Cykl warsztatów "Teatralny Golęcin"
- 19 czerwca 2015, piątek» 16:00-18
- 13 czerwca 2015, sobota» 13:00-15
- 12 czerwca 2015, piątek» 16:00-18
- 6 czerwca 2015, sobota» 13:00-15
- 5 czerwca 2015, piątek» 16:00-18
- 30 maja 2015, sobota» 13:00-15
- 29 maja 2015, piątek» 16:00-18
- 23 maja 2015, sobota» 13:00-15
- 22 maja 2015, piątek» 16:00-18
- 16 maja 2015, sobota» 13:00-15
- 15 maja 2015, piątek» 16:00-18
- 9 maja 2015, sobota» 13:00-15
- 8 maja 2015, piątek» 16:00-18
Centrum Zjawisk Teatralnych przedstawia piątkowe i sobotnie warsztaty oraz letnie plenery “Teatralny Golęcin”.
Nowe miejsce na kulturalnej mapie Poznania zaprasza młodzież, dorosłych i seniorów na podróż w świat kreacji, sceny i zaplecza teatralnego, na zajęcia wspomagające kreatywność, uczące współpracy w grupie i pewności siebie. W naszej ofercie znajdują się warsztaty z zakresu m.in. aktorstwa, tworzenia lalek, kostiumów, scenografii i wiele innych…
Dynamikę i poziom zajęć dostosowujemy do wieku i zaawansowania uczestników. Prowadzimy zajęcia w małych grupach i z wykwalifikowanymi instruktorami, profesjonalistami w swoich dziedzinach. Spotykamy się na dwie godziny, w trakcie których odbywają się równocześnie dwa odrębne warsztaty. Każdy w innej sali, z innych instruktorem i z innej dziedziny. Dzięki temu wszyscy znajdziemy coś dla siebie.
Inicjatorem wydarzeń jest Teatr Asocjacja 2006, popularyzujący nurt teatru plastycznego. Wszystko to odbędzie się w otoczeniu golęcińskich lasów i jezior, z dala od zgiełku miasta.
Program warsztatów:
8 i 9 maja – Tworzenie obiektu scenograficznego (Krzysztof Urban); Techniki pracy aktora (Paweł Stachowczyk)
15 i 16 maja – Warsztaty emisji głosu (Paweł Paluch); Warsztaty tworzenia form świetlnych (Małgorzata Dyjak, Marcin Koszałka)
22 i 23 maja – Warsztaty tańca współczesnego (Adrian Rzetelski); Warsztaty tworzenia miękkich lalek teatralnych (Martyna Stachowczyk)
29 i 30 maja – Warsztaty tańca opartego na ruchu naturalnym (Marlena Bełdzikowska), Światło w teatrze (Arkadiusz Kuczyński)
5 i 6 czerwca – Warsztaty kostiumograficzne (Karolina Grzeszczuk); Warsztaty tańca opartego na ruchu naturalnym (Marlena Bełdzikowska)
12 i 13 czerwca - Światło w teatrze (Arkadiusz Kuczyński); Warsztaty tworzenia i animacji lalek (Anna Brandys)
19 i 20 czerwca – Warsztaty tańca współczesnego (Adrian Rzetelski); Warsztaty teatralne (Janusz Stolarski)
Warsztaty odbywają się w piątki od 16:00 do 18:00 i w soboty od 13:00 do 15:00 w Centrum Zjawisk Teatralnych przy ul. Golęcińskiej 9. Prosimy o przygotowanie ubrań odpowiednich do wybranych warsztatów (np. wygodne do ćwiczeń ruchowych i przeznaczone do ubrudzenia na warsztatach plastycznych).
Opłata za warsztat: 5 zł od każdego uczestnika
Pytania i zapisy: tel. 503 636 168, e-mail: asocjacja2006@gmail.com
Opisy warsztatów:
Tworzenie obiektu scenograficznego – Gdzie wióry lecą, tam sztuka się tworzy – stworzymy drewniane tryby maszyny kreującej rzeczywistość, połączymy materiały dwóch biegunów stali i papieru, ale przede wszystkim spalimy stare obwody myślowe wyzwalając nowe, twórcze myślenie odarte z oczywistych skojarzeń i ochronimy je niesamowitymi powierzchniami stworzonymi z codziennych gazet.
