koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
CO JEST GRANE - październik 2021 - nr 330

namietnaobecnosc

Namiętna Obecność to, jak antyczna Tantra, nieokiełznana namiętność do pełni… do sztuki łączenia medytacji z miłością, świadomości z namiętnością, prawego umysłu z wrażliwym sercem. To naprawdę wystarczy. Oddając się temu jesteś w najprawdziwszej, realnie i na co dzień dostępnej duchowej i ucieleśnionej praktyce własnego przebudzania. 

 

 Namiętność to Shakti, zasada żeńska. To przyjmujące, dogłębne, wyrażane odczuwanie. To wibrujące drżenie {Spanda}, co przepływa przez Ciebie w każdej sytuacji, gdy czujesz zainteresowanie, pasję, zachwyt czy pociąg. Ona rodzi miłość w Tobie i zradza się z miłości. Jest pielęgnującą matką, towarzyszką, kochanką, ale także niszczycielką, co tańczy swój taniec by wprawiać Shivę w zachwyt.

Obecność to Shiva, zasada męska. To nieporuszone bycie, źródło ciszy. On nie potrzebuje rywalizować, niczego zdobywać ani niczego udowadniać sobie, czy światu. On po prostu Jest. To czysta świadomość, która przenika i przemierza wszystko. Jest swobodny i wolny. Wspiera Ciebie i wszystko to, co jest potrzebne dla Twojego rozwoju. On dopełnia Shakti dając jej oparcie, a swojej twórczości nadając kształt. Jest kreatorem.

Obie te jakości są w Tobie. Podczas gdy Ona przejawia materię, to On ducha. Gdy Ona przyjmuje, On przenika. Gdy Ona jest kochaniem, On jest miłością.

Namiętna Obecność to nic innego jak ciągły przepływ świadomości od jednego do drugiego. Jak łączenie mocy z ciszą, jak wyrażanie pełni własnej natury. To jedyna realna rzecz. Wszystko inne, jak pisze Deepak Chopra, to kostium tancerki a nie ona sama. 

Zatem praktykując Namiętną Obecność:

 ~~Praktykujesz cielesne i duchowe przebudzanie, zakorzenione w antycznej Tantrze, starożytnych ale także współczesnych praktykach medytacyjnych,przez co możliwych do doświadczania teraz, w Twoim codziennym życiu, jako kobieta, jako mężczyzna.~~

 ~~Odkrywasz i transformujesz to, co cię blokuje w ciele, sercu i umyśle, by wyjść poza ten wewnętrzny konflikt. Uczysz się sztuki łączenia cielesnej zmysłowości, odczuwania sercem z medytacyjną świadomością.~~

~~Jesteś tym ziarenkiem, co odnajdując siebie, odzyskuje nieskończoność {Jedność} i wnosi uważność i wrażliwość we współczesne życie, dla pokoju, akceptacji, zrozumienia, czułości i miłości na planecie Ziemia.~~
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