koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
Muzeum w Łowiczu - wirtualne zwiedzanie

galeriastalowa

Stalowa jest prywatną galerią sztuki współczesnej, działającą na warszawskiej Pradze, przy ulicy Stalowej 26. Jej właścicielem jest Krzysztof Fabijański, a dyrektorem artystycznym Krzysztof Stanisławski.

Rozpoczynamy działalność 10 maja 2013 wystawą pt. „Edward Dwurnik nad morzem”. Przewidujemy organizację ok. 10 pokazów indywidualnych rocznie, także ekspozycje zbiorowe i poplenerowe.

Głównym założeniem programowym STALOWEJ jest zapewnienie profesjonalnych warunków promocji młodym polskim artystom, zwłaszcza malarzom, ponieważ wierzymy w polskie malarstwo współczesne i uznajemy je za zjawisko bardzo wartościowe, różnorodne i godne promocji europejskiej i światowej.

Wolą Stalowej jest prezentacja najwybitniejszych młodych malarzy, zarówno już uznanych i nagradzanych w krajowych i międzynarodowych konkursach, jak i najmłodszych talentów.

Pragniemy także przedstawiać dokonania klasyków polskiej sztuki, zwłaszcza klasyków najmłodszych, debiutujących w trudnych latach 80. XX w. Niegdyś młodych i „dzikich”, dziś profesorów Akademii i wychowawców nowych pokoleń.

Wolą Stalowej jest także promocja mniej znanych, a niezwykle wartościowych artystów zagranicznych, zwłaszcza ze Wschodu – tego najbliższego, ale i najdalszego. Stąd planowane wystawy indywidualne i zbiorowe twórców z Litwy, Białorusi, Ukrainy, ale i Korei Południowej czy Tajwanu. Chcielibyśmy także zapraszać artystów z Niemiec, Grecji, Czech i Skandynawii.

Stalowa organizuje również plenery malarskie krajowe i zagraniczne. Już w pierwszym roku działalności odbędzie się ich aż pięć. Dzieła powstałe podczas plenerów będą prezentowane w Galerii.

Wolą Stalowej jest wydawanie starannie opracowanych katalogów wystaw indywidualnych i zbiorowych, a także uruchomienie profesjonalnego i rozbudowanego portalu internetowego: www.stalowa.art.pl oraz prowadzenie regularnych aukcji internetowych.

Chcemy także pomagać artystom współpracującym ze Stalową w zaistnieniu w obiegu międzynarodowym, dzięki wspieraniu ich udziału w konkursach i przeglądach typu biennale, a także targach sztuki pod auspicjami Galerii.

Wolą Stalowej jest stworzenie platformy promocji artystów polskich oraz wymiany międzynarodowej na wielu płaszczyznach, tak by stała się ważnym miejscem sztuki w Warszawie, Polsce i Europie.

Warszawa, maj 2013.
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