XXVIII FESTIWAL MAJ Z MUZYKĄ DAWNĄ
- od: 5 maja 2019, niedzielado: 2 czerwca 2019, niedziela
Międzynarodowy Festiwal Maj z Muzyką Dawną to jedyne tego typu wydarzenie kulturalne w zachodniej Polsce, organizowane co roku od 1992. Festiwal zajmuje się promocją Muzyki Dawnej od średniowiecza do baroku wykonywanej według oryginalnych tabulatur i partytur na oryginalnych, bądź na kopiach instrumentów pochodzących z epoki.
Założeniem Festiwalu jest promocja zespołów dziecięcych i młodzieżowych, jak i studenckich, wykonujących powyższe rodzaje muzyki. Koncerty odbywają się w miejscach związanych kulturowo z wykonywaną muzyką, dzięki czemu melomani mają możliwość odbycia swoistej podróży wehikułem czasu podziwiając szczegóły architektoniczne i odkrywając muzyczne piękno epoki. Na Festiwalu występują także polskie i zagraniczne zespoły profesjonalne, wykonujące muzykę dawną, złożone z muzyków o dużym dorobku wykonawczym.
PROGRAM:
05 maja 2019, niedziela
godz. 15:00 Hotel Polonia, Salonik Churchilla, Kudowa-Zdrój Wykład Marka Dyżewskiego – Polskość w Muzyce Stanisława Moniuszki
godz. 19:00 Teatr Zdrojowy, Kudowa-Zdrój Recital wokalny: Sopran – Marcelina Beucher Fortepian – Mirosław Gąsieniec Pieśni Stanisława Moniuszki
11 maja 2019, sobota
godz., 19:00 Sala Wielka Starego Ratusza, Wrocław Jacek Kowalski i Klub św. Ludwika – PREMIERA „RYCERZ – POETA – KRZYŻOWIEC. Tybald hrabia Szampanii król Nawarry” Premierowy program Jacka Kowalskiego i Klubu św. Ludwika
12 maja 2019,niedziela
godz. 16:00 Klub Muzyki i Literatury, Wrocław Wykład Marka Dyżewskiego, „Requiem dla organów Katedry Notre Dam”
13 maja 2019, poniedziałek
godz. 19:00 Oratorium Marianum, Wrocław CARLES MAGRANER Capella de Ministrers CHIAROSCURO ŚWIATŁA I CIENIE HISZPAŃSKIEGO BAROKU Muzyczny spacer po hiszpańskim złotym wieku
Artyści: Delia Agúndez, sopranistka Carles Magraner, dyrygent i viola da gamba Robert Cases, gitara i teorba
PROGRAM:
CIENIE Pavana & Gallarda (Luys de Milán) De la dulce enemiga (Gabriel Mena – Cancionero de Palacio) Vuestros ojos tienen d’a mor no se que (Anonymous) Austria Felice (Hachas) / Villancico & Spagnoletto / Canario (Cesare Negri) Passava Amor su arco desarmado (Anonymous – Timoneda) De tu vista celoso (Seguidillas en eco – Cancionero Sablonara) No piense menguilla (José Marín) Romance del Rey Don Rodrigo: Rónpase la sepoltura (Cancionero de Palacio) Folías de España Ojos, pues me desdeñáis (José Marín) Un sarao de la Chacona (Juan Arañés)
ŚWIATŁA Romance de Cardenio: Por unos puertos arriva (Ribera – Cancionero de Palacio) El baxel está en la playa (Gabriel Bataillé) Diferencias sobre Guárdame las Vacas (Luys de Narváez) Claros y frescos ríos (Alonso Mudarra) Preludio (Gaspar Sanz) / Calata a la Spagnola (J.A. Dalza) / Jotas (Santiago de Murcia) Yo soy la locura (Folía – Henry Du Bailly) Un cavalier di spagna (Magistro Rofino) Vuestra belleza señora (Anónimo – J.Stefani) Recercadas & Romanescas Romerico Florido (Mateo Romero) Folias
Bilety: 15 zł
14 maja 2019, wtorek
