Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa - 40 lat na scenie
- 26 października 2025, niedziela» 18:00

Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na jubileuszowy koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa.
Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa - Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa, to najstarsi, nieprzerwanie działający wykonawcy z kręgu bluesa w naszym kraju. Od ponad 40 lat, podróżują i koncertują dzieląc się swoją muzyczną pasją. Na imponujący dorobek artystyczny grupy składa się 28 wydanych płyt (3 LP, 4 DVD, 21 CD). Cztery z nich osiągnęły status "Złotej Płyty". Są wśród nich też płyty nagrane z takimi wybitnymi artystami, jak m.in. Dżem, Krystyna Prońko czy Wojciech Karolak. Wytwórnia WARNER wydała podwójny CD Nocnej Zmiany Bluesa w prestiżowej serii "Złota kolekcja". Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie czterech dekad działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki. Autorem całego repertuaru grupy i wielu prawdziwych przebojów, jak "Szósta zero dwie", "Blues mieszka w Polsce", "John Lee Hooker" czy "Chory na bluesa" jest lider zespołu.
Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Przez 30 lat był też prezenterem Polskiego Radia, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem "Chorym na bluesa"! Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa wypracowała w trakcie tysięcy koncertów w klubach i na festiwalach w kraju i całej praktycznie Europie. Koncertowała również w Zimbabwe i w Stanach Zjednoczonych, na festiwalu "International Blues Challenge" w Memphis. Koncerty Nocnej Zmiany Bluesa to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości, ale też refleksji, to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!
Skład zespołu:
Sławek Wierzcholski - śpiew, harmonijka ustna
Witold Jąkalski - slide gitar
Wiesław Kryszewski - gitara elektryczna
Piotr Dąbrowski - gitara basowa
Kamil Długoborski - bębny
Nocna Zmiana Bluesa
Sławek Wierzcholski
Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa - Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 34 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Dwadzieścia osiem wydanych płyt (3 LP, 4 DVD i 21 CD), nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). Nagrania z czołówka polskich muzyków jazzowych i rockowych. Tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w Stanach Zjednoczonych a nawet w Zimbabwe! Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie 34 lat działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak "Szósta zero dwie", "Blues mieszka w Polsce", "John Lee Hooker" czy "Chory na bluesa". Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PUB QUIZ MONTOWNIA
20 stycznia 2026 - 18:00 | KUP-BILET | 30złjest więcej terminów
Montownia
Ul. Lisia Grobla 7 Gdańsk
6 080teatr
Koncerty fortepianowe w Gdańsku
20 stycznia 2026 - 19:30 | KUP-BILET | 80złjest więcej terminów
Kościół św. Katarzyny
ul. Profesorska 3 Gdańsk
166 372teatr
Sandra Więczkowska & Mateusz Wielgus
19 stycznia 2026 - 19:00
Ygrek - Klub Studencki
ul. Polanki 65 Gdańsk
2 109teatr
10th PGE Hevelius Cup | NIEDZIELA
18 stycznia 2026 - 16:00
HEVELIUS CUP
ul. Międzygwiezdna 3B Gdańsk
709teatr
Miko i Piko podejmują świąteczne ryzyko
18 stycznia 2026 - 12:00
Teatr Mostownia
Księdza Leona Miszewskiego 16 Gdańsk
803teatr
Potop
18 stycznia 2026 - 19:00jest więcej terminów
Teatr Wybrzeże
nie podano Gdańsk
1 064teatr
Fun Fact | Kulisy pracy detektywa | Komedia + nauka
18 stycznia 2026 - 17:00
Teatr Mostownia
Księdza Leona Miszewskiego 16 Gdańsk
1 118teatr
Miko i Piko podejmują świąteczne ryzyko
18 stycznia 2026 - 12:00jest więcej terminów
Teatr Mostownia
Księdza Leona Miszewskiego 16 Gdańsk
1 642teatr
Niech Żyje Karnawał - Ona jedna, Ich dwóch
18 stycznia 2026 - 18:00
Oliwski Ratusz Kultury
ul. Opata Jacka Rybińskiego 25 Gdańsk
3 668teatr














