TZN Xenna Bulbulators Qulturka Poznań |29.10.2016| (sobota) W STARYM KINIE POZNAŃ ul. Nowowiejskiego 8
- 29 października 2016, sobota» 18:00
plakat
TZN Xenna Bulbulators Qulturka Poznań |29.10.2016| (sobota) W STARYM KINIE POZNAŃ ul. Nowowiejskiego 8
start 18:00 bilety: od 1 lipca do 1 września - 27 PLN od 2 września do 28 października - 30 PLN w dniu koncertu - 40 PLN
Poznańskie spotkanie w ramach Urodzin Zygzaka. Tym razem solenizantów będzie trochę więcej. Listopad to miesiąc skorpionów.
♫ BULBULATORS [ punk / 77 ] ★ FB: https://www.facebook.com/Bulbulators/ ★ WWW: http://www.bulbulators.com/
Zespół istnieje od końca 1989 roku, kiedy to gitarzysta Artur „Burak” Latosiński w momencie zawieszenia działalności grupy Ramzes & The Hooligans postanowił założyć nowy zespół. Od początku inspiracją dla zespołu był wczesny punk lat 70. oraz klasyczne zespoły street punkowe. Po wielu koncertach granych głównie na terenie polskiego i czeskiego Śląska i kilku zmianach personalnych, w 2000 roku zespół nagrał swój pierwszy album Prawdziwe Życie. Po wydaniu płyty z grupy odszedł i wyjechał za granicę basista Wojciech „TikTak” Stephan (zmarł w Niemczech 12 kwietnia 2007 roku), jego następcą został Paweł „Gruby” Siegel, znany dotąd m.in. z grupy Skampararas.
W 2002 ukazał się drugi album zespołu Nie! Nie! Nie!, zawierający m.in. takie utwory jak „Biało-Czerwoni”, „Pakiet socjalny” czy „Nie ma kwiatków”. W tym czasie Bulbulators dołączył do krajowej czołówki sceny punk grając koncerty u boku takich sław jak The Exploited, Angelic Upstarts, The Business, UK Subs, The Vibrators, Menace, 999 czy Guitar Gangsters.
W roku 2004 zespół nagrał kolejny album Punkophilia a autorskie utwory jak choćby „Ulubieńcy kobiet”, „Bieda” czy „10 powodów” uzupełnił coverem zespołu TZN Xenna w którym gościnnie zaśpiewał lider Xenny Krzysztof „Zygzak” Chojnacki. Na wyprodukowanej płycie poszerzono też instrumentarium o gitarę akustyczną, pianino i sekcję dętą.
Czwarty album Aut Punk Aut Nihil wydała w 2007 roku łódzka wytwórnia Noise Annoys.
W 2009 roku zespół wydał Deja Vu w formie winyla. Płyta ukazała się w limitowanym nakładzie 500 sztuk, z czego 100 sztuk na czerwonej płycie winylowej. Strona A albumu zawiera nowe wersje utworów z pierwszych dwóch płyt, strona B to wybrane utwory z trzeciej i czwartej płyty.
Kolejnym albumem był Principes Mortales Punk Aeterna z 2010 roku. Krążek wydany w formacie CD zawiera 11 nowych, autorskich utworów zespołu, ale wzorem z przeszłości muzycy także tym razem sięgnęli po cover nagrywając swoją własną interpretację utworu „Przyjdź w taką noc” wykonywaną w oryginale przez zespół Niebiesko-Czarni i Helenę Majdaniec, ale bardziej spopularyzowanego przez Czesława Niemena i zespół Akwarele.
Stylistycznie i brzmieniowo nowy album jest kontynuacją poprzednich dokonań grupy, a wśród tekstów znalazł się wiersz Andrzeja Bursy „Pantofelek”. W sesji nagraniowej do płyty gościnnie udział wzięli: wokalistka grupy The End – Pauka oraz klawiszowiec Tomasz Drachus. Okładkę zaprojektował Michał Arkusiński.
