koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ

arsartium

Galeria Fibak powstała w 2001 roku, jej założycielem oraz właścicielem jest Wojciech Fibak. Galeria znajduje się w XVIII-wiecznej oficynie Pałacu Czapskich (obecnie gmach ASP), przy Krakowskim Przedmieściu 5 w Warszawie. Od samego początku intensywnie zaznaczała swoją obecność na rynku sztuki, rozwijała kontakty m.in. współpracę z I. Büchner i Galerią Program.

Wartość zgromadzonej kolekcji, a także położenie przy Trakcie Królewskim, na skrzyżowaniu kulturalnych szlaków Warszawy powoduje, że w krótkim czasie stała się jednym z ważniejszych miejsc prezentacji polskiej sztuki powojennej. Dobry duch warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych sprzyja pojawianiu się obok dzieł uznanych twórców, takich jak - T. Kantor, J. Lebenstein, W. Fangor, S. Gierowsk,i prac młodego pokolenia, dopiero rozpoczynającego swoją artystyczną drogę.

Idea postrzegania sztuki jako najlepszej wizytówki i ambasadora Polski determinuje od lat działalność Wojciecha Fibaka. Stworzenie Galerii dało możliwość promocji i prezentacji polskiej sztuki współczesnej szerszemu gronu odbiorców, zarówno w kraju jak i za granicą. Przez blisko 14 lat w przestrzeni Galerii FIBAK odbyło się kilkadziesiąt ważnych i kultowych wystaw znanych artystów takich jak: Teresa Pągowska, Wojciech Fangor, Artur Nacht-Samborski, Bronisław Kierzkowski, Tadeusz Mysłowski czy Marek Straszewski. Kolekcja jest żywym, podlegającym ciągłym zmianom organizmem, systematycznie powiększana o nowe obiekty czyni Galerię nieustannie ciekawym i zaskakującym miejscem.

Ponadto, Galeria Fibak jest miejscem, w którym prezentujemy sztukę, jak również popularyzujemy polską kulturę  i twórców. Wojciech Fibak od wielu lat skupia wokół siebie wybitne osoby świata sztuki i z niezwykłą starannością wybiera dzieła, które wchodzą w skład jego kolekcji.Na ekspozycję składają się przede wszystkim prace artystów,  którzy weszli już do kanonu sztuki współczesnej  ale również twórcy młodzi, rozpoczynający swoją artystyczną drogę. Jako galeria nie zajmujemy się jednak typowo komercyjną działalnością. Nie „skupujemy” obrazów bo rozumiemy, że nie są one zwykłymi rzeczami. Dla nas są nośniki myśli i emocji twórcy, a my chcemy tę myśl przekazywać dalej. Pośredniczymy w sprzedaży, zajmujemy się wyceną oraz doradztwem dotyczącym inwestycji w dzieła sztuki.  Pomagamy również początkującym kolekcjonerom w budowaniu i rozwijaniu kolekcji.
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