XLIV Olsztyńskie Koncerty Organowe
- 28 sierpnia 2022, niedziela» 20:00
- 21 sierpnia 2022, niedziela» 20:00
- 15 sierpnia 2022, poniedziałek» 20:00
- 14 sierpnia 2022, niedziela» 20:00
- 7 sierpnia 2022, niedziela» 20:00
- 31 lipca 2022, niedziela» 20:00
- 24 lipca 2022, niedziela» 20:00
- 17 lipca 2022, niedziela» 20:00
- 10 lipca 2022, niedziela» 20:00
- 3 lipca 2022, niedziela» 20:00
W ramach cyklu ULOTNE MOK Olsztyn zaprasza na kolejną odsłonę popularnego cyklu koncertów muzyki organowej! Podczas XLIV Olsztyńskich Koncertów Organowych im. Feliksa Nowowiejskiego zabytkowe mury bazyliki konkatedralnej św. Jakuba ponownie zabrzmią arcydziełami dawnych mistrzów. W trakcie aż dziesięciu koncertów na przełomie lipca i sierpnia raz jeszcze udowodnimy, że klasyka wcale nie musi być nudna!
PROGRAM XLIV OLSZTYŃSKICH KONCERTÓW ORGANOWYCH 👇
🎹 3 lipca / godz. 20:00
Koncert Inauguracyjny
Sławomir Kamiński (organy)
🎵 Program koncertu:
• Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Preludium chorałowe Komm, Gott Schöpfer, Heiliger Geist BWV 667
• Johann Pachelbel (1653-1706) – Partita chorałowa Was Gott tut, das ist wohlgetan P.379
• Max Reger (1873-1916) – Dankpsalm (Sieben Stücke für Orgel) op. 145
• Feliks Nowowiejski (1877-1946) – Introdukcja i Fuga z II Koncertu organowego op. 56
• Maurice Duruflé (1902-1986) – Choral varie (Veni Creator) op. 4
🎹 10 lipca / godz. 20:00
Hayo Boerema (organy)
🎵 Program koncertu:
• César Franck (1822-1890) – Chorał E-dur (Trois Chorals)
• Marcel Dupré (1886-1971) – Intermezzo (Deuxième Symphonie) op. 26
• Naji Hakim (1955) – Mariales:
- Incantation
- Antienne
- Danse
• Hayo Boerema (1972) – Improwizacja
• Louis Vierne (1870-1937) – Carillon de Westminster
🎹 17 lipca / godz. 20:00
Marek Smoczyński (organy)
Maciej Fortuna (trąbka)
🎵 Program koncertu:
Cykl kompozycji inspirowanych najstarszymi zachowanymi polskimi tropami – m.in. Krystus zmartwychstan jest, Bądź pozdrowion Krzyżu Święty, Bogurodzica, a także autorskie kompozycje Macieja Fortuny inspirowane tradycją liturgiczną polskiego średniowiecza:
- Bądź Pozdrowion Krzyżu Święty
- Trop I
- Trop II
- Trop III
- Trop IV
- Dzieciątko Się Narodziło
- Wedding Song Gavoi
- Trop V
- Bogurodzica
- Trop VI
- Trop VII
- Trop VIII
🎹 24 lipca / godz. 20:00
Koncert Jakubowy
Jarosław Tarnawski (organy)
Krakowskie Trio Stroikowe
🎵 Program koncertu:
• Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Toccata C-dur BWV 564
• Aleksander Tansman (1897-1986) – Dialogue
• Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) – Divertimento B-dur KV 229
• Johann Sebastian Bach – Adagio BWV 564
• Krzesimir Dębski (*1953) – Cantabile in h
• Johann Sebastian Bach – Sonata triowa Es-dur BWV 525
• Johann Sebastian Bach – Fuga C-dur BWV 564
🎹 31 lipca / godz. 20:00
Andrzej Białko (organy)
🎵 Program koncertu:
Małe organy:
• Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Contrapunctus I (Die Kunst der Fuge) BWV 1080
Duże organy:
• Ferenc Liszt (1811-1886) – Preludium i fuga na temat B-A-C-H
• Robert Schumann (1810-1856) – Fuga nr 3 (6 fug na temat B-A-C-H) op. 60
• Max Reger (1873-1916) – Fantazja i fuga na temat B-A-C-H op. 46
• Johann Sebastian Bach – Fuga a 3 soggetti z tematem B-A-C-H (Die Kunst der Fuge)
🎹 7 sierpnia / godz. 20:00
Matthias Degott (organy)
