PORT SZTUKI w WHITE MONKEY
- 9 stycznia 2011, niedziela» 17:30
PORT SZTUKI
slajdowiska, filmy i wystawa
Program Spotkań ze Sztuką:
- Teatr Tańca NAWRAS zaprezentuje: Slajdowisko z pobytu we Lwowie na Międzynarodowym Festiwalu Teatrow "Drabyna"; oraz filmy: Premiera filmu "Projekt Parowozownia", "Nawet pod kamieniem", Zapowiedź spektaklu Łupina - trailer;
- Sebastian Dawid Fus- Slajdowisko pt.: Teatry Tańca;
- Sebastian Gora - Wystawa Fotografii.
Wystąpią:
Sebastian Gora - pochodzi z Rybnika, gdzie obecnie mieszka; absolwent Sandwell College HNC L5 Photography w Birmingham (GB). Fotografia to jego wielka pasja i sposob na życie. Wspołpracuje z szeroką gamą firm, agencji artystycznych, organizatorami imprez masowych, a także z modelkami i modelami w Polsce, Anglii oraz w Hiszpanii. Ze względu na pobyt w Wielkiej Brytanii jego zdjęcia można zobaczyć głownie w brytyjskich magazynach (m.in. w JaguarHeritage, Digital SLR, Digital Camera, Professional Photographer) oraz w katalogach wielu firm, innych mediach i w internecie, rownież w Polsce.
Jego prace uczestniczyły między innymi w wystawie "Emergence" w Birmingham
oraz Photokina 2010 w Kolonii, a także w finałach wielu konkursow (np
międzynarodowego konkursu Professional Photographer of the Year 2009 (gdzie
otrzymał wyrożnienie w kategorii Reklama).
Portfolio na stronie: www.sebastiangora.com
Sebastian Dawid Fus - ur. w 1972 r., mieszka w Rybniku-Niewiadomiu. Grafik komputerowy w specjalności multimedialna kreacja obrazu, alpinista, grotołaz. Fotografuje od kilkunastu lat, w ostatnim czasie realizuje własne projekty, związane z teatrem i sceną. Znajduje czas na fotografię bardziej intymną (osobistą) związaną z ciałem i duszą, pięknem i tajemnicą ruchu. Obecnie kończy projekt kilkuletniej pracy nad mistyką polskich kalwarii. Jest członkiem Grupy Fotograficznej Indygo www.grupaindygo.art.pl działającej w Domu Kultury Chwałowice www.dkchwalowice.pl. Wieczny krytyk, poszukujący indywidualista, idący pod prąd w swym dążeniu do dobrej i ciekawej fotografii. Swoj stosunek do fotografii określa następującymi słowami: ze świata zewnętrznego otrzymujemy wrażenia, ktore wartościujemy w świetle swoich własnych doświadczeń, swoich zainteresowań i swojej osobowości. Proces zdjęciowy poprzedzają: namysł, wybor lub rezygnacje. Porządek, odpowiedni program i techniczna zręczność zmieniają surowy materiał w formę. Jej efekt, dzięki intensywności spojrzenia, sugestywnej symbolice i efektowi plastycznemu, może znacznie przewyższać rzeczywiste przeżycia związane z danym momentem. Jeżeli to osiągniemy, fotografia jest dobra - rzeczywistość przemieniła się w sztukę. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych. Jego fotografie publikowane były m.in. w: Foto, Zalewie Kultury, Gazecie Wyborczej, Trybunie Gorniczej, Rybniku po godzinach.
Teatr Tańca Navras założony w 2004r. w Rybniku przez Artura Stelmaczonka- choreografa, tancerza i pedagoga jest obecnie jedną z najbardziej obiecujących młodych grup tańca wspołczesnego w Polsce. Łukasz Drewniak w najpoważniejszym polskim magazynie teatralnym „Teatr" uznał spektakl Navrasu „O mnie" za najciekawsze przedstawienie teatru tańca prezentowane w Polsce w sezonie 2005/2006. W zestawieniu tym, zdominowanym przez choreografię „Bridges of time" legendarnego Jiri Kiliana, Navras był jedynym przedstawicielem polskiego środowiska teatru tańca, co dowodziło, że dzięki oryginalności i talentowi niepowtarzalna artystyczna wartość może powstawać poza wielkimi metropoliami i ośrodkami artystycznymi.