Album Inter Punk powstał w rzeszowskim studio nagrań Big Bit Audio. Nad realizacją nagrań czuwał Jacek Młodochowski, który współpracował z zespołem przy poprzednich albumach: Punkophilia, Aut Punk Aut Nihil oraz Principes Mortales Punk Aeterna. Album zawiera 11 premierowych autorskich utworów oraz cover zespołu Śmierć Kliniczna, w którym gościnnie solówkę zagrał autor utworu Dariusz Dusza. W tytułowym, mówiącym o ponadnarodowym wymiarze punka utworze gościnnie zaśpiewali wokaliści zaprzyjaźnionych z Bulbulators zespołów The Fialky (Czechy), Charge 69 (Francja), Argies (Argentyna), oraz Wayne LOST SOUL z Anglii. W dwóch utworach ma klawiszach wsparła ich Magdalena Czerwińska z zespołu Alians. Autorem szaty graficznej albumu jest łódzki grafik Michal Arkusinski.
♫ QULTURKA ★ FB:https://www.facebook.com/qulturka.band/ ★ WWW: http://www.qulturka.band.pl/
Muzycznie zespół QULTURKA jest mocno zakorzeniony w punkrocku, ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska. Uzupełniające się wokale damski i męski, gitary, bas oraz akordeon i perkusja tworzą mocny ale przyjemny w odbiorze klimat. Ideologicznie świadomie i celowo zespół wspiera akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne.
Zespół powstał w Pile w 1995 roku pod nazwą Kulturka. Po odświeżeniu nazwy z Kulturki na Qulturkę w 2006 roku zespół ruszył z nową siłą co zaowocowało wydaniem kolejnej płyty. Przez 21 lat istnienia QULTURKA zagrała sporo koncertów u boku czołowych zespołów z Polski i zza granicy: m.in. U.K. SUBS, The Vibrators, Tequilla Girls oraz na wielu festiwalach – m.in. dwukrotnie na WOODSTOCK, JAROCIN, WARHEAD, MUSZLA-FEST, ROCKOWISKO HAJNÓWKA, POLANÓW ZLOT, ODNOWA PUNK FEST, ZGRZYTOWISKO, WOŚWIN ROCK FEST, Ost-Rock Underground Fest oraz na trasach, m.in. na trasie Punky Reggae Live. Wokalistka zespołu – Aśka występowała gościnnie z takimi zespołami jak: KSU, FARBEN LEHRE czy GA-GA ZIELONE ŻABKI, a wokalistów Qulturki można usłyszeć m.in. na płycie zespołu STRACHY NA LACHY – „TO”. W 2015 roku z okazji XX-lecia działalności QULTURKA nagrała nowy krążek „EKG”, której producentem jest Andrzej KOZAK Kozakiewicz z Pidżama Porno, Strach Na Lachy i Świat Czarownic, a gościnnie śpiewa m.in. Wojtek BRODA Turbiarz z Habakuk.
♫ TZN XENNA ★ FB:https://www.facebook.com/tznxennaoi/?fref=ts
Zespół TZN Xenna powstał w sierpniu 1981 roku w Warszawie z inicjatywy wokalisty Krzysztofa "Zygzaka" Chojnackiego, gitarzysty Marka "Markusa" Kucharskiego, perkusisty Tomasza "Gogo Szulca" Kożuchowskiego i basisty Piotra "Czombego" Dubiela, którego wkrótce zastąpił Jacek "Sydney" Zientała (Dubiel został gitarzystą Deutera). Wiosną 1982 zespół zagrał trasę "Rock Galicja" wraz z Dezerterem i Deuterem w południowej części Polski występując m.in. w Rzeszowie i Krośnie. W sierpniu wygrał eliminacje na festiwalu "Open Rock" w krakowskiej "Rotundzie" występując m.in. u boku grup: Turbo i Stalowy Bagaż, który umożliwił mu występ na festiwalu w Jarocinie. Muzycy jednak zrezygnowali z tej możliwości określając to miejsce mianem "festiwalu milicyjnego". W tym czasie grupa pojawiła się w reportażu Telewizji Polskiej dotyczącym subkultur ("Sposob na życie" Ewy Skurczyńskiej), a także w programie o polskich punkach zrealizowanym przez zachodnioniemiecką stację ARD. Jesienią miejsce "Markusa", który został wcielony do LWP zajął Andrzej "Falkonetti" Kuszpyt, z którym TZN Xenna zagrała koncert w Sali Kongresowej. W 1983 "Zygzak" został usunięty z zespołu, a obowiązki wokalisty przejął "Falkonetti". Niewiele później muzycy przerwali działalność. "Gogo