godz. 19:00 Oratorium Marianum, Wrocław Trio w składzie: – Julia Karpeta viola da gamba – Marta Niedźwiedzka klawesyn – Tomasz Skrętkowski instrumenty perkusyjne Muzyka renesansu i wczesnego baroku
15 maja 2019, środa
godz. 19:00 Oratorium Marianum, Wrocław “Serce nie sługa, czyli miłosne perypetie dwóch nadobnych dam” Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Kapela Sarmacka
Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego: Maria Frańczak, Anna Gościniak, Krzysztof Skowron, Jagna Sobel Reżyseria: Anna Gościniak Opracowanie choreograficzne: Anna Gościniak Kostiumy: Anna Gościniak Scenografia: Anna Gościniak
Kapela Sarmacka: Radosław Dembiński – viola da gamba Adam Rorat – wirginał
Opracowanie muzyczne i aranżacja: Radosław Dembiński
26 maja 2019, niedziela
godz. 19.00 Kolegiata Świętego Krzyża, plac Kościelny, Wrocław Zespół Maius Consort „Pod sklepieniem Kaplicy Sykstyńskiej” Giovanni Pergolesi – „Stabat Mater” oraz inne utwory
Adżarski Państwowy Zespół Wokalny „Batumi”
16 maja 2019, czwartek, godz. 19.00 Rzymsko-Katolicka Parafia pw św. Michała Archanioła we Wrocławiu, ul. B. Prusa 78
17 maja 2019, piątek, godz. 19:00 Gminny Ośrodek Kultury w Zawoni, ul. Szkolna 1
18 maja 2019, sobota, godz. 20.00 Zamek na Skale w Trzebieszowicach
19 maja 2019, niedziela, godz. 19.00 Parafia Rzymskokatolicka pw. Maryi Matki Kościoła, Dzierżoniów
21 maja 2019, wtorek, godz. 19.00 Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze
22 maja 2019, środa, godz. 18.00 Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, Kłodzko
23 maja 2019, czwartek, godz. 19.00 Teatr Zdrojowy w Kudowie-Zdroju
Zespół Muzyki Dawnej „RDS TRIO oraz Dominique’s Consort
Zespół Muzyki Dawnej „RDS TRIO Z lirą korbową przez wieki
SKŁAD ZESPOŁU: Szczepan Dembiński – rebec, średniowieczna fidel kolanowa, renesansowa fidel, wiolonczela barokowa Radosław Dembiński – śpiew, flety proste, szałamaja, średniowieczna fidel kolanowa, viola da gamba Ryszard Dominik Dembiński – spiew, gitterna, cytara, pomort, flet prosty dudy
Dominique’s Consort Muzyka średniowiecza i renesansu
Skład zespołu: Sara Kotlarek – śpiew, fidel średniowieczna, cymbały Katarzyna Salawa – śpiew, citola, flety proste, Szczepan Dembiński – rebec, średniowieczna fidel kolanowa, Radosław Dembiński – śpiew, flety proste, szałamaja, średniowieczna fidel kolanowa, Ryszard Dominik Dembiński – gitterna, cytara, flet prosty
24 maja 2019, piątek, godz. 19:00 Kościół św. Mikołaja, Świerki
25 maja 2019, sobota, godz. 19:00 Kościół śś Apostołów Piotra i Pawła Bożków
26 maja 2019, niedziela, godz. 12:15 Kościół św. Michała Archanioła, Ludwikowice Kłodzkie
31 maja 2019, piątek, godz. 19.00 Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej, Bardo
1 czerwca 2019, sobota, godz. 19.00 Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemi Kłodzkiej, Wambierzyce
2 czerwca 2019, niedziela, godz. 17.00 Kościół Narodzenie NMP, Lądek-Zdrój
2 czerwca 2019, niedziela, godz. 19:00 Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, Konradów 69, k. Lądka-Zdroju
Organizatorzy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego Akademickie Stowarzyszenie Kultury „Wagant”.