Prowadzący – Krzysztof Urban – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, pracownik tej uczelni, scenograf i rzeźbiarz, autor realizacji muzealnych oraz licznych wielkoformatowych obiektów dla widowisk teatralnych.
Techniki pracy aktora – Wprowadzenie w pracę aktora nad rolą. Uczestnicy będą mięli okazję poznać metody rozgrzewki i przygotowania się do pracy nad rolą, a także do spróbować swoich sił w pracy z partnerem scenicznym. Ćwiczenia pozwolą wchodzić w różne role podczas prostych etiud oraz poznać swoje możliwości ekspresji.
Prowadzący – Paweł Stachowczyk – absolwent Akademii Sztuk Wizualnych, aktor teatralny i filmowy, realizator sztuk teatralnych, autor licznych warsztatów, założyciel teatru lalkowego MAŁEKE. http://www.maleke.pl/
Warsztaty emisji głosu – Zapraszam na ćwiczenia z głosem: Uświadamianie i uaktywnianie przepony. Wydobywanie dźwięków w ruchu. Niewerbalne ilustrowanie dowolnych tekstów literackich przy użyciu głosu, małych instrumentów muzycznych (można przynieść swój instrument). Wolna improwizacja głosowo-instrumentalna.
Prowadzący – Paweł Paluch – absolwent Akademii Muzycznej, kompozytor i instrumentalista muzyki teatralnej i filmowej, przez 20 lat muzyk Filharmonii Poznańskiej (fagot), związany z teatrami w Polsce i na świecie. https://www.facebook.com/pages/Targanescu
Warsztaty form świetlnych – Proponujemy unikatowe doświadczenie zaprojektowania oraz wykonania własnych form świetlnych, przyswojenie podstawowej wiedzy z zakresu elektrotechniki (praktyczną umiejętność lutowania; zaprojektowanie i skomponowanie oprawy światła; zapoznanie się z materiałami i możliwościami wykorzystania form świetlnych)
Prowadzący – Małgorzata Dyjak – absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, scenografka, projektantka kostiumów, oświetlenia, twórca grafiki projektowej i rękodzieła. https://www.facebook.com/pages/Ma%C5%82gorzata-Dyjak-Scenografia/ Marcin Koszałka – dyplomowany elektryk z uprawnieniami SEP. Zajmuje się tworzeniem instalacji świetlnych na potrzeby scenografii, architektury wnętrz i designu
Warsztat tańca współczesnego – Taniec współczesny z elementami improwizacji kontaktowej, a także praca z przestrzenią, rekwizytem. Zajęcia oparte będą na wykonywaniu serii ćwiczeń eksplorujących otaczającą nas przestrzeń, współdziałania z partnerem, pracy z podłogą oraz współdziałaniu grupy jako wspólnoty dążącej do osiągnięcia określonego wspólnego celu. Zajęcia mają na celu rozwój ruchowy uczestników oraz nadanie grupie wspólnego myślenia scenicznego, dającego wspólną odpowiedzialność za przebieg działania scenicznego.
Prowadzący – Adrian Rzetelski – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Baletowej w Łodzi, tancerz i choreograf, pedagog, współpracował z wieloma teatrami w Europie, twórca Teatru Tańca KOINSPIRACJA w Poznaniu. http://www.koinspiracja.com.pl/
Tworzenie miękkich lalek teatralnych – Lalki teatralne, animanty i inne formy mobilne w technice gąbki tapicerskiej. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zapoznania się z jędną z najpopularniejszych technik tworzenia lalek teatralnych. Cieszy się ona wielką popularnością zarówno w teatrze lalek dla dzieci jak i w teatrze postdramatycznym dla młodzieży i dorosłych. Daje możliwość tworzenia zarówno prostych jak i bardzo skomplikowanych form zachowując pełną ekspresję ruchu.
