koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!
Miesięcznik CO JEST GRANE Kwiecień 2021 ONLINE

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
Miesięcznik CO JEST GRANE - kwiecień 2021 - ONLINE
zmodyfikowano  6 lat temu  »  

XVII Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA

CO było GRANE - ARCHIWALNE TERMINY » » 7 692 wyświetleń od 16 maja 2015
  • od: 6 czerwca 2015, sobota
    do: 11 czerwca 2015, czwartek

Program XVII FESTIWALU KULTURY ŻYDOWSKIEJ SIMCHA

06/06/2015 Sobota KLEZMERSKA HAWDALA

22:33 KONCERT: MOJŠE BAND /Słowacja/ Synagoga, bilety: 40 zł, 30 zł

07/06/2015 Niedziela JARMARK | KULINARIA

10:00 JARMARK ŻYDOWSKI Dziedziniec, wydarzenie całodniowe, wstęp wolny

10:30 SPACER ŚLADAMI MUZYKÓW ŻYDOWSKIEGO WROCŁAWIA prowadzą członkowie Koła Naukowego "Sznirele Perele" /Uniwersytet Wrocławski/ Zbiórka przed Sceną Kameralną Teatru Polskiego (ul. Świdnicka 28), wstęp wolny

10:45 OTWARCIE MINIGIEŁDY MUZYKI ŻYDOWSKIEJ Dziedziniec

11:00 WARSZTATY TAŃCA DLA DZIECI prowadzi Marta Koronkiewicz Dziedziniec, wstęp wolny

12:00 KONCERT POŁUDNIOWY: JAROSŁAW PIETRZAK (skrzypce), JULITA PRZYBYLSKA-NOWAK (fortepian) w programie: kompozycje Josepha Achrona Synagoga, bilety: 10 zł

13:00 RÓŻNE OBLICZA MUZYKI ŻYDOWSKIEJ wykład prof. dr hab. Bożeny Muszkalskiej /Katedra Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego/ Szul, wstęp wolny

14:00 SPOTKANIE PO LATACH. IZRAEL I POLSKA 25 LAT PO WZNOWIENIU STOSUNKÓW DYPLOMATYCZNYCH wykład Mateusza Pigonia, dyrektora Departamentu Kultury w Ambasadzie Izraela w RP /Warszawa/ CIŻCafe, wstęp wolny

15:00 SEKRETY ŻYDOWSKIEJ KUCHNI warsztaty kulinarne prowadzi Mira Gawłowicz /restauracja Sarah/ Stołówka, wstęp: 30 zł /zapisy: p.zadworny(at)proarte.org.pl/

16:00 OPOWIEŚĆ SYMCHY KELLERA O SZLOMO CARLEBACHU Szul, wstęp wolny

17:00 CZEKOLADOWE WARSZTATY — ZRÓB SOBIE WYMARZONĄ TABLICZKĘ KOSZERNEJ CZEKOLADY prowadzi Grzegorz Meisel /Słodka Manufaktura Leona/ Cocofli, wstęp: 50 zł /zapisy: p.zadworny(at)proarte.org.pl/

18:00 KONCERT GALOWY — BENEFIS JERZEGO KICHLERA ICCHAK HOROWITZ /Kraków/ — kantor, WALENTYN DUBROWSKI /Kraków/ — fortepian, PIOTR BARON — saksofon, MAGDALENA DYNOWSKA — sopran, PIOTR BUNZLER — tenor, PIOTR ROJEK — organy, CHÓR SYNAGOGI POD BIAŁYM BOCIANEM, STANISŁAW RYBARCZYK — dyrygent Synagoga, bilety: 50 zł, 40 zł

21:30 WIECZORNE NIGUNY prowadzi Symcha Keller /Gmina Żydowska w Łodzi/ CIŻCafe, wstęp wolny

08/06/2015 Poniedziałek

16:00 WARSZTATY JĘZYKA HEBRAJSKIEGO prowadzi Tomasz Duda Szul, wstęp wolny

17:00 KOL ISZA — GŁOS KOBIETY wykład Belli Szwarcman-Czarnoty /Miesięcznik Midrasz, Warszawa/ Stołówka, wstęp wolny

