - 20:00 | KUP-BILET | 142.00zł
Klub Hybrydy
ul. Złota 7/9 Warszawa
693teatr
Operetki Czar
24 października 2027 - 18:00 | KUP-BILET | 116.00zł
Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy
ul. Indiry Gandhi 9, 02-776 Warszawa
2 946teatr


