Prowadząca – Martyna Stachowczyk – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, asystentka w pracowni Zjawisk Teatralnych, rzeźbiarka, autorka realizacji teatralnych m.in. wielkich widowiskowych lalek, założycielka teatru lalkowego MAŁEKE. http://www.maleke.pl/
Warsztat tańca opartego na ruchu naturalnym – Zajęcia bazować będą na elementach tańca współczesnego, kompozycji tańca, improwizacji i ruchu naturalnym oraz na technice ruchu Witolda Jurewicza (założyciela, choreografa i dyrektora artystycznego Teatru Tańca ALTER). Połączenie tańca i ruchu naturalnego stanowi dla uczestników unikalne pole do rozwoju ich potencjału twórczego, ucząc skutecznego współdziałania w grupie oraz wyrażania siebie i swoich emocji. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak wzmocnić ciało, jak bezpiecznie pracować z jego ciężarem, poznając oryginalne kombinacje ruchowe.
Prowadząca – Marlena Bełdzikowska – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, tancerka, choreografka, pedagog, aktorka, twórca spektakli i licznych warsztatów w całej Polsce oraz projektów tanecznych w Teatrze Tańca ALTER w Kaliszu. http://www.alter.ppas.pl/
Światło w teatrze – Zajęcia odbywają się w pracowni Grupy Teatralnej Asocjacja 2006, pozwolą poznać podstawy techniki oświetlania spektakli, sposoby używania światła i tajemnice mieszania barw. Podczas pracy z postacią i rekwizytem uczestnicy samodzielnie wypróbują, jak powstają różne efekty świetlne.
Prowadzący – Arkadiusz Kuczyński – reżyser świateł, wszechstronny realizator oświetlenia wielu artystycznych wydarzeń: w teatrze tańca, dramatycznym, muzycznym, na koncertach i pokazach mody. Współpracuje z DanceLab. http://www.dancelab.eu/
Warsztat kostiumograficzny – Warsztaty rozpoczną się od prezentacji inspirujących przykładów kostiumów scenicznych i filmowych. Następnie odbędą się ćwiczenia z symetrii będące punktem wyjścia do zaprojektowania kostiumu – nakrycia głowy dla carycy.
Prowadząca – Karolina Grzeszczuk – absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, scenografka, kostiumografka, laureatka wielu stypendiów m.in. MKiDN, animatorka kultury, uczestniczyła jako twórca w wielu wydarzeniach artystycznych w całej Polsce. http://krolowakarolina.pl/
Tworzenie i animacja lalek – Podczas warsztatów będzie można poznać podstawowe techniki lalkarskie (marionetka, jawajka, kukła, pacynka, maska), zbudować własne kukiełki oraz wykonać proste ćwiczenia animacji lalek (budowanie krótkich scenek: chodzenie, siadanie, powitanie itp).
Prowadząca – Anna Brandys – absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, stypendystka MKiDN, związana zawodowo z Instytutem Włókien Naturalnych, uczestniczka wielu wystaw w kraju i za granicą, laureatka Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej w Gdyni. http://www.annamariabrandys.pl/
Warsztaty teatralne – Autorska konstrukcja warsztatu oparta na inspiracji i doświadczeniach zaczerpniętych m. in. z takich praktyk jak metoda pracy Jerzego Grotowskiego, tancerzy butoh, contact improvisation. „Metoda kształcenia aktora (…) zmierzająca nie do uczenia go czegoś, ale do eliminowania przeszkód jakie w procesie duchowym może stawiać mu jego organizm. Organizm aktora winien wyzbyć się względem procesu wewnętrznego jakiegokolwiek oporu i to tak, aby nie było właściwie żadnej czasowej różnicy między impulsem wewnętrznym a zewnętrznym odreagowaniem, aby impuls sam w sobie był jednoczesnym odreagowaniem(…)” (J. Grotowski)
Prowadzący – Janusz Stolarski – absolwent PWST w Krakowie, współpracował z wieloma teatrami w Polsce, laureat licznych nagród, m.in. jako aktor i reżyser Ecce Homo – Grand Prix IX Międzynarodowego Festiwalu Monodramów w Macedonii. http://www.januszstolarski.info/
Stand-up Open Mic - Styczniowa Sytuacja
31 stycznia 2023 - 20:00
CK Nowe Amore
ul. Sienkiewicza 22 Poznań
9 995teatr
III Koncert Noworoczny dla dzieci Teatru Pana O.
