koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
Muzeum w Łowiczu - wirtualne zwiedzanie

okis

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu istnieje już prawie 40 lat. Obecnie jest instytucją Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Jego działalność zaowocowała powołaniem do życia wielu znaczących imprez kulturalnych, istniejących do dziś, by wspomnieć choćby, skupiające wielką publiczność: Międzynarodowy Festiwal Oratoryjno-Kantatowy „Wratislavia Cantans” czy Festiwal Piosenki Aktorskiej.

Niemal każdego dnia na Dolnym Śląsku odbywa się koncert, wernisaż, wykład, spotkanie bądź inne wydarzenie kulturalne zainicjowane, zorganizowane bądź współorganizowane przez OKiS, którego zasięg obejmuje przede wszystkim Dolny Śląsk.

Międzynarodowy festiwal „Maj z Muzyką Dawną”, Festiwal Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju oraz widowiska operowe w okolicach Lądka-Zdroju czy Kudowy-Zdroju to tylko wybrane propozycje adresowane do miłośników różnych gatunków muzycznych, których łączy wrażliwy odbiór sztuki. Dowodem na ożywioną działalność w tej dziedzinie są wydawnictwa fonograficzne, m.in. „Słynne uwertury operetki wiedeńskiej” czy płyta z muzyką F. X. Richtera.

Część imprez wykracza daleko poza granice województwa i państwa, wśród nich wydarzenia integrujące twórców z krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz wystawy prac artystów plastyków, organizowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego. Propagujemy twórczość m. in. Zdzisław Nitki, Krzysztofa Bednarskiego, Natalii LL, Wiesława Hudona, Ludwiki Ogorzelec i Stanisława Dróżdża, organizujemy również wystawy tematyczne, choćby słynną już „Republikę bananową - o nowej ekspresji lat 80.”.

Warte odnotowania są także projektu z dziedziny szkła artystycznego. Od 2008 roku jesteśmy głównym organizatorem międzynarodowego Pleneru i Sympozjum Szkła Artystycznego "EKOGLASS Festiwal”, zaś wystawy poplenerowe z tego wydarzenia można oglądać w wielu galeriach na terenie Polski i Europy.

Interesujesz się fotografią? Mamy również coś dla Ciebie. Zapraszamy do Dolnośląskiego Centrum Fotografiii „Domek Romański” (Wrocław, pl. Nankiera 8).

Nie sposób przecenić pomysłów OKiS związanych z upowszechnianiem książki i czytelnictwa. Okazję do spotkań z pisarzami i prezentacje młodych poetów, odbywające się w ramach Wrocławskich Studiów Literackich. Wspieramy także sektor kultury realizując projekty z zakresu rozwoju sektora kultury – Akademię Liderów Kultury, popularyzujący Rok Miłosza - „Miłosz poetycki i komiksowy: Odra pełna Miłosza”. Już niedługo ruszy także wieloletni projekt wspierania regionalnego sektora kultury „Dolnośląska Sieć Kultury”. 

Jesteśmy współwydawcą „Odry” - znanego tak w kraju, jak i na świecie miesięcznika społeczno-kulturalnego, przyznającego raz w roku cenioną w środowisku nagrodę, której listę znamienitych laureatów trudno by zmieścić w tak skromnym miejscu. Od 2010 roku jesteśmy także wydawcą „Notatnika Teatralnego”.

Teatr to kolejna dziedzina bliska Ośrodkowi. Organizujemy także, najstarszy na świecie festiwal monodramów Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, a także Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora i prezentacje monodramów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miast i miasteczek województwa dolnośląskiego.

Koordynujemy również współpracę kulturalną z regionami Europy (Alzacja, Dolna Saksonia, Obwód Leningradzki, Obwód Kirowogradzki), m. in. w zakresie wymiany artystów z kręgu sztuk plastycznych, muzyki dawnej i audio-video. Jesteśmy także organizatorem wykonawczym corocznej polsko-niemieckiej Nagrody Kulturalnej Śląska Kraju Dolnej Saksonii.

Bliska jest nam również edukacja kulturalna mieszkańców naszego województwa. Realizujemy projekt edukacji osób niepełnosprawnych, którzy w ramach „Lekcji kultury” mają okazję do, często pierwszego kontaktu z „kulturą wysoką”.

Siedzibą OKiS jest zespół zabytkowych kamieniczek w samym sercu Wrocławia. Działalność instytucji koncentruje się niezmiennie, na podnoszeniu jakości życia kulturalnego w mieście i regionie. Będzie nam bardzo miło gościć Państwa na naszych wystawach, koncertach i spotkaniach oraz w Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej. To właśnie tam można znaleźć informacje o dolnośląskich i wrocławskich wydarzeniach kulturalnych oraz poznać szczegóły regionalnej oferty kulturalnej. 

Zapraszamy!

www.okis.pl
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