Szulc" odszedł do zespołu Tilt, natomiast "Sydney" w drugiej połowie lat 80. nawiązał krótką współpracę z Robertem Gawlińskim (wówczas ex–Madame) w jego zespole The Didet Bidet. W 1984 roku TZN Xenna została reaktywowana przez: "Zygzaka", "Markusa", "Falkonetti'ego" (gitara basowa) i nowego perkusistę Dariusza "Dynię" Dynowskiego. W tym składzie zespół wystąpił w październiku w warszawskim klubie "Stodoła" grając obok Siekiery i amerykańskiej grupy Youth Brigade. W następnym roku muzycy wystąpili m.in. na festiwalu "Róbrege", oraz nagrali w tonpressowskim studiu cztery utwory: "Dzieci z brudnej ulicy", Ciemny pokój", "Gazety mówią" i "Nasz świat". W pięcioosobowym składzie TZN Xenna grała koncerty do połowy 1987 roku, kiedy to muzycy postanowili zakończyć działalność. "Zygzak" później kontynuował granie w zespołach Lumpers i The Klaszcz. Wystąpił gościnnie na płytach: "Zdrada" (1996) zespołu Farben Lehre (śpiewając w utworze "Gazety mówią"), oraz na koncertowym albumie Armii "Koncert na XX-lecie" (wykonując utwór "To moja zemsta"). Dynowski w latach 2000–2003 był perkusistą grupy Deuter.
Od 2010 roku zespół działał w składzie:Tele Kesur, Dynia, Klaus i Zygzak. Premierowy występ podczas festiwalu "Rock Na bagnie 2011" został dobrze przyjęty przez publiczność. Oprócz znanych z lat 80-tych utworów zespół zagrał swój nowy utwór "Niegrzeczny pomysł". Ostatecznie jako "Kałasznikow" stał się zwiastunem nowego rozdziału w histori Tzn Xenna. Koncert 26.11.2011 w Suwałkach stał się pierwszym krokiem do klubowych spotkań z publicznością. Entuzjastyczne przyjęcie przez młodą i dorosłą publiczność utwierdziło zespół w słuszności podjętej decyzji o powrocie na scenę. 17.12.2011 Tzn Xenna po raz pierwszy od 24 lat wystąpiła w Warszawie. Koncert w Punkt Radio Luksembourgh obejrzało prawie 800 osób. Przy dźwiękach znanych utworów publiczność zdzierała sobie gardła śpiewając razem z zespołem. Nowe utwory "Kałasznikow" i "Wolacy" zostali dobrze przyjęci a na bis wystąpił GoGo Szulc(pierwszy perkusista TZn Xenna) grając "Gumę" i "Religię". Rok 2011 zakończył sie wydaniem drugiej po "Dzieciach z brudnej ulicy", 7"EP "Tzn Xenna 981-2011".Cały pierwszy nakład został wyprzedany w przedsprzedaż jeszcze przed wytłoczeniem. 18.11.2012 ukazała się pierwsza w historii zespołu płyta studyjna. "Dziewczyny w pogo" składająca się z siedmiu nowych utworów i 6 pereł z historii zespołu. Jest to niezwykle intrygująca pozycja ponieważ jest pierwszą, studyjną płytą wydaną w 31 lat od powstania zespołu. Latem 2013 roku, w Mamoot Studio zespół nagrał swoją drugą studyjna płytę. Na płycie znalazło sie 7 premierowych utworów i sześć z historii zespołu. Materiał został zmiksowany w studio As One przez Smoka i Activatora. Płyta CZART PRLU ukazała sie w dniu 9 listopada 2013 roku razem z dodatkiem w postaci dvd z koncertu w Jarocinie 2012. Jarociński koncert był pierwszym w historii zespołu występem na tym festiwalu. W 2014 roku zespół zagrał 18 koncertów w ramach "Czart PRL-u tour 2014". Wystąpił też w Pokojowej Wiosce Kryszny, która co roku organizuje koncerty w Ramach Przystanku Woodstok. Zespół pojawił się też na krakowskim Punk Fest 2014organizowanym przez Galicja Production. Rok 2015 to dwie trasy zagrane wspólnie z Sexbombą. Trasa "Wiosenne pogo" i "Skorpionalia 2015" odwiedziło trzynaście miast. Oprócz tego zagrał innych piętnaście koncertów m.in:na scenie alternatywnej Cieszanów Rock Festiwal, Hey Ho Ramona festiwal w Trzcielu i po raz drugi na Punk Fest 2015 w Krakowie. W roku 2016 zespół przygotowuje się do wydania 3 płyty.
