Małgorzata Walewska z orkiestrą
Małgorzata Walewska
- 18 marca 2011, piątek» 19:00
XVI Konfrontacje Sztuki Kobiecej
Zapraszamy na koncert światowej sławy primadonny - Małgorzaty Walewskiej, ktora zaśpiewa z orkiestrą Polskiej Filharmonii _Sinfonia Baltica _w Słupsku pod batutą Bohdana Jarmołowicza.
MAŁGORZATA WALEWSKA -mezzosopran
Jest laureatką wielu międzynarodowych nagrod. Najważniejsze to
I nagroda na Konkursie Alfredo Krausa w Las Palmas w '92r, finał konkursu Luciano Pavarottiego w Filadelfii.
'94r.- Ukończyła z wyrożnieniem Akademię Muzyczną im. F.Chopina w Warszawie, w klasie Prof. Haliny Słonickiej uzyskując tytuł MAGISTRA SZTUKI.
Od'91r. wspołpracuje z Opera Narodową w Warszawie, gdzie zadebiutowała jako "Aza" w premierowym przedstawieniu "Manru" I.J.Paderewskiego.
W sezonie 96/97 i 97/98 - kontrakt w Wiedeńskiej Staatsoper, gdzie występowała u boku takich gwiazd jak; L.Pavarotti, P.Domingo, L.Lima, S.Estes, D.Hvorostowski, T.Hampson, R.Bruson, B.Weikl, E.Gruberova, M.Lipovsek, G.Schnaut.
Od'99r. przez parę sezonow wspołpracowała z Semperoper w Dreźnie.
Sezon 04/06 kontrakt z nowojorską Metropolitan Opera (Santuzza, Dalila, Amneris)
Inne ważne teatry, w ktorych występowała to: Covent Garden Royal Opera House, Teatro della Opera di Roma, Teatro Comunale Bolonia, Semperoper Drezden, Deutsche Oper Berlin, Deutsche Oper am Rhein - Dusseldorf, Bremer Teather (debiut zagraniczny '94), w Hadze, Luksemburgu, Theatre de la Monnaie Brussel, Palm Beach Opera - Florida, Las Palmas, Santa Cruz. Klagenfurt, Graz, Montpellier oraz liczne festiwale m.in.; Savonlinna, Bregenz, Bruksela, Sewilla, Londyn, Nantes, Herodion Teather, Doha (Katar)
Najważniejsze role w repertuarze to; Carmen(Carmen-G.Bizet), Dalila(Samson i Dalila-C.Saint-Saense), Santuzza(Rycerskosc Wiesniacza-P. Mascagni), Charlotte(Werter-J. Massenet), Cieca (Gioconda-A.Ponchielli), Judyta (Zamek księcia Sinobrodego-B.Bartok), {Paulina(Dama Pikowa), Olga(Eugeniusz Oniegin)-P.Czajkowski}, {Amneris(Aida), Eboli(Don Carlos), Ulryka(Bal maskowy), Magdalena(Rigoletto),, Miss Quickly(Falstaff) - G,Verdi}. Jokasta(Krol Edyp)-I.Strawinski, Malgorzata (Potepienie Fausta)- H.Berlioz
Oratoria i symfonie; Magnificat (J.S.Bach), IX Symfonia (L.van Beethoven), II i III Symfonia (G.Mahler), Stabat Mater (G.Rossini), Msza C-dur Koronacyjna (W.A.Mozart), Msza Es-dur (F.Schubert), Gloria (A.Vivaldi), Requiem (G.Verdi), Krol David (A.Honegger), Te Deum (A.Bruckner), Chrystus (F.List).
DYSKOGRAFIA
"VOCE DI DONNA"- Sony Classical nb. SK 61775
"MEZZO"- Sony Music Polska nb. 501161 2
"TE DEUM"- dr. A.Bruckner Laser Light nb. 14 284
"AVE MARIA"- najpiękniejsze pieśni maryjne - Sony Music Entertainment Polska sp.zoo SM 5031662
"FARNY" - arie G.F.Haedla, pieśni religijne i utwory organowe.
wokal - M.Walewska, organy- R.Grudzień
www.walewska.net
bilety:
60 zł - normalny, 50 zł - ulgowy
ŚPIEWNIK KONCERTOWY SYMFONICZNIE
12 maja 2023 - 19:00
Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara
ul. Jana Pawła II 3 Słupsk
21 747teatr
ŚPIEWNIK KONCERTOWY SYMFONICZNIE
12 maja 2023 - 19:00
Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. W.Kilara
ul. Jana Pawła II 3 Słupsk
11 511muzyka
KONCERT MUZYKI FILMOWEJ
28 kwietnia 2023 - 19:00
Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara
ul. Jana Pawła II 3 Słupsk
11 498muzyka
KONCERT MUZYKI FILMOWEJ
28 kwietnia 2023 - 19:00
Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. W.Kilara
ul. Jana Pawła II 3 Słupsk
11 302muzyka
Chciałbym się mylić
20 kwietnia 2023 - 19:00
Słupski Inkubator Technologiczny - AULA
ul. Portowa 13b Słupsk
1 162 509teatr
ABBA i INNI Symfonicznie
18 kwietnia 2023 - 19:00
Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara
ul. Jana Pawła II 3 Słupsk
314 604teatr
Elżbieta Jarosik, Mikołaj Roznerski, Karolina Chapko, Adrianna Kalska, Anna Jarosik, Bogusław Kudłek
16 kwietnia 2023 - 15:45/19
Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara
ul. Jana Pawła II 3 Słupsk
735 439teatr
Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara
14 kwietnia 2023 - 19:00
Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara
ul. Jana Pawła II 3 Słupsk
20 222teatr
MISTRZOWIE MUZYKI
14 kwietnia 2023 - 19:00
Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. W.Kilara
ul. Jana Pawła II 3 Słupsk
12 798muzyka
Kabaret Skeczów Męczących - Polska Misja Komiczna
1 kwietnia 2023 - 20:00
Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara
ul. Jana Pawła II 3 Słupsk
1 463 669teatr
KONCERT TERESY WERNER
31 marca 2023 - 18:00
Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. W.Kilara
ul. Jana Pawła II 3 Słupsk
5 981muzyka
POLSKO-CHORWACKA GALA TERESA WERNER I GORAN KARAN
31 marca 2023 - 18:00
Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara
ul. Jana Pawła II 3 Słupsk
137 177teatr
TERESA WERNER - KONCERT
31 marca 2023 - 18:00
Polska Filharmonia "Sinfonia Baltica" im. Wojciecha Kilara
ul. Jana Pawła II 3 Słupsk
413 167teatr
Ukrainian Ballet Theater "Premiera" - Notre Dame de Paris - Esmeralda
30 marca 2023 - 19:00
Hala Gryfia
ul. Szczecińska 99 Słupsk
137 770teatr
Ukrainian Ballet Theater - Notre Dame de Paris
30 marca 2023 - 19:00
Hala Gryfia
Szczecińska 99 Słupsk
80 556muzyka
Grand Kiev Ballet - Jezioro Łabędzie
30 marca 2023 - 19:00
Hala Gryfia
ul. Szczecińska 99 Słupsk
360 334teatr
Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy - Jezioro Łabędzie
30 marca 2023 - 19:00jest więcej terminów
Hala Gryfia
ul. Szczecińska 99 Słupsk
567 349teatr