Teatr Tańca Navras jest laureatem nagrod zarowno na uznanych jak i lokalnych
festiwalach i przeglądach. Ostatnim sukcesem grupy jest zwycięstwo w ogolnopolskim projekcie Entree organizowanym przez Teatr Rozrywki w Chorzowie.
Spektakl „Polemiki" został uznany przez ekspertow za najciekawszy projekt
zgłoszony do Entree. Dzięki temu Teatr Rozrywki sfinansował produkcję
kolejnego przedstawienia Navrasu- „Łupina". Premiera spektaklu odbyła się w czerwcu 2010 w Teatrze Rozrywki, a we wrześniu dzięki zaproszeniu Rozrywki
zarowno „Polemiki" jak i „Łupina zostały zaprezentowane podczas
Metropolitalnej Nocy Teatrow.
Teatr Tańca Navras, podobnie jak większość teatrow tańca w Polsce, jest grupą wywodzącą się z ruchu amatorskiego, w ktorym dużą rolę odgrywa kontekst miejsca i relacje z lokalną społecznością. Navras często angażuje się w wydarzenia, ktorych przedmiotem jest najbliższa przestrzeń -zarowno kulturowa jak i społeczna. Przykładem może być spektakl zrealizowany w nadszybiu zabytkowego szybu kopalni Ignacy w Rybniku nawiązujący do przeszłości i ducha tego niezwykle ważnego dla społeczności Rybnika miejsca.
Zapraszamy serdecznie
PORT SZTUKI: Maya & Flanger
www.spotkaniazesztuka.wizytowka.pl
www.port-ki.art.pl
e-mail: maya@mayazz.pl
tel.: 503 070 813
bilety:
wstęp wolny
Grand Canyon Colorado oczami polskich kajakarzy górskich
6 września 2022 - 19:00
Żółty Młynek
Św. Jana 2 Rybnik
13 940samorozwoj
Krzysztof Lewicki - „Duch arktycznego nomady”
26 października 2021 - 19:00
Żółty Młynek
Św. Jana 2 Rybnik
17 637samorozwoj
PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku - "Wyspy Owcze - czyli jak wpaść na owcę we mgle i przeżyć".
6 lipca 2021 - 19:00
Żółty Młynek
Św. Jana 2 Rybnik
62 157samorozwoj
"Dominikana - w poszukiwaniu szczęścia" - Edyta Wysk.
29 czerwca 2021 - 19:00
Żółty Młynek
Św. Jana 2 Rybnik
52 328samorozwoj
Wojciech Warzecha - „Wędrując ścieżkami Inków - Peru i Boliwia”.
22 czerwca 2021 - 19:00
Żółty Młynek
Św. Jana 2 Rybnik
48 504samorozwoj
PODRÓŻE W NIEZNANE w Żółtym Młynku - „Panama - kraj serdecznych ludzi".
15 czerwca 2021 - 19:00
Żółty Młynek
Św. Jana 2 Rybnik
43 925samorozwoj
Jarmark Staroci i Rękodzieła w Rybniku
12 czerwca 2021 - 07:00
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
1 Maja 91B Rybnik
21 203samorozwoj
Narodnaja i Dufourspitze w zdobywaniu Korony Europy - Krzysztof Jankowski.
8 czerwca 2021 - 19:00
Żółty Młynek
Św. Jana 2 Rybnik
54 079samorozwoj
"Floryda z namiotem" - Podróże w Nieznane w Żółtym Młynku.
1 czerwca 2021 - 19:00
Żółty Młynek
Św. Jana 2 Rybnik
70 585samorozwoj