koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
CO JEST GRANE - październik 2021 - nr 330

cyjanek-o-piatej

Serdecznie zapraszamy na spektakl **Cyjanek o piątej** Pavla Kohouta, który będzie prezentowany w **Akademii Teatralnej na  Scenie im. J. Kreczmara** w dniach **23 i 24 listopada (sobota i niedziela) o godzinie 19.00**.


W spektaklu w reżyserii Andrzeja Ferenca występuje aktorka i pedagog Małgorzata Kaczmarska oraz  Danuta Nagórna, niegdyś aktorka Teatru Tadeusza Łomnickiego. Muzykę do przedstawienia skomponował pochodzący z Izraela młody muzyk James Hilsden. 


Bohaterkami spektaklu są Irena i Zofia.  Dzieli je różnica pokolenia. Obie pochodzą z Polski. Obie nie mieszkają w kraju. Czy ich spotkanie pomoże w rozwikłaniu tajemnicy sprzed pół wieku?
Przedstawienie, rozgrywające się wokół zagadek przeszłości, jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak świadomość własnej tożsamości wpływa na nasze życie.
Poprzez odniesienie do osobistych wspomnień z czasu Zagłady, sztuka porusza ważny problem relacji polsko-żydowskich. Zajmuje się etycznymi pytaniami  o prawdę, wierność pamięci i pojednanie.  Spektakl dotyka tematu trudnego i domagającego się uwagi widza. Chcemy w ten sposób zabrać głos w dialogu polsko - żydowskim. 
Mamy nadzieję, na Państwa udział w tej rozmowie.
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