Stephan Börsig (trąbka)
🎵 Program koncertu:
• John Stanley (1712-1786) – Trumpet Voluntary op. 6 nr 5 (arr. Michel Rondeau)
• Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Preludium i Fuga D-dur BWV 532
• Giuseppe Torelli (1658-1709) – Sinfonia in D (G.8): Allegro – Adagio – Allegro-Allegro
• Olivier Messiaen (1908-1992) – Apparition de L’Église éternelle
• Michael Korb (*1957) / Ulrich Roever (1934-1997) – Highland Cathedral (arr. Charles Callahan)
• César Franck (1822-1890) – Chorał a-moll (Trois chorals)
• Henry Purcell (1659-1695) – Sonata D-dur Z.850: Allegro – Andante – Allegro
🎹 14 sierpnia / godz. 20:00
Tomasz Zebura (organy)
Grzegorz Pelutis (bas baryton)
🎵 Program koncertu:
• Max Reger (1873-1916) – Introdukcja i passacaglia d-moll
• Antonín Dvořák (1841-1904) – Biblické písně op. 99
1. Oblak a mrákota jest vůkol Něho.
2. Skrýše má a paveza má Ty jsí.
3. Slyš, ó Bože, slyš modlitbu mou.
4. Hospodin jest můj pastýř.
5. Bože! Bože! Píseň novou.
• Robert Schumann (1810-1856) – 6 Studien in Canonischer Form, op. 56: 4. Innig
• Antonín Dvořák – Biblické písně op. 99
6. Slyš, ó Bože, volání mé.
7. Při řekách babylonských.
8. Popatřiž na mne a smiluj se nade mnou.
9. Pozdvihuji očí svých k horám.
10. Zpívejte Hospodinu píseň novou.
• Ferenc Liszt (1811-1886) – Preludium i fuga na temat B-A-C-H
🎹 15 sierpnia / godz. 20:00
Wiktoria Ryńska (organy)
🎵 Program koncertu:
• Jan Pieterszoon Sweelinck (1562-1621) – Ballo del Granduca SwWV 319
• Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Preludium i fuga e-moll BWV 548
• Friedrich Christian Mohrheim (1719-1780) – Trio G nr 1
• Feliks Nowowiejski (1877-1946) – III Symfonia organowa "Lourdes" op. 45: Toccata – Recitativo-Pastorale (Le Miracle) – Epilog
🎹 21 sierpnia / godz. 20:00
Hanna Dys (organy)
Szymon Zawodny (saksofon)
🎵 Program koncertu:
• Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Fantasia super Komm heiliger Geist Herre Gott BWV 651
• Gabriel Fauré (1845-1924) – Pavana
• Louis Vierne (1870-1937) – Impromptu (24 Pièces de fantaisie)
• Nils Lindberg (1933-2022) – Visa Efter Torn Erik
• Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847) – Allegro d-moll
• Denis Bédard (*1950) – Sonata for alto saxophone and organ:
- Invention
- Barcarolle
- Humoresque
🎹 28 sierpnia / godz. 20:00
Duo organowe
Agnieszka Tarnawska (organy)
Jarosław Tarnawski (organy)
🎵 Program koncertu:
Małe organy:
• Adolf Hesse (1809-1863) – Fantazja d-moll op. 87: Andante – Allegretto – Allegro vivace – Poco moderato
Duże organy:
• Gustav Merkel (1827-1885) – Sonata d-moll op. 30: Allegro moderato – Adagio – Allegro con fuoco/Fuga
• Gabriel Fauré (1845-1924) – Pavana
• Stanisław Moniuszko (1819-1872) – Uwertura fantastyczna „Bajka”
Wszystkie koncerty tradycyjnie odbędą się w Bazylice konkatedralnej św. Jakuba przy ul. Staszica 5 w kolejne niedziele (I jeden poniedziałek) lipca i sierpnia o godz. 20:00. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
Organizacja XLIV Olsztyńskich Koncertów Organowych:
Parafia św. Jakuba w Olsztynie
MOK Olsztyn
Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie
Kierownictwo artystyczne: Jarosław Tarnawski
Projekt dofinansowano ze środków MZPiTU w ramach Gminnego Problemu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022.