29 stycznia 2023 - 12:30
Scena na piętrze
Masztalarska 8 Poznań
8 935teatr
Schiza
29 stycznia 2023 - 19:30jest więcej terminów
Scena STA
Ratajczaka 18, klatka A, 2 piętro Poznań
10 104teatr
KANAPKA Z CZŁOWIEKIEM
29 stycznia 2023 - 19:00jest więcej terminów
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego
ul. Dąbrowskiego 5 Poznań
11 959teatr
ŚWIAT NIE JEST TAKI ZŁY
29 stycznia 2023 - 17:00 | KUP-BILETjest więcej terminów
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego Scena Nowa
Zaułek Krystyny Feldman (od ul.Krasińskiego) Poznań
15 653teatr
Anna Mucha i Filip Bobek w kultowej komedii
29 stycznia 2023 - 15:30 | KUP-BILET | 120zł 19:00 | KUP-BILET | 120złjest więcej terminów
Kino Teatr Apollo
ul. Ratajczaka 18 Poznań
662 548teatr
O mało co... - Anna Mucha i Filip Bobek w kultowej komedii
29 stycznia 2023 - 15:30 | KUP-BILET | 120.00/160.00zł 19:00 | KUP-BILET | 120.00/160.00złjest więcej terminów
Kino Teatr Apollo
ul. Ratajczaka 18 Poznań
366 613teatr
Stand-up Damian Skóra
28 stycznia 2023 - 20:00 | KUP-BILET | 39zł
Scena Pod Minogą
Nowowiejskiego 8 Poznań
13 599teatr
Wielki mały świat
28 stycznia 2023 - 15:00 | KUP-BILET 17:00 | KUP-BILET
Teatr Animacji w Poznaniu
ul. św. Marcin 80/82 - główne wejście do CK "Zamek" Poznań
9 075teatr
KUUKI (gościnnie)
28 stycznia 2023 - 10:00 | KUP-BILET 12:00 | KUP-BILET
Teatr Animacji w Poznaniu
ul. św. Marcin 80/82 - główne wejście do CK "Zamek" Poznań
9 072teatr
MATKA
28 stycznia 2023 - 19:30 | KUP-BILETjest więcej terminów
Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego Scena Nowa
Zaułek Krystyny Feldman (od ul.Krasińskiego) Poznań
12 322teatr
Stand-up Mocnych W Gębie
28 stycznia 2023 - 20:00 | KUP-BILET | 39.00/45.00złjest więcej terminów
Pod Minogą
Nowowiejskiego 8 Poznań
9 729teatr
Troja(n)
28 stycznia 2023 - 19:00 | KUP-BILETjest więcej terminów
COLEGIUM DA VINCI
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10 Poznań
12 063teatr
Kabaret Jurki - w najnowszym PROGRAMIE "WOLNOŚĆ"
28 stycznia 2023 - 18:00 | KUP-BILET | 70złjest więcej terminów
Centrum Kongresowo Dydaktyczne Aula UM
ul. Przybyszewskiego 37 Poznań
112 494teatr
Kabaret Jurki - Wolność
28 stycznia 2023 - 18:00 | KUP-BILET | 70.00/90.00zł
Centrum Kongresowo Dydaktyczne UM
ul. Przybyszewskiego 37 Poznań
298 102teatr
Kafka: [tekst urywa się]
27 stycznia 2023 - 19:00 | KUP-BILETjest więcej terminów
Sala Czarna
Ratajczaka 44 Poznań
12 267teatr
Poznań / Stand-up: Sebastian Rejent - Optima Forma / 27.1.2023 / godz.19:00
27 stycznia 2023 - 19:00 | KUP-BILET | 40zł
TROPS Akademickie Centrum Kultury
ul. Świętego Rocha 9 Poznań
17 739teatr