MIASTO W DRODZE, twórczy spacer z udziałem publiczności
- 9 listopada 2019, sobota» 14:00
Chodźcie z nami! Miasto w Drodze jest dla wszystkich, którzy pragną ocieplenia klimatu między ludźmi, wyjścia na powietrze i poza rutynę. Znani i nieznani artyści wystąpią w nowych odsłonach, działaniach i okolicznościach. Zapraszamy zatem na performans uliczny, lekcję rysunku, songi teatralne, klipy poetyckie, improwizacje taneczne, historie czytane z puentą, eurytmię w skrócie, wariacje ruchowe, muzykę i zupę cygańską!
Program: godz. 14.00 w sali parafii ewangelicko-augsburskiej, ul. Stare Miasto 1 Im dalej w Las … – proste techniki rysowania dla niewtajemniczonych przekazuje Tadeusz Piotrowski godz. 15.15, również w sali parafialnej Oyfn weg – songi teatralne Wacława Sobaszka i utwory tradycyjne, wykonanie: Wacław Sobaszek, Erdmute Sobaszek godz. 16.00 w Galerii Dobro Im dalej w Las, c.d. – wernisaż ad hoc godz. 16.20 na placu obok starego ratusza (od strony Sushi Yoko) Słowa tańczą pod biblioteką – miniwarsztat eurytmii, prowadzenie: Maria Jenny Burniewicz (W razie ulewnego deszczu coś wymyślimy.) godz. 16.45, Galeria Usługa, ul. Stare Miasto 2 (sala na dole) Wiersze amerykańskie z Zatorza – klipy poetyckie, słowa: Marek Barański, animacje: Tadeusz „Bury” Burniewicz, Bartosz Burniewicz godz. 17.45, Galeria Usługa (kawiarnia) Inny – Hanna Brakoniecka przeczyta fragmenty ze swojej najnowszej, nieopublikowanej książki. Monika Paśnik-Petryczenko zaśpiewa litewską pieśń tradycyjną. godz. 18.30, Wysoka Brama Wariacje ruchowe – w wykonaniu członkiń Olsztyńskiego Teatru Tańca: Kamili Olszewskiej, Katarzyny Rutkowskiej, Anny Janczarek, Moniki Parafiniuk, Marty Jakimichy godz. 18.50, podwórko przy wejściu do kina Awangarda (w części znajdującej się za wejściem do kina, w głębi) Ostatnie śnienie Weroniki – performans uliczny Anny Drońskiej i grupy artystycznej Fałdy godz.19.05 przed restauracją BoNoBo (pod Teatrem Jaracza) Cytaty z Bukowskiego i ukłon w stronę Asi – szczypta teatru w wykonaniu Jana Jendryckiego i Zofii Bartoszewicz godz. 19.30, sala prób zespołu Hitano, budynek w podwórku posesji Warmińska 13a (wejście od strony Placu Konsulatu Polskiego pod kolumnami) O muzyce, o życiu od kuchni i o dobrym sąsiedztwie – spotkanie przy zupie z wiśni z zespołem romskim Hitano
Sprawy organizacyjne: prosimy wziąć ze sobą czapki, parasolki i dobre latarki (będziemy oświetlać artystów). piastunki-kurytorki wydarzenia: Zofia Bartoszewicz, Erdmute Sobaszek organizator: Stowarzyszenie Węgajty partnerzy organizacyjni: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA, Stowarzyszenie Kultury Romskiej „Hitano”, Galeria „Usługa Jazz Bar”, parafia ewangelicko-augsburska w Olsztynie, restauracja roślinna BoNoBo, Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Instytut Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna” oraz przez Urząd Marszałkowski województwa warmińsko-mazurskiego.
Stand-up: Sebastian Rejent
7 października 2020 - 20:00
Tawerna Przystań
Żeglarska 6 Olsztyn
25 778teatr
FIOLETOWY UMYSŁ
3 października 2020 - 18:00
Sala Kameralna pod Amfiteatrem MOK
Okopowa Olsztyn
13 081teatr
Klub Mężusiów
2 października 2020 - 18:00jest więcej terminów
Auditorium Maximum
al. Wojska Polskiego 13 Olsztyn
124 626teatr
Narodowa Perła Gruzji
29 września 2020 - 19:00
Filharmonia Warmińsko- Mazurska
Głowackiego 1 Olsztyn
482 635teatr
Przychodzi baba do lekarza
26 września 2020 - 19:00jest więcej terminów
Auditorium Maximum
al. Wojska Polskiego 13 Olsztyn
616 581teatr
Sceny dla dorosłych czyli sztuka kochania
25 września 2020 - 19:00jest więcej terminów
Auditorium Maximum
al. Wojska Polskiego 13 Olsztynjest więcej miejsc
643 562teatr
Kabaret Smile - To Ci tłumaczę!
13 września 2020 - 16:00jest więcej terminów
Auditorium Maximum
al. Wojska Polskiego 13 Olsztynjest więcej miejsc
4 994 746teatr
TEATR FORM KORZUNOWICZ: HISTORIA Z CZARNO-BIAŁYM TŁEM
21 sierpnia 2020 - 21:00
Scena Staromiejska
Stare Miasto Olsztyn
20 195teatr
KABARET LALECZNYCH HALABARDNIKÓW
20 sierpnia 2020 - 20:00
Amfiteatr im. Czesława Niemena
Okopowa Olsztyn
19 797teatr
OLSZTYŃSKI TEATR ULICZNY: Z
14 sierpnia 2020 - 20:00
Amfiteatr im. Czesława Niemena
Okopowa Olsztyn
17 926teatr
ŁUKASZ STANISZEWSKI: SŁOŃ
17 lipca 2020 - 20:00
Scena Staromiejska w Olsztynie
Stare Miasto Olsztyn
16 604teatr
TEATR KLOSZART: MUSICAL IMPROWIZOWANY
3 lipca 2020 - 20:00
Scena Staromiejska w Olsztynie
Stare Miasto Olsztyn
16 716teatr
Historia z Czarno-Białym Tłem #ONLINE
20 czerwca 2020 - 17:00
Facebook MOK
https://www.facebook.com/MiejskiOsrodekKulturyOlsztyn/ Olsztyn
15 237teatr
Monologi na cztery ściany i głos
6 czerwca 2020 - 17:00
Facebook MOK
https://www.facebook.com/MiejskiOsrodekKulturyOlsztyn/ Olsztyn
17 034teatr
Irena Santor
26 kwietnia 2020 - 18:00jest więcej terminów
Filharmonia Warmińsko- Mazurska
Głowackiego 1 Olsztynjest więcej miejsc
1 719 534teatr
Piotr Zola Szulowski
19 kwietnia 2020 - 19:00
Auditorium Maximum
al. Wojska Polskiego 13 Olsztyn
452 011teatr
Marcin Zbigniew Wojciech STAND-UP
7 kwietnia 2020 - 20:00
Galeria Sowa
ul. Zamkowa 2 Olsztyn
417 432teatr