INFORMACJA:

FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Pszczoły to mistrzynie”
- 6 października 2024, niedziela» 12:00

Spektakl, który zagości w Firleju 6 października, zada najmłodszej publiczności ważne pytanie. Czy hasło „Pszczoły to mistrzynie” jest prawdziwe? Strefa Kultury Wrocław wraz z Teatrem Mozaika nadchodzą z podpowiedzią i zapraszają na spotkanie z pszczołami ukrytymi w opowieściach, tańcu i muzyce.
Nie ma co ukrywać, twórcy spektaklu idą drogą ekologii i bardzo im się ta droga, a raczej ścieżka podoba. Chcą rozniecić w dzieciach podziw dla natury, bo to dobra gleba do wypracowania postawy dbałości o to, co żyje i rośnie wokół ludzi oraz co człowiekowi pozwala rosnąć i żyć.
Aktorzy opowiedzą publiczności o pszczołach, ich życiu, zwyczajach i tańcach. Przedstawią wielu bohaterów – małych widzów prowadzić będzie wszechwiedzący Dudek, pojawi się również Słońce, Księżyc, Smok, Królowa Pszczół – wszyscy we własnych osobach, a świat pszczół przedstawią ze sceny Pszczółka Ulka i Pszczółka Fiołka.
Jako że świat tych pracowitych owadów jest zachwycający, artyści chcą ten zachwyt oddać, łącząc ze sobą różne formy ekspresji – stąd spektakl jest połączeniem teatru tańca, teatru opowieści oraz musicalu. Publiczność zobaczy pszczoły, a nawet je usłyszy – w specjalnie skomponowanych na tę okazję utworach Przemka Mazurka. Wszystko po to, aby na chwilę zajrzeć do świata owadów, a po spektaklu stwierdzić z uśmiechem… No tak, pszczoły to mistrzynie.
FIRLEJ DZIECIOM to zainicjowany w 2023 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci. Swoje korzenie cykl budował pod nazwą IMPART DZIECIOM, a spektakle systematycznie pokazywane były na scenie przy ul. Mazowieckiej 17. W 2023 roku przyszła pora na rozwój. Wydarzenia odbywają się także na scenie w Firleju, który stał się częścią Strefy Kultury Wrocław.
Cena biletu: 25 zł
Wiek dzieci: 3+
Czas trwania spektaklu: 45 minut
https://bilet.strefakultury.pl/rezerwacja/termin.html?y=2024&m=10&back=1&idw=77

Wąż (4+)
11 marca 2025 - 10:00jest więcej terminów
Wrocławski Teatr Lalek
pl. Teatralny 4 Wrocław
3 321teatr
MIDSUMMER NIGHT'S DREAM
11 marca 2025 - 19:00jest więcej terminów
AKADEMIA SZTUK TEATRALNYCH
Braniborska 59 Wrocław
10 073teatr
Mężowie [18+]
10 marca 2025 - 19:00
Improwizowane Poniedziałki
PUB Schody Donikąd Plac Solny 13 50-061 Wrocław Wrocław
2 093teatr
Klaps! 50 twarzy Greya
10 marca 2025 - 17:00 | KUP-BILET | 80zł 20:15 | KUP-BILET | 80zł
Teatr Muzyczny Capitol
ul. Marszałka J. Piłsudskiego 67 Wrocław
5 323teatr
"(nie) Wszystko Ci oddam"
10 marca 2025 - 19:00 | KUP-BILET | 135zł
Sala Koncertowa Radia Wrocław
al. Karkonoska 10 Wrocław
37 202teatr
Koncert Piosenek OSIECKIEJ & JANTAR || Tak bym chciała damą być || Artyści Sceny pod Regałem
9 marca 2025 - 18:00 | KUP-BILET | 40zł
Centrum Kultury AGORA
ul. Serbska 5a Wrocław
1 924teatr
FIRLEJ DZIECIOM: spektakl „Śledztwo w miejskiej dżungli”
9 marca 2025 - 12:00
Firlej
Grabiszyńska 56 Wrocław
2 446teatr
Cezary Jurkiewicz - Utopia / Stand-up / Wrocław / 09.03.2025 / godz. 18:00
9 marca 2025 - 18:00 | KUP-BILET | 65zł
Hotel Ibis Styles Wroclaw Centrum
plac Konstytucji 3 Maja 3 Wrocław
3 913teatr
"Przemiana" reż. Michał Kmiecik
9 marca 2025 - 18:15 | KUP-BILET | 65złjest więcej terminów
Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich - Duża Scena
Rzeźnicza 12 Wrocław
27 446teatr
