koncentrator kultury wyciskamy 100% kultury z kultury - wyciskaj z nami!

Na naszych stronach internetowych stosujemy pliki cookies.

Korzystając z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki
wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z  Polityką Prywatności.

» ROZUMIEM I AKCEPTUJĘ
CO JEST GRANE - wrzesień 2021 - nr 329Pierwsza symfoniczna trasa Narodowej Orkiestry Dętej

pca

Polkowickie Centrum Animacji powstało 30 października 2003 r. Od tego czasu prężnie się rozwija, wyrastając na jedną z najaktywniejszych samorządowych instytucji kultury w regionie. Zarządza polkowickim Ośrodkiem Kultury, Kinem (w którym usytuowana jest art. Gallery) i Galerią „Rynek 26″. Organizuje znane wszystkim miłośnikom Melpomeny Polkowickie Dni Teatru (wiosną 2011 r. odbyła się XIII edycja Festiwalu, od tego roku, pod nazwą „Oblicza Teatru”) oraz Jesienne Spotkania Teatralne „Po co komu Teatr?” II edycja w 2011 r.),  których zadaniem jest rozwijanie miłości do teatru, a także ukazywanie różnych jego gatunków i form w najlepszym wykonaniu.

Do najważniejszych wydarzeń cyklicznych, realizowanych przez Polkowickie Centrum Animacji, należą także:
    Festiwal „W Kręgu Cultur. Miedziowe 
Spotkania z….”, zapoczątkowany w 2006 r. 
Jego celem jest przybliżanie mieszkańcom Zagłębia Miedziowego najciekawszych kultur różnych państw i narodów świata,
    Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica”, w ramach którego, w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach, odbywają się recitale organowe oraz koncerty najciekawszych polskich i światowych zespołów kameralnych,
    Dni Polkowic – Święto Miasta, organizowane w formie plenerowych koncertów, programów kabaretowych, spektakli dla dzieci, Polkowickie Lato Kulturalne – cykl plenerowych wydarzeń o charakterze familijnym (spektakle, koncerty, kabarety, projekcje filmowe).

Ponadto, realizując założenia i zadania statutowe, Polkowickie Centrum Animacji proponuje, w trakcie całego roku, wiele spektakli, koncertów, wystaw dla odbiorców w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Organizuje także comiesięczne koncerty i przedstawienia w ramach edukacji muzycznej i teatralnej dzieci i młodzieży.

W Ośrodku Kultury popołudniami prowadzone są zajęcia i warsztaty, adresowane  do różnych grup wiekowych, podczas których, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, można rozwijać swoje artystyczne pasje.

W okresie letnich i zimowych ferii Polkowickie Centrum Animacji zachęca dzieci oraz młodzież do aktywnego i kreatywnego spędzenia wolnego czasu, proponując wiele różnorodnych zajęć, warsztatów, gier, zabaw.

Polkowickie Centrum Animacji stale poszerza zakres swojej działalności, poszukując nowych form kontaktu z odbiorcami organizowanych przez siebie wydarzeń. Od lutego 2011 r. funkcjonuje telewizja internetowa Polkowickiego Centrum Animacji, która przygotowuje relacje z koncertów, spektakli, wystaw, warsztatów oraz wywiady z artystami.
przewiń ekran do początku stronyprzewiń ekran do początku strony

Wybierz kasę biletową:

ZAMKNIJ