18:00 SPOTKANIE AUTORSKIE Z SABINĄ BARAL /San Francisco, USA/ CIŻCafe, wstęp wolny

20:00 KONCERT: PROJEKT "BERJOZKELE" — KOŁYSANKI I PIEŚNI WIECZORNE — OLA BILIŃSKA /Warszawa/ Synagoga, bilety: 40 zł, 30 zł

21:30 WIECZORNE WARSZTATY TAŃCA prowadzi Marta Koronkiewicz Dziedziniec, wstęp wolny

09/06/2015 Wtorek

12:00 OTWARCIE WYSTAWY "MUZEUM NA KÓŁKACH" MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH POLIN Plac Solny, wstęp wolny

15:00 WARSZTATY JĘZYKA HEBRAJSKIEGO prowadzi Tomasz Duda /Zakład Studiów Żydowskich UWr/ Szul, wstęp wolny

16:00 WARSZTATY JĘZYKA JIDYSZ prowadzą dr Joanna Lisek /Zakład Studiów Żydowskich UWr/ i Marzenna Wojak /Akademia Muzyczna we Wrocławiu/ Synagoga, wstęp wolny

17:00 POKAZ FILMU "MINKOWSKI | SAGA" I PANEL DYSKUSYJNY Mañana, wstęp wolny

18:00 LIA ROTBAUM — POLSKA FELSENSTEIN wykład dr. Andrzeja Wolańskiego /Akademia Muzyczna we Wrocławiu/ Szul, wstęp wolny

20:00 KONCERT: ANASHIM — SEKRETNY OGRÓD — MARTA GZOWSKA-SAWICKA /Teatr Polski, Bielsko-Biała/ Synagoga, bilety: 50 zł, 40 zł

21:30 WIECZORNE WARSZTATY TAŃCA prowadzi Marta Koronkiewicz Dziedziniec, wstęp wolny

10/06/2015 Środa

16:00 WARSZTATY JĘZYKA JIDYSZ prowadzą dr Joanna Lisek i Marzenna Wojak Synagoga, wstęp wolny

17:00 OBRAZ MIŁOŚCI W JIDYSZOWEJ POEZJI LUDOWEJ wykład dr Joanny Lisek Szul, wstęp wolny

18:00 CO TO JEST CHAZANUT? ŚPIEW I RECYTACJA W LITURGII ŻYDOWSKIEJ wykład Krzysztofa Korzonkowskiego /Gmina Żydowska we Wrocławiu/ CIŻCafe, wstęp wolny

20:00 KONCERT: MUZYCZNI PIRACI — DI GRINE KUZINE /Niemcy/ Synagoga, bilety: 60 zł, 45 zł

21:30 POKAZ FILMÓW Z MFF "ŻYDOWSKIE MOTYWY" we współpracy z Muzeum Współczesnym Wrocław Synagoga, wstęp wolny

11/06/2015 Czwartek

16:00 WARSZTATY JĘZYKA LADINO prowadzi dr Agnieszka August-Zarębska /Filologia Hiszpańska, Uniwersytet Wrocławski/ Synagoga, wstęp wolny

17:00 OPOWIEŚĆ JERZEGO KICHLERA O WROCŁAWSKICH KANTORACH Szul, wstęp wolny

18:00 MUZYKA W KULTURZE SEFARDYJCZYKÓW wykład dr Agnieszki August-Zarębskiej Szul, wstęp wolny

20:00 KONCERT: PIEŚNI ŻYDOWSKIEGO POLESIA — OLGA MIELESZCZUK /Warszawa — Jerozolima/ Synagoga, bilety: 50 zł, 40 zł

21:30 POKAZ FILMÓW Z MFF "ŻYDOWSKIE MOTYWY" we współpracy z Muzeum Współczesnym Wrocław Synagoga, wstęp wolny

12/06/2015 Piątek

AFTERPARTY: KLEZMER-VINYL DJ Czarny Latawiec Mañana, wstęp wolny

zmodyfikowano  6 lat temu  »  
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