koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
CO JEST GRANE - październik 2021 - nr 330

mrk

Muzeum Regionalne w Kutnie powstało 19 października 1981 roku jako placówką wielodziałowa. Swym obszarem badawczym obejmuje Kutno i region kutnowski (w granicach powiatu kutnowskiego), dokumentując przeszłość i teraźniejszość poprzez takie dziedziny jak: archeologia, historia, sztuka, etnografia, przyroda i wojskowość. Muzeum mieści się w dawnym ratuszu miejskim.

W Muzeum obejrzeć można dwie wystawy stałe oraz wystawy czasowe. Wystawa „Miasto w czasie i przestrzeni” opisuje pradzieje Ziemi Kutnowskiej, środowisko naturalne Kutna, folklor regionu kutnowskiego, języka, jakim posługiwała się wieś kutnowska, historię regionu (w tym koegzystencję na Ziemi Kutnowskiej czterech wyznań - katolickiego, mojżeszowego, protestanckiego i prawosławnego, galerię postaci, dzięki którym miasto ma swój kształt, eksponaty związane z 37 pułkiem piechoty, artefakty związane z tym, co stanowiło niegdyś istotę władania miastem przez jego prywatnych właścicieli, a także tym, co wiązało się z lokalnym handlem, rzemiosłem i nowopowstającym przemysłem, salę poświęcona postaci Generała Józefa Hallera).

Druga wystawa stała „Rzeźba po kutnowsku” prezentuje muzealną kolekcję rzeźb współczesnych twórców ludowych i nieprofesjonalnych z terenu Kutna i powiatu. Wśród zgromadzonych na wystawie rzeźb wyróżnić można cztery zasadnicze grupy tematyczne: motywy sakralne, przedstawienia związane z obrzędowością, życiem na wsi i pracą na roli, postać Diabła Boruty tematyka historyczna.

Muzeum prowadzi również działalność naukową, wydawniczą i edukacyjną w oparciu o dyscypliny, które są reprezentowane w placówce.

Muzeum zaprasza zwiedzających codziennie oprócz sobót w godzinach 10-16. Bilety w cenie: 5zł normalny, 2,50 zł – ulgowy. W niedziele wstęp wolny.
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