Koncert Grzegorza Turnaua
20 października 2021 - 19:00jest więcej terminów
Aula UAM
Wieniawskiego 1 Poznań
33 199muzyka
Grzegorz Turnau
20 października 2021 - 19:00jest więcej terminów
Aula UAM
Wieniawskiego 1 Poznań
177 952muzyka
Muniek i Przyjaciele
18 października 2021 - 20:00
Teatr Muzyczny w Poznaniu
ul. Niezłomnych 1e Poznań
10 859muzyka
MUNIEK I PRZYJACIELE
18 października 2021 - 20:00
Aula Uniwersytecka
ul. Wieniawskiego 1 Poznań
21 024muzyka
Muniek i Przyjaciele
18 października 2021 - 20:00
Aula UAM
Wieniawskiego 1 Poznań
19 127muzyka
Muniek i Przyjaciele
18 października 2021 - 20:00
Aula Uniwersytecka
ul. Wieniawskiego 1 Poznań
18 596muzyka
koncert
18 października 2021 - 20:00
Aula UAM
ul. Wieniawskiego 1 Poznań
290 617teatr
Muniek Staszczyk i Przyjaciele
18 października 2021 - 20:00jest więcej terminów
Aula UAM
Wieniawskiego 1 Poznańjest więcej miejsc
158 062muzyka
Oblicza Carmen - koncert kameralny
17 października 2021 - 18:00jest więcej terminów
Akademicki Teatr Muzyczny "Olimpia"
Grunwaldzka 22 Poznań
10 797muzyka
Szlagierowo i z Humorem na Walentynki
17 października 2021 - 17:00jest więcej terminów
Centrum Kongresowo Dydaktyczne Aula UM
ul. Przybyszewskiego 37 Poznań
53 193teatr
BNPC 2021: Sylwester Ostrowski & The Jazz Brigade ft. Freddie Hendrix, Endea Owens
16 października 2021 - 21:00
Blue Note Jazz Club
ul. Kościuszki 79 Poznań
10 312muzyka
Kalipo on tour @ Secret Location
16 października 2021 - 23:00jest więcej terminów
Secret Location
Poznań Poznań
15 846muzyka
10 komików, dwóch genialnych prowadzących: Bilguun Ariunbaatar oraz Arkadiusz Pan Pawłowski
16 października 2021 - 17:00jest więcej terminów
9 Stóp ACKiS
Piątkowska 92 Poznań
425 641teatr
BNPC 2021: ZK Collaboration
15 października 2021 - 21:00
Blue Note Jazz Club
ul. Kościuszki 79 Poznań
10 635muzyka
Adana Twins | Poznań
15 października 2021 - 20:00
Tama
Ul. Niezłomnych 2 Poznań
11 104muzyka
BEDNAREK INACZEJ TOUR 2020
15 października 2021 - 20:30jest więcej terminów
Klub Muzyczny B17
Bułgarska 17 Poznań
287 792muzyka
string connection
13 października 2021 - 20:00
Blue Note Jazz Club
ul. Kościuszki 79 Poznań
10 794muzyka