koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ

muzeumarch

Muzeum Architektury we Wrocławiu istnieje od 1965 roku i ma swoją siedzibę w gotyckich wnętrzach dawnego kościoła św. Bernardyna ze Sieny oraz przylegających do kościoła zabudowaniach klasztoru Bernardynów z drugiej połowy XV wieku. Obiekt, jako jedna z nielicznych zachowanych budowli średniowiecznych tego typu na Śląsku, należy do najcenniejszych zabytków Wrocławia.
Muzeum Architektury we Wrocławiu jest jedynym muzeum o tym profilu w Polsce.  Jest również członkiem-założycielem Światowej Konfederacji Muzeów Architektury (ICAM). 
Muzeum jest organizatorem czasowych wystaw prezentujących sylwetki i dzieła współczesnych twórców architektury na świecie. Cyklicznie przygotowuje też wystawy historyczne, przedstawiające najważniejsze postaci i zagadnienia architektury Wrocławia i Śląska. W ramach wystaw stałych zwiedzać można Salę Romańską, w której prezentowane są kamienne detale architektoniczne z XII i 1 połowy XIII wieku oraz ekspozycję architektonicznego rzemiosła artystycznego. 
Muzeum spełnia ważną rolę jako instytucja kulturalna, w której odbywają się - poza wystawami - festiwale, koncerty, przedstawienia teatralne, promocje najnowszych technologii związanych z architekturą.

https://www.facebook.com/MuzeumArchitektury
https://twitter.com/Arch_Muzeum
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