Koncert uczniów Szkoły Muzycznej feelHARMONIA
17 czerwca 2017 - 11:00
Kamienica Naujacka MOK Olsztyn
E. Kruka 3 Olsztyn
7 147muzyka
Koncert Zespołu Wokalnego MODERATO
11 czerwca 2017 - 17:00
Kamienica Naujacka MOK Olsztyn
E. Kruka 3 Olsztyn
7 284muzyka
Koncert Chóru Ewangelickiego z Sindelfingen
9 czerwca 2017 - 20:00
Archikatedra św. Jakuba w Olsztynie
Staszica 11 Olsztyn
7 118muzyka
Koncert uczniów Szkoły Muzycznej YAMAHA (cz. 4)
9 czerwca 2017 - 18:00
Kamienica Naujacka MOK Olsztyn
E. Kruka 3 Olsztyn
6 991muzyka
Piotr Bukartyk - nowa płyta "O Zgubnym wpływie wyższych uczuć"
3 czerwca 2017 - 19:00
Galeria Sowa
ul. Zamkowa 2 Olsztyn
66 998muzyka
Koncert uczniów Szkoły Muzycznej YAMAHA (cz. 3)
2 czerwca 2017 - 18:00
Kamienica Naujacka MOK Olsztyn
E. Kruka 3 Olsztyn
9 160muzyka
XIII Festiwal „O Warmio moja miła” Feliksa Nowowiejskiego
2 czerwca 2017 - 12:00
Urząd Miasta Olsztyna
Pl.Jana Pawła II 1 Olsztyn
9 185muzyka
Stary nowy blues: Koncert Pawła Szymańskiego
26 maja 2017 - 18:00
Kamienica Naujacka MOK Olsztyn
E. Kruka 3 Olsztyn
7 221muzyka
Koncert uczniów Studia Gitary goostaw.com
22 maja 2017 - 17:00
Sala pod Amfiteatrem
Zamkowa Olsztyn
7 188muzyka
Spotkanie ALTERNATYWNA HISTORIA OLSZTYNA – OD PUNK ROCKA DO REGGAE
20 maja 2017 - 16:00
Galeria Rynek MOK
Stare Miasto 24/25 Olsztyn
9 053muzyka
Koncert uczniów szkoły muzycznej YAMAHA
19 maja 2017 - 18:00
Kamienica Naujacka MOK Olsztyn
E. Kruka 3 Olsztyn
8 830muzyka
W rytmie flamenco - śpiew i taniec prosto z Sevilli
19 maja 2017 - 20:00
Galeria Sowa
ul. Zamkowa 2 Olsztyn
9 877muzyka
Konkurs Młodych Zespołów FEST MUZA 2017 – eliminacje
18 maja 2017 - 19:00
Sala pod Amfiteatrem
Zamkowa Olsztyn
7 109muzyka
Ania Wyszkoni
18 maja 2017 - 20:00
Hala Urania
Piłsudskiego 44 Olsztyn
79 728muzyka
Jubileuszowa ATMASFERA Anna Wyszkoni - 20 Lat na scenie
18 maja 2017 - 20:00
Hala Urania
Piłsudskiego 44 Olsztyn
80 123muzyka
Anna Wyszkoni
18 maja 2017 - 20:00
Hala Urania
Piłsudskiego 44 Olsztyn
198 588muzyka
Czarny Pies
17 maja 2017 - 20:00
Galeria Sowa
ul. Zamkowa 2 Olsztyn
67 361muzyka