Patronat honorowy nad festiwalem objęli: Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wanda Zwinogrodzka Senator Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Szwed Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Andrzej Jaroch Konsul Honorowy Hiszpanii we Wrocławiu Jesus Garcia-Nieto Moreno
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Projekt współfinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Festiwal współfinansowany ze środków Gminy Wrocław
Krystyna Prońko - Koncert Jubileuszowy
15 października 2016 - 19:00jest więcej terminów
Sala Koncertowa Radia Wrocław im. J. Kaczmarka
ul. Karkonoska 10 Wrocław
15 580muzyka
Blues Junkers (Old School Blues, Rythm'nBlues)
14 października 2016 - 20:00
Autograf Klub
Mazowiecka 17 Wrocław
12 573muzyka
Skubas Duet [Acoustic Set]
14 października 2016 - 20:00
Stara Piwnica
Krupnicza 15 Wrocław
45 593muzyka
Koncert Kamila Borkowskiego.
14 października 2016 - 20:00
Galeria Sztuki i Miejsce Spotkań Ślimak
Pl. Konstytucji 3 Maja 4 , wejście od Dąbrowskiego 37 Wrocław
12 131muzyka
MARY KOMASA - "Come Tour"
14 października 2016 - 20:00
Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1 Wrocław
22 725muzyka
Didier Lockwood
13 października 2016 - 20:00
Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1 Wrocław
11 343muzyka
Piotr Zioła
13 października 2016 - 20:00
Stara Piwnica
Krupnicza 15 Wrocław
96 160muzyka
Return To The Batcave Festival 2016
13 października 2016 - 19:00
Centrum Reanimacji Kultury
Jagiellończyka 10c Wrocław
13 955muzyka
X lat Ethno Jazz Festival DIDIER LOCKWOOD & VIOLONS BARBARES & GUO GAN: Crossed Violons Story
13 października 2016 - 20:00
Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1 Wrocław
15 195muzyka
Improkracja: Prościutto; Jazz Improwizowany
11 października 2016 - 20:00
Vertigo Jazz Club & Restaurant
ul. Oławska 13 Wrocław
11 708muzyka
BANNED FROM UTOPIA - Frank Zappa’s music performed by his original musicians
10 października 2016 - 20:00
Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1 Wrocław
13 010muzyka
Poznaj brazylijskie bębny - dzień otwarty w Sete Rios
9 października 2016 - 16:00
BatCave - Sala Prób
Żegiestowska 3 Wrocław
11 560muzyka
Warsztaty TANGA
od: 8 października 2016 do: 9 października 2016
Szkoła Tańca No Limits
Kazimierza Wielkiego 27 Wrocław
11 900muzyka
9 / 10 Tańcz Więcej Wrocław Niebo Cafe
9 października 2016 - 19:00
Niebo Cafe
Ruska 51 Wrocław
12 070muzyka
Wykład Marka Dyżewskiego z cyklu COLLEGIUM MUSICUM pt. ''Vladimir Horowitz: ostatni romantyk?''
9 października 2016 - 16:00
Klub Muzyki i Literatury
Pl. Kościuszki 10 Wrocław
12 954muzyka
XIII Międzynarodowy Festiwal "PAX ET BONUM PER MUSICAM"
9 października 2016 - 18:00
Kościół pw. św. Krzyża
Plac Katedralny 18 Wrocław
12 838muzyka
MUZYCZNE SPOTKANIA KULTUR HENRYK JAN BOTOR SYMFONIA UBI CARITAS (PRAWYKONANIE)
9 października 2016 - 18:00
Kościół pw. św. Krzyża
Plac Katedralny 18 Wrocław
13 093muzyka